Internetový prohlížeč Smooz snadno obsloužíte i jednou rukou

Android aplikace týdne
Internetový prohlížeč Smooz snadno obsloužíte i jednou rukou
  • Jestli se vám nelíbí, že musíte v dnešní době velkých telefonů používat k jejich ovládání skoro pořád obě ruce, máme pro vás webový prohlížeč, který se to snaží napravit
  • Hlavním tahákem je pohodlné ovládání různými gesty a zkratkami
  • Aplikace je zdarma a nabízí i řadu chytrých funkcí, kterých ovšem najdeme nejvíce v iOS verzi

Doby, kdy jsme mohli ovládat dotykový telefon bez problémů jednou rukou, jsou už téměř pryč, ale alespoň web můžeme procházet stále pohodlně, a to díky aplikaci Smooz Browser. Upřímně jsem byl až překvapen, jak pohodlně a snadno se tento prohlížeč ovládá. Všechno se zde totiž točí kolem gest, přičemž základní ovládání, které je hlavní tahákem aplikace, je velmi prosté.

Smooz Browser – Android aplikace týdne

Novou záložku otevřete snadno klepnutím na lupu vespod obrazovky. Otevřete nějaký web a pokud si chcete poté přečíst nějaké články, ale nechcete ještě odcházet z hlavní stránky webu, není nic jednoduššího než chvilku podržet prst na odkazu ke článku a otevře se s ním v pozadí nová karta. Pokud se nyní chcete přepínat mezi otevřenými články, stačí swipovat z kraje obrazovky do boku a stejným gestem v opačném směru se pohybujete zase zpět. No, a pokud už jste článek dočetli a chcete ho zavřít, stačí swipenout nahoru z ikony lupy ve spodní liště.

Smooz Browser

Jedná se o extrémně jednoduché ovládání a jak jste mohli vidět v přiloženém videopohledu, zvládl jsem ovládat vše bez problémů jednou rukou a bez neustálého měnění úchopu telefonu. Když spojíme takové ovládání s prostým, byť vcelku elegantním vzhledem, dostaneme zajímavou aplikaci, ale to ještě není vše, co Smooz nabízí.

Prohlížeč kupříkladu sleduje, jak často navštěvujete všechny stránky, a potom vám u těch nejčastěji otevíraných automaticky nabídne, zda je nechce připnout do hlavního panelu pro snadnější přístup. Pod třemi tečkami máme poté spoustu nástrojů, jako je historie a manager oken či chcete-li karet prohlížeče, kde vidíme všechny otevřené i zavřené karty, ke kterým se odtud můžete snadno vrátit. Je tu také možnost stránku přeložit, obnovit, sdílet a tak dále. Prostě všechny tradiční funkce prohlížečů.

Smooz Browser

V nastavení je dále pár možností, jak ušetřit vaše data při brouzdání, zvolit si můžete výchozí vyhledávač či zapnout čtyři speciální gesta, u kterých si můžete sami navolit jejich funkce, a tím ještě více vylepšit ovládání jednou rukou. Dále si můžete stránky při přidávání do oblíbených hned zařadit do různých kategorií a udržovat si tak v nich přehled a nechybí samozřejmě ani synchronizace napříč více zařízeními.

Ještě více péče se dostává uživatelům iOS, kde umí aplikace například automaticky mazat otevřená okna, která se už nějakou dobu nepoužila. Tuto dobu, po které se mají smazat, si přitom můžete zvolit sami. Dále je tu spousta chytrých vlastností, které jsou spjaty s umělou inteligencí, a speciálního využití se tu dočká i 3D Touch.

Smooz Browser

Věřím, že řada funkcí se postupně z iOS přesune také na Android, jen si budeme muset počkat. Ale tak už to bývá. Ostatně Smooz samotný vyšel prvně již v roce 2016 právě pro iOS a navíc jen pro Japonsko. Nyní je ovšem aplikace nově k dispozici globálně a zcela zdarma, takže byste si jí rozhodně měli vyzkoušet. Vše běží plynule a stabilně a i když není tento prohlížeč ten úplně nejrychlejší, určitě řadu z vás okouzlí stejně jako mě. Je totiž jedinečný, odladěný a velice praktický. Na mém telefonu rozhodně zůstane.

Stáhnout Smooz Browser

Google Play (zdarma) App Store (zdarma)

Partnerem seriálu Android aplikace týdne je ASUS.

ASUS ZenFone 4 Logo
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze