mobilenet.cz
mobilenet.cz
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz

Porovnali jsme Siri a S Voice na Galaxy S III: kdo vyhrál? (video)

autor:
, vydáno:

To, že se Samsung rád inspiruje u Applu, je všeobecně známo. Po úspěchu hlasové asistentky Siri v nových iPhonech tak Samsung přichází s odpovědí v podobě S Voice ve své aktuální vlajkové lodi Samsung Galaxy S III. Je S Voice stejně dobrý? Povedlo se Samsungu Siri v něčem předčít?

srovnání cen
Samsung i9300 Galaxy S III 16GB

S Voice je integrováno do celého přístroje. Podobně jako na iPhonu ho tedy můžete vyvolat odkudkoliv v menu telefonu dvojitým stisknutím tlačítka Home. Navíc ale můžete používat předdefinované hlasové pokyny například i na zamykací obrazovce telefonu.

První možností je odemknout telefon a ihned aktivovat hlasové klienta prostým vyslovením „Hi Galaxy“, případně vlastním nastaveným pokynem. Tím ale možnosti nového Galaxy nekončí. Můžete si přednastavit i další pokročilejší akce, ke kterým si namluvíte vlastní příkazy. Můžete tak ze zamykací obrazovky rovnou zkontrolovat kalendář, spustit fotoaparát a podobně. Celkem praktická věc.

Apple iPhone 4S Apple iPhone 4S Samsung Galaxy S III Samsung Galaxy S III

Apple iPhone 4S a Samsung Galaxy S III na fotografiích

V zajetí Babylonu

Zároveň se ale zatím jedná asi o jediný způsob použití, který bude v Česku použitelnější v širším okruhu zákazníků. Klíč tkví právě v možnosti si příkazy namluvit. Můžete tak zvolit libovolné slovo (nebo i delší příkaz) nebo i zvuk. Odemykání telefonu například bučením na veřejnosti vám jistě zajistí pozornost okolí.

V souvislosti s tím mě napadá, že tak Samsung vlastně umožňuje telefon ovládat i vašim domácím mazlíčkům. Docela revoluční, nemyslíte? :) Kdo nám první pošle video, jak jeho pes nebo papoušek spouští hlasem hudební přehrávač, dostane od nás nějakou cenu.

Pojďme ale už zpět do reality. A ta bohužel není moc růžová. Důvod, proč se pozastavuji nad možností nahrávat vlastní pokyny je ten, že hlasový asistent bohužel stejně, jako na iPhonu, neovládá češtinu. Musíte se tak spokojit s angličtinou, němčinou, španělštinou, francouzštinou, italštinou nebo případně s korejštinou. (Ne, ani pomalá artikulace českých slov a výrazná gestikulace nepomáhá.)

Samsung S Voice Samsung S Voice Samsung S Voice Samsung S Voice Samsung S Voice Apple Siri Apple Siri Apple Siri Apple Siri

Samsung S Voice a Apple Siri

Pokud si tak budete chtít s pomocí S Voice zavolat, naplánovat schůzku v kalendáři, zkontrolovat počasí, spustit nějakou aplikaci nebo například napsat něco na Twitter, budete se muset spolehnout na své dovednosti cizích jazyků.

Stejně jako Siri, tak i S Voice se snaží pracovat s kontextem vaší konverzace a sémantickým významem jednotlivých slov a frází, takže se nemusíte spoléhat pouze na stanovené příkazy, ale například na počasí nebo třeba na to, kdo byl 6. prezident Spojených Států, se můžete zeptat tolika způsoby, kolik jich jen znáte. Mimochodem k faktografickým dotazům oba systémy používají stejnou databázi vyhledávače Wolfram Aplha, takže většinou dostanete totožnou odpověď.

Jen angličtina nestačí

Jazyková bariéra bohužel není jediným problémem obou hlasových asistentek. Setkáte se totiž bohužel i s geografickými omezeními. iPhone například vůbec nedokáže mimo USA navigovat nebo vyhledávat místa. Samsung Galaxy S III je na tom díky přítomnosti Google navigace o něco lépe a navigace funguje i u nás.

Bohužel pokud byste chtěli hledat například nejbližší restauraci nebo jiná místa, pohoříte na obou telefonech. Škoda.

Samsung Galaxy S III – S Voice vs. Apple Siri

Kdo je tedy lepší?

Na začátku článku jsem sliboval odpověď na otázku, zda je S Voice lepší než Siri. Jako první bychom si ale měli položit otázku, zda má vůbec smysl se na tu první ptát.

Kvůli absenci češtiny a lokálních služeb nejsou totiž hlasové asistentky moc dobře v našem prostředí použitelné. Přitom například na ovládání telefonu při řízení auta by byly ideální. Uvidíme, co přinese budoucnost. Pro Android a nyní už i pro iOS máme k dispozici celkem použitelné diktování textu v češtině, takže potenciál ke zlepšení zde je. Stačí už „jen“ serverům vysvětlit, co jednotlivá slova v češtině skutečně znamenají.

Pokud se ale oprostíme od toho, že se nacházíme ve východní Evropě, a zaměříme se pouze na schopnosti obou systémů, pak musím říci, že se mi S Voice jeví jako trochu lepší volba.

Jednak je pokročilejším způsobem integrován do telefonu (zamykací obrazovka) a nabízí navíc také možnost předdefinování vlastních akcí a například provázání se sociálními sítěmi, což Siri nedokáže.

Ve prospěch Siri potom zase mluví větší svižnost. Servery S Voice, kam se každý příkaz odesílá k analýze, jsou asi občas přetížené a někdy na zpracování čekáte nepříjemně dlouho.

Po většinu času jsou ale Siri i S Voice velice vyrovnané, jak v rychlosti, tak také ve schopnosti rozpoznávaní hlasu a nabízených funkcí. Samsungu se tak povedlo starší Siri dohnat a podává srovnatelný výkon, obohacený o pár vychytávek navíc.

Nepřehlédněte:

Tagy článku: , , , , ,

Související články

Recenze Samsung Galaxy S III: nekompromisní král | vydáno
118
Srovnání Samsungů Galaxy S II a Galaxy S III: který z nich zakoupit? | vydáno
17
Samsung Galaxy S III: inteligence původem z přírody | vydáno
42

diskuze ke článku (nejnovější příspěvky)

my ja myslym ty ty lamo nevim za koho rikas a prave proto ho chceme LOL kamo
mám tam ICS 4.0.3 Eugen
Zdravím, chcel by som sa opytat ako sa to dá naištalovať, mám SGSII, a ešte som neištaloval nič okrem vecí z google play. Moc diky za odpoved. Eugen
A to je právě paráda, hlavně kvůli tomu ho chceme. MK
ale ten samsung je strasne padlo oproti iphonu... lendo
Tohle je daleko lepsi nez Siri od Applu i lepsi nez S Voice od Samsungu.Doporucuji.... https://play.google.com/store/apps/details?id=yourapp24.android.tools.aivc&feature=top-paid#?t=W251bGwsMSwyLDIwNiwieW91cmFwcDI0LmFuZHJvaWQudG9vbHMuYWl2YyJd Anonym
Mate nejlepsi recenze!! Marek
Jasně, různě po netu, já to stahoval osud http://www.ulozto.cz/xkPWzAv/s-voice-fixed-apk Michal
On je někde ke stažení? 630126
S Voice mám v htc one x a funguje to stejně dobře. Michal

zobrazit celou diskuzi přidat názor

celkem 10 příspěvků

další zajímavé články na mobilenet.cz

12Apple akademie: jak prodloužit výdrž iPhonu?
vydáno |
Michal Marek
| článek
iPhone je, podobně jako další moderní smartphony, mimořádně výkonný a chytrý. Inteligentní funkce ovšem často vyžadují využívání různých senzorů, připojení k internetu i třeba zjišťování polohy, což je náročné na energii a uživatel brzy zjistí, že za výkon a funkčnost smartphonu platíme svou cenu – telefony musíme prakticky denně nabíjet.
11Retro: Sony Ericsson T610 – švédsko-japonská legenda
vydáno |
Michal Pavlíček
| článek
Celou jednu dekádu fungovalo spojení švédského Ericssonu s japonským Sony. Během této nezanedbatelné doby jsme se dočkali hned několika povedených telefonů, které se nesmazatelně zapsaly do mobilní historie. Bezpochyby se mezi ně řadí také kultovní Sony Ericsson T610, který před téměř 15 lety zaujal vzhledem i výbavou.