První dojmy z Huawei MediaPad M5 10.8: Desktop View levněji

První dojmy z Huawei MediaPad M5 10.8: Desktop View levněji
  • Huawei přináší Desktop View i do cenově dostupnějšího zařízení
  • Desktop View umožňuje pracovat s Android aplikacemi podobným způsobem, jak to dělá Windows
  • MediaPad M5 10.8 mimo práce zvládne i kvalitní hudbu, o což se postará čtveřice reproduktorů
  • Cena je 11 500 Kč a dostupnost přelom března a dubna 2018

Huawei MediaPad M5 10.8 je sice trochu „ošizenou“ verzí Pro modelu, ale většině zákazníků to zřejmě nebude vadit a naopak ocení i nižší cenu. Nutno podotknout, že designem vypadá Pro luxusněji, ale i klasická verze bez tohoto přídomku je celokovová, velmi dobře zpracovaná a nikde vám ostudu neudělá. Navíc stále nabízí kvalitní displej, čtyři reproduktory a i Desktop View/PC mód.

Huawei MediaPad M5 10.8 – MWC 2018

Právě Desktop View/PC mód je hlavním lákadlem. Z tiskové konference chvíli vyplývalo, že jej má pouze Pro, naštěstí se ale dostal i sem. A proč naštěstí? K MediaPadu M5 10.8 je i klávesnice (zatím nevíme, jaká je její cena, případně zda je součástí balení), po jejímž připojení se vás tablet zeptá, zda chcete spustit PC mód. Pokud požadavek potvrdíte, tablet se přepne do režimu Desktop View, který pracuje s Android aplikacemi jako Windows. Tedy ve spodní straně máte známou lištu a do ní minimalizujete aplikace. Podobné je i notifikační centrum. Práce na tabletu je rázem mnohem efektivnější. Chválit navíc musíme i klávesnici, která vypadala velmi dobře, vyzkoušeli jsme si na ni pár vět a nemůžeme si na nic stěžovat.

Mimo Desktop View/PC módu MediaPad M5 10.8 i výborně hraje. Zvuk je hlasitý a prostorový, za to dáváme palec nahoru. Zmínit musíme i 2,5D krycí sklo, to vypadá velmi dobře a podtrhujete to dojem z tabletu.

Celkově na nás MediaPad M5 10.8 udělal velmi dobrý dojem. Kvalitní zpracování, dostatek výkonu, když se s 4 GB RAM hodí na hry i na práci v Desktop View. Kvalitní displej následně oceníte u filmů. Oproti Pro nám chybí trochu hardwaru a stylus, ale zase je cena o 3 500 korun nižší, konkrétně 11 500 Kč. Na český trh se tablet dostane na přelomu března a dubna a již nyní se těšíme na jeho recenzi.

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze