mobilenet.cz
mobilenet.cz
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz

Android aplikace týdne: System Panel 2

autor:
, vydáno:

Tentokrát se v našem seriálu ponoříme do těch největších detailů našich Android zařízení. Pokud tedy máte rádi naprostý přehled o tom, co se ve vašem telefonu či tabletu děje a jak vše funguje, máme aplikaci přesně pro vás. Po delší pauze se totiž vrací do obchodu Google Play aktualizovaná aplikace System Panel ve své druhé verzi, která přináší krásný design a spoustu funkcí.

System Panel 2 navazuje na původní aplikaci stejného jména, která nedostává již velmi dlouhou dobu aktualizace. Vývojáři se totiž rozhodli kompletně předělat prostředí a změnili různé funkce, jelikož i Android samotný se za tu dobu významně změnil, a tak vydali raději úplně novou aplikaci. Tu si mohou stáhnout uživatelé s rootem i bez, ale jen po rootu vašeho zařízení dostanete přistup k pokročilejším možnostem.

System Panel 2 – Android aplikace týdne

Avšak i bez rootu toho na vás čeká hodně. Už na hlavní obrazovce můžete vidět veškerou aktivitu vašeho zařízení. Úplně nahoře máme informace ohledně procesoru, RAM, úložiště, baterie a připojení k internetu. Pod nimi je graf historie využívání baterie a procesoru, což se může hodit, třeba když vypozorujete nějaké problémy s během některých aplikací. Úplně vespod máme potom už jen ukázaný počet nainstalovaných aplikací a ID vašeho zařízení.

System Panel 2

Klepnutí na jakýkoli prvek tohoto hlavního panelu otevře bližší informace o dané aktivitě. U některých se otevře živé sledování aktivit různých komponent zařízení a u jiných zase komplexní historie procesů. Můžete si také zjistit veškeré dostupné informace o vašem zařízení či do neskutečných detailů zkoumat všechny vaše aplikace a vidět tak třeba konkrétní oprávnění, která vyžadují, historii jejich spotřeby, náročnost na výkon a mnoho dalších.

System Panel 2

System Panel 2 je zkrátka rájem informací a statistik o vašem zařízení, takže pokud po něčem takovém bažíte, rozhodně aplikaci vyzkoušejte. Sice je zatím stále v beta verzi, ale i tak funguje výborně. Chybí zatím třeba widget nebo funkce filtrování informací, ale to se dozajista v budoucnu změní. Aplikaci si můžete stáhnout z obchodu Google Play zcela zdarma s reklamou nebo si připlatit 60 korun za její odstranění.

Stáhnout System Panel 2

Google Play (zdarma)

Tagy článku: ,

Související články

Top Apps: malé, ale šikovné aplikace | vydáno
Android aplikace týdne: Simple Control | vydáno
1
Top Apps: výuka cizích jazyků | vydáno
3

diskuze ke článku (nejnovější příspěvky)

GENIÁLNÍ ! Nejlepsi Android system monitor soucasnosti. Gratuluji vyvojarum :) ICE TRANCE

zobrazit celou diskuzi přidat názor

celkem 1 příspěvek

další zajímavé články na mobilenet.cz

recenzeRecenze HTC U Ultra: ani tři trumfy nejsou spásou
vydáno |
Michal Pavlíček
| recenze
Tchajwanské HTC je výrobce, kterého se nebojíme nazvat nezmarem. Ačkoliv neprožívá zrovna vydařená léta, vždy se snaží přinést co nejlepší telefon. Je to případ i letošního roku a modelu U Ultra. Ten chce zaujmout stylovým vzhledem, dvěma displeji či důrazem na kvalitní zvuk. Navrch přihazuje výkonný hardware a nového asistenta.
15Apple akademie: jak prodloužit výdrž iPhonu?
vydáno |
Michal Marek
| článek
iPhone je, podobně jako další moderní smartphony, mimořádně výkonný a chytrý. Inteligentní funkce ovšem často vyžadují využívání různých senzorů, připojení k internetu i třeba zjišťování polohy, což je náročné na energii a uživatel brzy zjistí, že za výkon a funkčnost smartphonu platíme svou cenu – telefony musíme prakticky denně nabíjet.
11Retro: Sony Ericsson T610 – švédsko-japonská legenda
vydáno |
Michal Pavlíček
| článek
Celou jednu dekádu fungovalo spojení švédského Ericssonu s japonským Sony. Během této nezanedbatelné doby jsme se dočkali hned několika povedených telefonů, které se nesmazatelně zapsaly do mobilní historie. Bezpochyby se mezi ně řadí také kultovní Sony Ericsson T610, který před téměř 15 lety zaujal vzhledem i výbavou.