mobilenet.cz
mobilenet.cz
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz

Microsoft Office již na Macu podporuje Touch Bar

autor:
, vydáno:

Jak Microsoft v říjnu slíbil, tak také učinil. Jeho kancelářský balík Microsoft Office již podporuje Touch Bar nových MacBooků Pro. Uživatelé Wordu, Excelu či PowerPointu tak nově budou moci využívat šikovných zkratek, které se jim zobrazí na dotykovém panelu nad klávesnicí. Touch Bar navíc nově podporuje i mailový klient Outlook a Skype.

Microsoft Office se ve své poslední verzi dočkal podpory Touch Baru. Majitelé nových MacBooků Pro tedy budou moci při práci s Wordem, Excelem, PowerPointem, Outlookem a Skypem využívat různých kontextových nabídek a zkratek, které se jim zobrazí na dotykovém panelu nad klávesnicí.

Touch Bar Office

TIP: První dojmy z MacBooku Pro: Touch Bar jde na scénu

Microsoft podporu Touch Baru přislíbil již v říjnu a nyní svůj závazek skutečně naplnil. Dotykový panel MacBooků uživatelům mimo jiné pomůže s rychlým formátováním textu, urychlí práci se snímky v prezentacích a nabídne třeba i přístup k posledním použitým funkcím v Excelu.

Touch Bar se ze strany vývojářů dočkal poměrně vřelého přijetí a podpora této hardwarové novinky se již rozšířila mezi mnoha oblíbenými aplikacemi pro Mac. Dotykový panel vedle nástrojů ze sady Office využívá i například Photoshop, Spotify, oblíbený mailový klient Airmail, správce hesel 1Password i celá řada nástrojů pro kreativce jako třeba Pixelmator, Affinity Designer i Affinity Photo, Final Cut Pro, iMovie, Logic Pro X, GarageBand či třeba djay Pro.

Zdroje: blogs.office.com, theverge.com

Tagy článku: , ,

Související články

Touch Bar je odpověď Applu na dotykové notebooky | vydáno
25
První dojmy z MacBooku Pro: Touch Bar jde na scénu | vydáno
104
Jablko zhaslo a MagSafe zmizel, MacBooky Pro ukončují jednu éru | vydáno
33

přidat názor do diskuze

Vyberte službu pro přihlášení:
Google

Odpovědět na tento názor uživatele :

další zajímavé články na mobilenet.cz

4Apple akademie: jak prodloužit výdrž iPhonu?
vydáno |
Michal Marek
| článek
iPhone je, podobně jako další moderní smartphony, mimořádně výkonný a chytrý. Inteligentní funkce ovšem často vyžadují využívání různých senzorů, připojení k internetu i třeba zjišťování polohy, což je náročné na energii a uživatel brzy zjistí, že za výkon a funkčnost smartphonu platíme svou cenu – telefony musíme prakticky denně nabíjet.
9Retro: Sony Ericsson T610 – švédsko-japonská legenda
vydáno |
Michal Pavlíček
| článek
Celou jednu dekádu fungovalo spojení švédského Ericssonu s japonským Sony. Během této nezanedbatelné doby jsme se dočkali hned několika povedených telefonů, které se nesmazatelně zapsaly do mobilní historie. Bezpochyby se mezi ně řadí také kultovní Sony Ericsson T610, který před téměř 15 lety zaujal vzhledem i výbavou.