mobilenet.cz
mobilenet.cz
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz

HTC údajně připravuje VR Vive pro mobilní telefony

autor:
, vydáno:

Minulý rok bychom mohli označit rokem vzestupu virtuálních realit. Velmi aktivní je v tomto ohledu HTC a neměnný by měl být i rok 2017. Dočkat bychom se totiž měli modelu určeného pro mobilní telefony.

HTC Vive
Současná virtuální realita HTC Vive

Včera jsme vás informovali o tom, že se společnosti HTC příliš nedaří a mohou za to zejména mobilní telefony. Existuje však rozvíjející se a do budoucna velmi perspektivní segment, ve kterém je naopak HTC tahounem. Jedná se o virtuální realitu. Headset HTC Vive patří nejen k absolutně nejlepším v současné době, ale také nejprodávanějším po celém světě. K současnému modelu, který jsme si samozřejmě již zkoušeli, však potřebujete klasický počítač. Ten navíc musí být skutečně velmi výkonný, aby náročné hry ve virtuální realitě dokázal plynule spustit. Chia-lin Chang, finanční ředitel HTC, v rozhovoru pro server Cnet uvedl, že společnost v letošním roce chystá také mobilní virtuální realitu.

TIP! Střílel jsem mimozemšťany s novým HTC Vive. A byla to zábava

Dle dostupných informací nemá být další model Vive tedy závislý na počítači a bude určen pro konkrétní mobilní telefon. Mluví se o současném modelu top HTC U Ultra, který právě vstupuje na český trh. Chang však doplňuje, že nepůjde o jednoduché řešení ve stylu Gear VR od Samsungu či Daydream od Googlu. Údajně se totiž nebude muset telefon umístit do samotné náhlavní soupravy a existuje tak možnost, že celá mobilní virtuální realita bude nezávislým zařízením. Více informací bychom se měli dozvědět ještě letos, neboť HTC hodlá svůj další počin prezentovat na sklonku roku.

HTC Vive – CES 2017

Zdroje: cnet.com, fonearena.com

Tagy článku: , ,

Související články

Nejen o HTC Vive s Peterem Frølundem (rozhovor) | vydáno
2
Střílel jsem mimozemšťany s novým HTC Vive. A byla to zábava | vydáno
1
HTC Vive i se Star Wars VR jsou dostupné na českém trhu | vydáno

diskuze ke článku (nejnovější příspěvky)

Paráda, někde jsem četl že by se měl chystat ,,vivephone'' tak jsem na to zvědavý. Kuba

zobrazit celou diskuzi přidat názor

celkem 1 příspěvek

další zajímavé články na mobilenet.cz

8Apple akademie: jak prodloužit výdrž iPhonu?
vydáno |
Michal Marek
| článek
iPhone je, podobně jako další moderní smartphony, mimořádně výkonný a chytrý. Inteligentní funkce ovšem často vyžadují využívání různých senzorů, připojení k internetu i třeba zjišťování polohy, což je náročné na energii a uživatel brzy zjistí, že za výkon a funkčnost smartphonu platíme svou cenu – telefony musíme prakticky denně nabíjet.
9Retro: Sony Ericsson T610 – švédsko-japonská legenda
vydáno |
Michal Pavlíček
| článek
Celou jednu dekádu fungovalo spojení švédského Ericssonu s japonským Sony. Během této nezanedbatelné doby jsme se dočkali hned několika povedených telefonů, které se nesmazatelně zapsaly do mobilní historie. Bezpochyby se mezi ně řadí také kultovní Sony Ericsson T610, který před téměř 15 lety zaujal vzhledem i výbavou.