Jadran si Češi vzít nenechali, ukazuje provoz SIM karet v zahraničí

Jadran si Češi vzít nenechali, ukazuje provoz SIM karet v zahraničí
Fotografie: pixabay.com
  • Za první dva červencové týdny hlásí T-Mobile o 13 % SIM karet v zahraničí méně než vloni
  • Tunisko, Egypt, Srbsko hlásí propad téměř o 100 %
  • Naopak více turistů zamířilo na Slovensko a do Polska

Omezení pohybu a riziko nákazy zahýbalo s dovolenkovými preferencemi obyvatel Česka, jak se lze přesvědčit v tiskové zprávě operátora T-Mobile. Češi si nenechali vzít svůj Jadran a do Chorvatska se proti loňsku vydalo jen o třetinu méně turistů. V případě Itálie, Řecka či Španělska je ale propad už tříčtvrtinový. A téměř k nule spadly exotické destinace jako Turecko, Tunisko nebo Egypt. Nahradili je zřejmě naši sousedé: vzrostl počet českých zákazníků na Slovensku a v Polsku.

V prvních dvou prázdninových týdnech jsme registrovali o 13% SIM karet v zahraničí méně než ve stejném období loňského roku. Výraznější změny jsou patrné v samotné struktuře letních destinací,“ říká Adéla Ráčková, manažerka oddělení Big data a pokročilá analytika. Seznam nejčastějších pěti destinací podle počtu SIM zůstal proti loňsku stejný, jen se změnilo jejich pořadí.

Počet lidí mířících do Německa se v podstatě nezměnil, tato země si udržela první příčku. Na druhé místo se letos prodralo právě Slovensko, které přilákalo o 7 % více Čechů, polepšilo si také Polsko, kde se návštěvnost z naší země zvedla o 51 %. U Rakouska pokles o 12 % znamenal sestup na čtvrtou příčku. Pro Chorvatsko třetinový pokles přinesl jistotu, že i letos žebříček TOP 5 uzavře odspodu.

Zatímco k našim sousedům se tedy v prvních červencových dnech vydal srovnatelný či dokonce vyšší počet cestujících a ani na Jadran Češi nezanevřeli, další oblíbené přímořské destinace se musely vypořádat s výrazným odlivem našich turistů. Do Řecka a Španělska jich zamířilo o 78 % méně, do Itálie pak o 75 %. Ještě výraznější propad zaznamenalo Portugalsko (85 %) a Turecko (95 %), Tunisko a Egypt spadly téměř o 100 %.

TOP 5 zemí podle počtu SIM T-Mobile v prvních dvou červencových týdnech:

Pořadí 2019 2020
1. Německo Německo
2. Rakousko Slovensko
3. Slovensko Polsko
4. Polsko Rakousko
5. Chorvatsko Chorvatsko
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze