Máte iPhone 12 s hliníkovými rámečky? Možná vás čekají problémy s diskolorací

3
Máte iPhone 12 s hliníkovými rámečky? Možná vás čekají problémy s diskolorací
Fotografie: Ioannis Papadopoulos, mobilenet.cz
  • Změna je dobře patrná u červené verze (PRODUCT)RED
  • Problém se stálostí barev v oblasti rámečků mají i další iPhony

Nová řada iPhonů 12 vsadila na recyklovaný design rámečků z dob iPhonu 4 nebo iPhonu 5, díky čemuž telefon jistěji spočívá v dlani, ačkoliv může být občas ostrý úhel mezi rámečkem a zády (nebo displejem) mírně nepříjemný. Následkem této designové volby každopádně celá série iPhonů 12 vypadá (nebereme-li v potaz různé velikosti) velmi podobně. Rozdíl bychom však našli v použitých materiálech. V případě „základního“ iPhonu 12 a Phonu 12 mini je totiž rámeček vyroben z hliníku namísto nerezové oceli u lépe vybavených variant s přídomkem Pro. A právě u hliníkových rámečků se podle některých uživatelů začíná objevovat problém s barevnou nestálostí.

Problém, na který poukázal svetapple.sk (velké množství stížností ale najdeme i na oficiálním Apple fóru), se evidentně netýká jen řady iPhonů 12, ale minimálně i starší generace iPhonů 11 nebo „reinkarnovaného“ iPhonu SE (2020). Nejlépe viditelná je změna barev u červené edice (PRODUCT)RED , a to i pokud je telefon nošen v ochranném obalu.

Diskolorace je patrná v určitých částech rámečků v blízkosti fotoaparátu. Pokud vlastníte některý ze zmíněných iPhonů a problém jste pozorovali, nezapomeňte nám napsat do komentářů pod článkem.

Související články