Nejlepší konvertibilní zařízení

Nejlepší konvertibilní zařízení
Fotografie: Ioannis Papadopoulos, mobilenet.cz
  • Pokud hledáte snadno přenosné zařízení s různými scénáři využití, mohl by vás zaujmout některý z konvertiblů
  • Do výběru se dostaly produkty společnosti Microsoft, Apple i Samsung

Nejlepší konvertibilní zařízení

Kategorie konvertibilních zařízení neboli „2v1“ se vyznačuje snadnou přenositelností a různými možnostmi použití, obvykle pak jako tablet, ale také jako notebook. V našem výběru se podíváme na osvědčenou řadu Surface od Microsoftu, ale také na produkty dalších výrobců, kterým neschází výkon ani kvalitní displej.

Nejlepší konvertibilní zařízení

Microsoft Surface Pro 9

Microsoft Surface Pro se řadí k jedněm z nejoblíbenějších „2v1“ na trhu. Plnohodnotný počítač s Windows ukrytý v těle tabletu lze totiž doplnit o komfortní klávesnici. Nově je na našem trhu Surface Pro 9 dostupný s čipsety 12. generace Intel Core (jmenovitě i5-1235U a i7-1255U). Existuje i verze s procesorem SQ3 od Qualcommu a podporou 5G, ta však u nás chybí.

Uživatelé se mohou těšit na 13" displej PixelSense Flow o rozlišení 2 880 × 1 920 pixelů s podporou až 120Hz obnovovací frekvence, poměrem stran 3:2 a kontrastem 1 200:1. Po stránce výkonu pak doplňuje zvolené procesory základní 8GB RAM LPDDR5 s možností rozšíření až na 32 GB. Úložiště startuje na hodnotě 128 GB a může se vyšplhat až na 1 TB. Uživatele, kteří často využívají spojení skrze videokonference, potěší zase 1080p webkamera.

Apple iPad Pro 12.9 (2022)

Apple iPad Pro s 12,9" displejem je především tablet, lze z něj však pomocí originálního i neoriginálního příslušenství vytvořit zajímavý pracovní nástroj, který může nahradit ultrabook. Více než dostatek výkonu zajišťuje procesor Apple M2 chlubící se rovněž energetickou efektivitou, který najdeme i v řadě produktů Mac. Nechybí ani moderní konektivita v podobě USB-C či velmi dlouhá výdrž baterie.

Předností 12,9" iPadu Pro je rovněž Liquid Retina XDR displej s mini-LED podsvícením, který se dále chlubí technologií vysoké obnovovací frekvence ProMotion i nadprůměrně vysokým maximálním jasem. Vítaným příslušenstvím pak může být třeba Apple Pencil nebo klávesnice Magic Keyboard s povedeným trackpadem, na které iPad doslova levituje. U té je však nutné počítat s poměrně vysokou investicí okolo 11 tisíc korun. Au.

Microsoft Surface Laptop Studio

Do segmentu povedených konvertiblů musíme zařadit Microsoft Surface Laptop Studio. Jde o zajímavé hybridní zařízení s netradiční konstrukcí, které cílí na ty nejnáročnější uživatele. Surface Laptop Studio lze používat jako laptop, stan i tablet, díky čemuž je vhodný třeba i pro ty, kteří chtějí používat chytré pero, ať už k ovládání či kreslení na 14,4" zobrazovacím panelu typu PixelSense 5. Samozřejmostí je jemné rozlišení 2 400 × 1 600 pixelů i vysoká obnovovací frekvence 120 Hz.

Surface Laptop Studio má však co nabídnout nejen v oblasti konstrukce, ale také výkonu. Nejlépe vybavená konfigurace totiž využívá čtyřjádrový procesor Intel Core i7-11370H 11. generace v doprovodu grafické jednotky NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti pro přenosné počítače s 4 GB GDDR6, 32GB RAM (LPDDR4x) a až 1TB SSD, a to už je pořádná porce výkonu, která uspokojí i ty nejnáročnější z vás.

Samsung Galaxy Tab S8 Ultra

Nakonec zařadíme do výběru konvertiblů ještě jeden tablet – vlajkovou loď společnosti Samsung s označením Galaxy Tab S8 Ultra. I toto zařízení totiž můžeme používat díky široké nabídce originálního příslušenství včetně povedené klávesnice či chytrého pera jako 2v1. S ohledem na podporu režimu DeX tak lze mít po ruce kompaktní, přesto však schopný pracovní nástroj.

Po stránce výbavy přitom na uživatele čeká 14,6" Super AMOLED displej s jemným rozlišením a 120Hz obnovovací frekvencí. Výkon obstarává Snapdragon 8 Gen1 a vhod přijde i velmi slušná fotovýbava. Na zadní straně najdeme 13Mpx hlavní snímač, kterému dělá 6Mpx ultraširokoúhlý objektiv, na straně přední pak dvojici 12Mpx kamerek (s ultraširokoúhlým rozsahem i s běžným ohniskem 26 milimetrů).


Související články
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze