Ohebný Microsoft Surface Duo údajně dorazí bez NFC a bezdrátového nabíjení

aktualizováno
12
Ohebný Microsoft Surface Duo údajně dorazí bez NFC a bezdrátového nabíjení
Fotografie: Microsoft
  • Surface Duo údajně obdrží loňský Snapdragon 855
  • Základní verze má nabídnout 64GB úložiště a 6 GB RAM

Aktualizováno 19. 5. 2020

Poslední informace o smartphonu Surface Duo naznačují, že se opravdu dočkáme „pouze“ loňského Snapdragonu 855, kterému má dělat společnost 6 GB RAM. Ve výbavě dále najdeme hlavní snímač s netradičním rozlišením 11 megapixelů či baterii o kapacitě 3 460 mAh. Dvojice 5,6" palcových AMOLED displejů má mít shodné rozlišení 1 800 × 1 250 pixelů a poměr stran 4:3. Zamrzí rovněž údajná absence NFC či bezdrátového nabíjení.

Původní informace z 2. 3. 2020

V říjnu minulého roku Microsoft představil zbrusu nová zařízení s názvem Surface Neo a Surface Duo. Zatímco Surface Neo představuje hybrid mezi laptopem a tabletem, druhá novinka by se dala označit za ohebný telefon. Surface Duo se však vymyká dnešním zvyklostem, neboť nesází na ohebnou obrazovku, nýbrž dvojici displejů, které dokáží v případě potřeby fungovat jako jeden a běží na operačním systému Android.

Obě dvě zařízení byla prezentována v rané fázi vývoje a na trh se měla dostat ke konci roku 2020. Microsoft si však evidentně nelenil a novinky by mohl podle informací windowscentral.com přinést o několik měsíců dříve, konkrétně již v průběhu léta 2020.

Po hardwarové stránce má být údajně Surface Duo již dokončen a tým Microsoftu nyní pracuje na finálních úpravách Androidu pro prostředí s dvojicí displejů. Očekávat můžeme zaměření spíše na technologické nadšence a business uživatele kvůli zvýšené produktivitě.

Uvnitř zařízení má být loňský Snapdragon 855, nikoliv nejnovější Snapdragon 865. Společnost mu bude dělat 6 GB operační paměti a 64GB úložiště. Varianty s větším úložištěm se mají přidat později. Pokud se informace ukážou jako pravdivé, budou si muset zájemci nechat zajít chuť na 5G konektivitu. Fotoaparát Surfacu Duo má být podle Microsoftu „špičkový“. Zda se bude moci porovnávat s naprostou špičkou na trhu, však teprve zjistíme.

Diskuze ke článku
Khan
To vypada jak z roku 2015...
Hakus von Tyros
Hakus von Tyros
"Ohebné" technologií fandím.
Ale ... .
Prozatím zůstanu u klasické" placky".
Přečetl jsem si mnoho recenzí a z nich mi vyplynulo, že "skládačka" je více než choulostivá, ne pro každého.
Proto z SGS1O+ přesedlám opět na "placku". SGS20+.
Na Samsungu jezdím již od modelu SGS2.
Zcela v pohodě.
G
Nechcem brať fanúšikom ilúzie, ale ak to nebude stáť do 500, čo pochybujem, tak to bude neskutočný prepadák.
Pavel Kapoun
Obávám se, že i kdyby to mělo vodotrysk, stejně je to blbost naprosto k ničemu. I kdyby to stálo 10 tis, nevím místo čeho bych si to pořídil, ale místo telefonu zcela jistě ne. Nehledě k tomu, že tento nesmysl bude stát 35 tis.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze