O2 pomůže lidem mířícím z Ukrajiny do Česka, rozdá jim tisíce přednabitých SIM

O2 pomůže lidem mířícím z Ukrajiny do Česka, rozdá jim tisíce přednabitých SIM
Fotografie: pixabay.com
  • SIM jsou určeny k volání i posílání SMS, stejně jako čistě pro připojení k internetu
  • Ve spolupráci s dodavatelem příslušenství Fixed pak O2 připravuje uprchlíky podpořit powerbankami, nabíječkami atp.

Společnost O2 pokračuje v pomoci lidem, kteří míří z Ukrajiny do Česka. Tempo a objem pomoci postupně roste v souvislosti s událostmi a aktuální situací. K organizacím, které v České republice koordinují pomoc lidem přijíždějícím z Ukrajiny, už od soboty míří tisíce předplacených SIM karet. A další se chystají. Ty jsou určeny jak pro volání a SMS, tak čistě pro připojení k internetu. Právě data jsou v tuto chvíli ke spojení s rodinami, které zůstaly na Ukrajině nebo jsou na útěku do jiných zemí, zcela zásadní.


Ve spolupráci s dodavatelem příslušenství Fixed připravuje aktuálně společnost O2 k odeslání také stovky kusů příslušenství k mobilním telefonům. Především jde o powerbanky a nabíječky, které dle humanitárních organizací v krizových oblastech chybí. S distribucí pomoci válečným uprchlíkům pomáhají O2 nejrůznější organizace, uprchlické tábory i centra pomoci v jednotlivých městech. Díky tomu je pomoc efektivní, rychlá, a především cílená podle aktuálních potřeb přijíždějících uprchlíků.

Již v minulém týdnu společnost O2 v reakci na aktuální situaci učinila několik zásadních kroků. Symbolicky přesunula Ukrajinu do zóny EU, a to jak z pohledu roamingu, tak z pohledu mezinárodního volání. V rámci O2 TV pak kvůli oprávněné obavě z šíření válečné rétoriky ukončila vysílání ruské veřejnoprávní stanice Pervyj kanal.


Až do pátku také běží finanční sbírka mezi zaměstnanci, jejíž výtěžek poté Nadace O2 zdvojnásobí a pošle na pomoc Ukrajině. Další kroky a možnosti pomoci O2 dále vyhodnocuje a postupně s tím, jak se bude situace vyvíjet, je bude postupně rozšiřovat nebo upravovat v návaznosti na požadavky pomáhajících a humanitárních organizací.

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze