mobilenet.cz
mobilenet.cz
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz

Alcatel šplhá nahoru, loni prodal přes 48 miliónů chytrých zařízení

autor:
, vydáno:

Mezi smetánku výrobců mobilních telefonů se postupně dostává čínský výrobce TCL, který na mezinárodních trzích prodává telefony pod značkou Alcatel OneTouch. Za loňský rok se mu podařilo celosvětově prodat více než 80 miliónů telefonů a dalších zařízení, přičemž chytrých telefonů z nich bylo více než 50 %.

Alcatel OneTouch

Se svými prodejními výsledky za rok 2015 se pochlubila čínská společnost TCL, vám jistě mnohem více známá produkty se značkou Alcatel OneTouch. Nejprve se však podíváme, jak se výrobci dařilo v posledním měsíci, tedy v prosinci 2015. Celkově prodal 8,9 miliónů různých zařízení, což je o 4 % meziročně více. Chytrých zařízení bylo 4,75 miliónů a v tomto případě jde již o 12% pokles ve srovnání s prosincem 2014. Uplynulé Vánoce tak u TCL tolik netáhly.

TIP! Alcatel se letos zaměří na telefony s Windows 10 Mobile

Prodaná zařízení a chytrá zařízení

prosinec 2015 prosinec 2014 meziroční změna rok 2015 rok 2014 meziroční změna
Celkem prodáno (mil.) 8,9 8,57 + 4 % 83,55 73,49 + 14 %
z toho chytrých zařízení (mil.) 4,75 5,4 - 12 % 48 41,47 + 16 %

Za celý rok 2015 se pak výrobci podařilo prodat 83,5 miliónů zařízení, kam spadá vše, co TCL vyrábí. Jde o velmi solidní číslo, které je navíc o 14 % vyšší než v roce 2014. Nás však více zajímá počet prodaných chytrých zařízení. Výrobce již kategorii více nedělí a spadá do ní kromě chytrých telefonů velmi pravděpodobně také kategorie tabletů či wearables. V roce 2015 se TCL podařilo prodat 48 miliónů chytrých zařízení. Meziročně se jedná o 16% nárůst.

Zdroj: Tisková zpráva Alcatel

Tagy článku: ,

Související články

Alcatelu (TCL) se daří, letos prodal téměř 60 miliónů zařízení | vydáno
7
Recenze Alcatel Idol 4: menší bratříček s hlasem jako zvon | vydáno
13
Příjmy Huaweie opět rostou, společnost slaví (aktualizováno) | vydáno
18

diskuze ke článku (nejnovější příspěvky)

Tak třeba Idol 3 je skvělá hračka. Mám ho po S4 a i přes původní nedůvěru jsem nadšený - vzhled a zpracování super, pro mne ideální 4,7" velikost, tenký, otáčení s přizpůsobením, výborný displej, perfektní zvuk JBL, zamknutí/odemknutí poklepáním, rychlost a jen mírně upravené prostředí + One Touch Stream, přislíbený Android 6. Jediné co by mohlo být asi trochu lepší, je foťák. I tak to ale vypadá, že to bude po dlouhé době telefon, který si nechám déle než půl roku :) J.
A kdo ví kdy...:) To je fakt, že s aktualizacemi na vyšší verze Androidu mají u Alcatelu problém. Ale pomalu se to zlepšuje, bezpečnostní aktualizace většina Alcatelů dostává. Všechny novější Alcately mají podobu téměř čistého Androidu, tak snad je to předzvěst výrazného zlepšení. Michal
Tak třeba Alcatel Idol 3, Hero 2, nebo Go Play jsou výborné mobily, ale hlavně nejsou tuctové. Michal
Co vím, tak na Android 6.0 povyšuje jen Idol 3. David Novotný
Mizerna pro Asii jako TCL, pro západ jako Alcatel dobrá. Taky jsem se spálil s Hero :/ thegrid
Mě od nich nikdy nic nezaujalo, tuctová čína s kdysi známou evropskou značkou. maser
Ale s mizernou podporou. David Novotný
Nedivím se, mobily maji většinou velmi hezké a navíc i kvalitní. marek

zobrazit celou diskuzi přidat názor

celkem 8 příspěvků

další zajímavé články na mobilenet.cz

GadgetMix: s inteligentní vyhřívanou bundou nezmrznete
vydáno |
Pavel Škopek
| článek
V dnešním díle našeho pravidelného seriálu vám představíme inteligentní vyhřívanou bundu, která vás udrží v teple i v těch největších plískanicích. Stačí si jen nastavit teplotu, jakou si přejete, a bunda ji bude udržovat v jakémkoli prostředí. Druhým gadgetem jsou pak praktická vodotěsná bezdrátová sluchátka se zabudovaným MP3 přehrávačem.
recenze1Recenze Leitz Style Smart LED: zhasněte telefonem
vydáno |
Martin Prokop
| recenze
V dnešní době nepřekvapí, že i klasické doplňky do bytů, kanceláří či aut nesou přívlastek „smart“, tedy chytré. Je to dáno především tím, že se téměř vše dá připojit k telefonu, tabletu či internetu. Podobným příkladem je i námi testovaná chytrá lampička Leitz Style Smart LED, která nabízí nejen bohaté možnosti co se svícení týče, ale i mobilní aplikaci pro Android a iOS.
89GLOSA: Koupil jsem si mobil...
vydáno |
Ondřej Pohl
| článek
Koupě nového mobilního telefonu může být pro někoho malým svátkem, pro jiného zase úplně všední záležitost. Pro redaktora patřičně zaměřeného média je to zajímavá příležitost, kdy se zastavit, zamyslet a snažit se vysledovat nějaké trendy, které ve světě mobilů panují. Ubírá se vývoj správným směrem, nebo se výrobci začali honit za vlastím ocasem?

 

Nevystavujte se rizikům spojených s nákupem mobilních telefonů, které nejsou určeny pro český trh.
Nakupujte na oficiálních značkových e-shopech Samsung, iSetos a iSpace.cz.