Apple iPhone 12
recenze

Apple iPhone 12

K dokonalosti by mu stačilo málo
23

Letošní řada iPhonů 12 přinesla několik důležitých vylepšení, dvojnásob to pak platí pro základní model s označením iPhone 12. Dokáže však nový displej a design ospravedlnit pořizovací cenu startující na 25 tisících Kč?

Jaký je nástupce „základního“ iPhonu 11? A není lepší si rovnou koupit iPhone 12 Pro, nebo naopak superkompaktní iPhone 12 mini? Tyto i další otázky si možná kladete, pokud uvažujete o iPhonu 12. Proč byste se (ne)měli rozhodnout pro druhý cenově nejdostupnější iPhone 12 na trhu prozradím v této recenzi.

Apple iPhone 12 – videorecenze

Technické parametry Apple iPhone 12 64 GB

Kompletní specifikace
Konstrukce146,7 × 71,5 × 7,4 mm, 162 g, konstrukce: klasická, odolnost: IP68
DisplejOLED, 6,1" (2 532 × 1 170 px)
Fotoaparát12 Mpx (4 032 × 3 024), LED dioda, autofocus, video: 3 840 × 2 160 px, 60 FPS
ChipsetApple A14 Bionic,
PaměťRAM: 4 GB, vnitřní paměť: 64 GB, paměťové karty: ne
Datové funkceHSPA: 42 / 5,76 Mb/s, LTE: 1 000 / 150 Mb/s, Wi-Fi: Wi-Fi 6, Bluetooth: 5.0, NFC: ano
Operační systémiOS 14
Akumulátor2 815 mAh, bezdrátové nabíjení: ano
Dostupnostříjen 2020, 24 890 Kč23 490 Kč

Obsah balení: Apple „myslí“ na přírodu, ale hlavně na sebe

Apple se v rámci environmentální iniciativy rozhodl „osekat“ balení nových iPhonů 12 (a nejen těch), jak je to jen možné. Krabička je díky tomu přibližně dvakrát menší než u konkurence. Kromě telefonu obsahuje pouze nezbytné manuály, nálepku a kabel typu USB-C/Lightning. Ve jménu ochrany přírody tedy počítejte s nutností si dokoupit adaptér, využívat jiný (neoriginální), případně (drátově) nabíjet původní nabíječkou z balení starších iPhonů. Samozřejmě je velmi diskutabilní, jak moc jde Applu ve skutečnosti o přírodu. Odebrání příslušenství totiž v první řadě hraje do karet samotnému výrobci.

Apple iPhone 12
Líbilo se nám
  • malá krabička
Nelíbilo se nám
  • bez adaptéru i sluchátek

Konstrukční zpracování: prémiové jako vždy

iPhone 12 je dostupný celkem v pěti barevných variantách: bílé, černé, modré, červené (PRODUCT)RED a mnou testované zelené, která má podobný odstín jako loňský iPhone 11. Kromě barevného odstínu však došlo mezigeneračně k výrazným změnám, které jsou snadno rozpoznatelné již na první pohled.

iPhone 12 je odolnější vůči prasknutí, nikoliv poškrábání.

Pravděpodobně nejvýraznějším prvkem jsou ploché rámečky, jejichž návrat jsem osobně velmi uvítal. Nahmatání fyzických tlačítek po stranách je snazší, telefon se skvěle drží (jak na výšku, tak na šířku) a zároveň jsou díky tomu nové iPhony 12 vcelku snadno rozpoznatelné v záplavě smartphonů se zaoblenými boky. Hmotnost 164 gramů je také (na dnešní poměry) více než přívětivá, díky čemuž se iPhone nepronese ani v kapse saka. Díky plochým rámečkům lze navíc zařízení při troše snahy vybalancovat a postavit jej.

Stejně jako u loňských iPhonů ani letos Apple neopomněl zvýšenou odolnost. Spolehnout se můžete na certifikaci odolnosti IP68 (proti prachu a vodě). Nově se však dle výrobce můžete s iPhonem ponořit až do hloubky 6 metrů po dobu 30 minut. Dalším vylepšením je ochrana Ceramic Shield, díky níž jsou iPhony odolnější vůči prasknutí, nikoliv však proti poškrábání. Během používání jsem o iPhone velmi dobře pečoval, takže jsem na těle nezpozoroval žádné škrábance, i tak bych ovšem doporučoval si přikoupit nějakou dodatečnou ochranu.

Líbilo se nám
  • kompaktní rozměry i hmotnost
  • prémiové zpracování
  • zvýšená odolnost
  • líbivý vzhled
Diskuze ke článku
Porydge Covername
Porydge Covername
Takže když si to shrneme, tak jediná výhoda oproti konkurenci je ten procesor, který zužitkujeme leda při nějakém renderování videa (což jistojistě dělá každý na iPhonu). Za 25k to je teda hrozně dobrej kauf.
Jeliman X
Jeliman X
:)))) minus bez adaptéru :))))
To samé chystá Samsung a za nim všichni ostatní.
Aleš Vavřinec
Aleš Vavřinec
Možná jsem to přehlédl, ale nenašel jsem zmínku o Dolby Vision HDR videu, které je dle jiných recenzentů fantastické. Doplníte to do recenze?
Dominik Debef
Dominik Debef
Vyměnil jsem ho za iPhone XS a i když na první pohled moc rozdílů není, je to jak z jiného světa. Líp se drží, je rychlejší baterka stejný, foťák o dvě třídy lepší. Příjemný upgrade. No a výhoda iPhonů k tomu - XS jsem prodal za dva dny na bazosu za 3/4 pořizovací ceny.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze