Huawei MateBook X Pro: styl, výkon a skrytá webkamera

Huawei MateBook X Pro: styl, výkon a skrytá webkamera
4
  • Nový počin na poli notebooků od Huawei disponuje takřka 14palcovým 3K displejem
  • Potěší velmi dobrou výdrží kolem 12 hodin na jedno nabití
  • Zajímavostí je skrytá webkamera v tlačítku klávesnice

Huawei na své dnešní tiskové konferenci představil nejen nový tablet, ale také notebook MateBook X Pro. Ten se chlubí velmi stylovým vzhledem, kdy byly použity kovové materiály. Samotný design byl zpracován za pomocí diamantového broušení a speciální povrchové úpravy pískování. Důraz byl kladen na malou tloušťku pouze 14,6 milimetrů a nízkou hmotnost jen 1,33 kilogramů.

Huawei MateBook X Pro

Výrobce vyzdvihuje nasazení FullView displeje s úhlopříčkou 13,9 palce a jemným rozlišením 3 000 × 2 000 pixelů. Displej je samozřejmě dotykový a schopný rozeznat až deset dotyků. Huawei MateBook X Pro je vybaven osmou generací procesoru Intel Core i7/i5 a grafickou kartou NVIDIA GeForce MX150 se 2GB GDDR5. I přes velmi slušný výkon a tenké tělo se dostalo na vysokokapacitní baterii (57,4 Wh). Díky ní se můžete těšit na 12hodinovou výdrž při přehrávání videa. Při běžné práci notebook vydrží na jedno nabití 14 hodin, při pouhém prohlížení internetu se bude možné vyšplhat až na 15 hodin.

Huawei MateBook X Pro

Na notebooku naleznete i velmi praktickou čtečku otisků prstů, která je umístěna v tlačítku pro zapnutí. Umožní přistup na plochu Windows 10 za necelých 8 vteřin z vypnutého stavu nebo za necelých 7 vteřin z hibernace. Na těle se dále nachází jeden klasický USB-A konektor a dva víceúčelové USB-C konektory. Bezdrátovou konektivitu zajistí Bluetooth a Wi-Fi.

Huawei MateBook X Pro

Specialitou MateBooku X Pro je pak rozhodně webová kamera. Ta je velmi důmyslně ukrytá v tlačítku na klávesnici, které je před použitím kamerky nutné stlačením vyklopit. Výrobce tak poukazuje na maximální bezpečnost. Kamerka může snímat jen ve chvílích, kdy ji sami otevřete. Náročné uživatele pak potěší i přítomnost hned čtyř reproduktorů.

Na prvních trzích, mezi kterým ten český dle očekávání chybí, se Huawei MateBook X Pro objeví během 2. čtvrtletí 2018. Vrcholná verze s procesorem Core i7 a 512GB interním úložištěm vyjde na 1 899 eur, což je v přepočtu takřka 50 tisíc korun.

Zdroj: tisková zpráva

Diskuze ke článku
Blue Sun
Blue Sun
Že jsem to zrovna dneska někde psal, jak by se mi líbil displej 3:2 (fotoformát zrcadlovek)... a hle.
Lukáš
Krásný stroj. Uvidíme jestli a v jaké verzi se u nás objeví.
mato
A veľkosť RAM ?
Blue Sun
LOOOL

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze