Nejlepší chytré hodinky do 2 000 Kč

Nejlepší chytré hodinky do 2 000 Kč
Fotografie: Michal Pavlíček, mobilenet.cz
  • Chytré hodinky za dostupnou cenu přinášejí hlavní výhodu v podobě většího displeje
  • Většinou se pyšní dobrou výdrží a například i GPS
  • Do výběru jsme zařadili modely od Amazfitu, Huawei a Redmi

V první části našeho výběru chytrých hodinek jsme se zaměřili na kategorii s cenou do 2 000 Kč. Jde tedy o vůbec nejlevnější hodinky na trhu, které mnohdy konkurují i některým chytrým náramkům. Výhodou chytrých hodinek je jejich vcelku tradiční vzhled, dostatečně velké displeje a častěji i implementaci čipu GPS. Vždy je však nutné počítat s jistými kompromisy, které představuje například uzavřený operační systém, z čehož pramení i zpravidla nemožnost instalovat další aplikace. Je tak nasnadě, že se chytré hodinky do 2 000 Kč hodí spíše na zápěstí méně náročných uživatelů, případně těch, kteří jen chtějí základní prodlouženou ruku svého smartphonu a nelíbí se jim chytré náramky.

Nejlepší chytré hodinky do 2 000 Kč

Amazfit GTS 2 Mini

Mezi cenově dostupnými hodinkami nemůže chybět zástupce od Amazfitu. Model GTS 2 Mini se díky menším rozměrům skvěle hodí i na menší zápěstí. Přesto se mu dostalo 1,55" AMOLED displeje, který je dostatečně velký na to, aby zobrazil přehledně veškeré vámi žádané informace. Ty si navolíte na jednom ze zhruba stovky různých ciferníků.

Komunikace je možná skrze aplikaci Zepp, kterou dostanete do zařízení s Androidem a iOS. Samozřejmostí je měření srdeční frekvence či spánku. Sportovní funkce doplňuje zvýšená odolnost a GPS. Hodinky také zvládnou notifikace z připojeného zařízení, takže vám již nic neuteče. Na druhou stranu na možnost reagovat musíte pochopitelně zapomenout. Za necelé dva tisíce korun to však lze Amazfitům určitě odpustit.

Huawei Watch Fit

Do příjemných cenových hladin zlevnily chytré hodinky Huawei Watch. Zaujmout vás mohou spíše protáhlejším tvarem, do kterého se podařilo dostat 1,64" AMOLED displej, opět tak hovoříme o velké ploše pro vše potřebné. Watch Fit zvládnou měřit vaše zdravotní funkce i sportovní aktivity. Samozřejmě včetně těch vodních, kdy se díky zvýšené odolnosti nemusíte bát osprchovat či si zaplavat.

Mezi plusy lze zařadit i dostatečně dlouhou výdrž na nabití, která se pohybuje kolem týdne. Ani Watch Fit nedokáží reagovat na notifikace, ale spolehlivě a přehledně vám je zobrazí. Chybějící pokročilé funkce, jako je třeba výškoměr, lze snadno odpustit, neboť cena kolem 1 700 Kč je zcela vykompenzuje.

Redmi Watch 2 Lite

Povedené chytré hodinky s cenou pod 2 tisíci korunami umí i Xiaomi ve své řadě Redmi. Současný model Redmi Watch 2 Lite vsadil na hranaté tvary a poměrně dobře zpracovaný IPS displej s 1,55". Hodinky jsou plně připraveny měřit spánek, okysličení krve či srdeční tep. Dostalo se i na zvýšenou odolnost a také GPS.

Hodinky zvládají notifikace ze spárovaného telefonu, avšak ne vždy zcela korektně. Zamrzí také mírně sekané animace při procházení prostředím. Může se zdát, že jde o maličkost, jenže některá konkurence i v této kategorii zvládá běh prostředí přeci jen o něco lépe. O kompenzaci se Redmi Watch 2 Lite snaží příznivou cenou kolem 1 500 Kč a dobrou výdrží, nabíjet budete zhruba každý 6. den.


Související články
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze