V první části našeho výběru chytrých hodinek jsme se zaměřili na kategorii s cenou do 2 000 Kč. Jde tedy o vůbec nejlevnější hodinky na trhu, které mnohdy konkurují i některým chytrým náramkům. Výhodou chytrých hodinek je jejich vcelku tradiční vzhled, dostatečně velké displeje a častěji i implementaci čipu GPS. Vždy je však nutné počítat s jistými kompromisy, které představuje například uzavřený operační systém, z čehož pramení i zpravidla nemožnost instalovat další aplikace. Je tak nasnadě, že se chytré hodinky do 2 000 Kč hodí spíše na zápěstí méně náročných uživatelů, případně těch, kteří jen chtějí základní prodlouženou ruku svého smartphonu a nelíbí se jim chytré náramky.
Nejlepší chytré hodinky do 2 000 Kč
Amazfit Bip U Pro
Dnešní výběr začínáme povedenými hodinkami Amazfit Bip U Pro, které vás mohou zaujmout nejen minimalistickým vzhledem, ale také cenou, která se pohybuje pod hranicí 1 500 Kč. Přesto se dostalo na téměř 1,5" displej, což je velikost plně dostačující pro komplexní přehled včetně notifikací z různých aplikací, které lze pohodlně číst. Samozřejmostí jsou různé sportovní aktivity a výraznou přidanou hodnotu představuje GPS.
Kompletní správu hodinek i podrobné nastavení provádí aplikace Zepp ve vašem telefonu, která je povedená a přehledná. Výhodou je rovněž dlouhá výdrž na nabití, kdy i náročnějším uživatelům hodinky vydrží bezmála týden bez potřeby je umístit na pohodlnou magnetickou nabíječku. Vyčítat jde hodinkám skutečně jen málo co, možná větší rámečky kolem displeje, případně obyčejně se tvářící pásek, avšak s ohledem na cenu nad tím lze přimhouřit oko.
Amazfit GTR 2e
U Amazfitu ještě zůstaneme a přiblížíme si další model zvaný GTR 2e. Ten již na první pohled připomíná klasické hodinky kruhového tvaru. Jistě oceníte minimalistický vzhled, jehož výsledkem je, že hodinky nepůsobí nijak mohutně a lze je doporučit i ženám. Na displej je radost pohledět, neboť jde o AMOLED s jemným rozlišením. Hodinky se opět párují s aplikací Zepp a upozorňují na notifikace ze všech aplikací, které si nastavíte. Potěší měření srdečního tepu i okysličení krve.
Spolehnout se můžete na zvýšenou odolnost i GPS. Hodinky se rovněž pohodlně ovládají, k čemuž slouží nejen dotykový displej, ale i tlačítko na pravé straně. Při ceně necelé 2 tisíce korun zamrzí, že na notifikace hodinky neumí ani základně odpovídat. Slabší je také výdrž, než kterou slibuje výrobce. Reálně počítejte s přibližně necelým týdnem.
Realme Watch 2 Pro
Chytré hodinky nabízí i v posledních letech velmi populární výrobce Realme, aktuálně jde o model Watch 2 Pro. Zaujmout by mohly ty uživatele, kteří hledají větší displej a vyhovují jim spíše ostřeji řezané rysy. Těšit se můžete na téměř 1,8" displej, avšak jde jen o obyčejný IPS panel, tudíž čitelnost na slunci bude ve srovnání s AMOLED displeji horší. Hodinky zvládají notifikace ze spárovaného telefonu a také jim nechybí zvýšená odolnost, což znamená jen malá omezení během sportování. Dokonce nechybí ani GPS pro přesné měření vaší trasy.
Realme Watch 2 Pro si můžete zakoupit na CZC.cz. |
Počítat můžete i s daty z měření vašeho spánku, okysličení krve či srdečního tepu. V útrobách se nachází i poměrně silná baterie, kdy výrobce slibuje více než týden bez potřeby hodinky nabíjet, což zní slibně. Stejně jako cena, která se pohybuje pod hranicí 2 tisíc korun.
Redmi Watch 2 Lite
Povedené chytré hodinky s cenou pod 2 tisíci korunami umí i Xiaomi ve své řadě Redmi. Současný model Redmi Watch 2 Lite vsadil na hranaté tvary a poměrně dobře zpracovaný IPS displej s 1,55". Hodinky jsou plně připraveny měřit spánek, okysličení krve či srdeční tep. Dostalo se i na zvýšenou odolnost a také GPS.
Hodinky zvládají notifikace ze spárovaného telefonu, avšak ne vždy zcela korektně. Zamrzí také mírně sekané animace při procházení prostředím. Může se zdát, že jde o maličkost, jenže některá konkurence i v této kategorii zvládá běh prostředí přeci jen o něco lépe. O kompenzaci se Redmi Watch 2 Lite snaží příznivou cenou kolem 1 500 Kč a dobrou výdrží, nabíjet budete zhruba každý 6. den.