Spor mezi Epic Games a Applem možná odskáče také Microsoft

aktualizováno
1
Spor mezi Epic Games a Applem možná odskáče také Microsoft
Fotografie: Michal Pavlíček, mobilenet.cz
  • Epic Games zbrojí proti Applu, který v App Store zablokoval Fortnite
  • Hrozí zákaz používání herního enginu od Epic Games
  • Ten využívá například také Microsoft

Aktualizováno 24. 8. 2020

Vývojářské studio Epic Games nepřímo podpořil v boji proti pravidlům virtuálního obchodu App Store rovněž Microsoft. V soudní žalobě, kterou společnost Epic Games podala, se uvádí, že několik držitelů licence (včetně MS) k hernímu enginu od Epic Games (Unreal Engine) vyjádřilo velké znepokojení nad chováním Applu, který hrozí, že Fortnite zakáže, čímž by zároveň znemožnil používání Unreal Enginu na iOS a macOS.

Kevin Gammill z Microsoftu konkrétně uvedl, že pokud Apple znemožní Epic Games dále vyvíjet a podporovat Unreal Engine na iOS a macOS, zasáhne to spoustu herních tvůrců a hráčů. Například závodní hra Forza Street, která patří pod redmondského giganta, tento engine využívá. Apple však i nadále tvrdí, že Epic Games porušil pravidla, když do hry Fortnite přidal možnost in-game nákupů, ze kterých Applu nešla žádná provize.

Původní informace z 21. 8. 2020

Herní vydavatel Epic Games v současnosti zbrojí proti Applu, vůči jehož praktikám monetizace ve virtuálním obchodu App Store se ohradil. Při této příležitosti vyhlásil herní turnaj, který se bude konat 23. srpna a kde hráči mohou soutěžit o „anti-Apple“ ceny. Mezi nimi najdete zařízení jako herní notebook značky Alienware, Samsung Galaxy Tab S7, OnePlus 8 nebo konzole PlayStation 4 Pro a Xbox One X.


Důvodem tohoto bojkotu s hashtagem #FreeFortnite je, jak možná víte, skutečnost, že Apple v App Store zablokoval populární Fortnite. Tím hráčům znemožnil stáhnout rovněž aktualizace hry. Více o sporu mezi Epic Games a Applem si můžete přečíst v našem článku. Podrobnosti o pravidlech turnaje se dozvíte na stránkách epicgames.com.

Stáhnout Fortnite

Google Play (zdarma) App Store (zdarma)

Související články