Mobil do koupelny si bere 46 % respondentů, kteří si při koupeli a další péči o tělo pouštějí na mobilu nejčastěji hudbu nebo se věnují aktivitám na sociálních sítích. Nemalá část z nich ale také telefonuje (40 %) nebo posílá SMS zprávy (31 %).
Na WC chodí s mobilem alespoň občas polovina lidí, 44 % z nich na toaletě SMSkuje, třetina se nerozpakuje telefonovat a 26 % využívá aplikace. Nejčastěji hrají hry, sledují videa na YouTube nebo surfují po sociálních sítích, hlavně Facebooku.
Ti, kteří si z oné místnosti vyřizují ať už pracovní či soukromé hovory, se většinou snaží, aby člověk na druhé straně nepoznal, kde se právě nacházejí. Bezmála 70 % z nich proto splachuje až po ukončení hovoru, další splachují opatrně nebo při splachování přikrývají mikrofon na mobilu rukou. Podle průzkumu Češi na toaletě kromě četby tiskovin a využívání mobilů nejčastěji kouří, luští křížovky a sudoku či zpívají.
Průzkum nepotvrdil domněnku, že koupelna a toaleta slouží jako místo pro tajné hovory a SMS zprávy. Tajně si z těchto místností dopisuje a volá pouze 12 % respondentů.
S rozšířeným používáním mobilů na záchodech a koupelnách souvisí ovšem i nehody:
- 7 % respondentů někdy zachraňovalo utopený mobil přímo z toalety
- 10 procentům uživatelů už smartphone někdy spadl do plné vany
- Lidé nejvíce litují ztráty kontaktů a zničení přístroje samotného
- 1/3 respondentů by proto na toaletách uvítala držáky na mobily
Průzkum o využívání chytrých mobilních telefonů v koupelnách a na toaletách pro Vodafone připravila společnost Data Collect s využitím odpovědí od 700 respondentů – uživatelů smartphonů.