Xiaomi Mi Band 1S: fitness trenér za rozumnou cenu
recenze

Xiaomi Mi Band 1S: fitness trenér za rozumnou cenu

34

Xiaomi se na svém domácím čínském trhu angažuje téměř ve všech odvětvích spotřební elektroniky, fitness náramky nevyjímaje. Už loni jste mohli na našem webu číst o zajímavém náramku Mi Band, který nyní přichází pod názvem Mi Band 1S obohacen o několik dalších funkcí a z hlediska zákazníka patří k těm nejzajímavějším. Odhalilo naše dlouhodobé testování i nějaké problémy?

Xiaomi, ač nepatří na tuzemském trhu mezi kdo ví jak zavedené značky, neustále překvapuje. Především na poli mobilních telefonů ale Čechům nabízí velmi zajímavé kousky za příznivé ceny. Xiaomi se dále angažuje jako výrobce kvalitních powerbank s vysokou kapacitou a rovněž také jako výrobce fitness náramků. Loni jsme vám představili zajímavý vstup do tohoto odvětví, konkrétně model Mi Band. Ten za cenu okolo 1 000 Kč nabídl kromě kovového těla také akcelerometr, gyroskop, velkou výdrž na jedno nabití a poměrně přehlednou aplikaci kompatibilní i s jinými výrobci.

Xiaomi Mi Band 1S

Nově se na tuzemský trh dostává inovovaná varianta s přídomkem 1S. Ta přináší kromě nižší ceny také jedno zásadní vylepšení, a to senzor tepové frekvence. Ten se nachází na spodní části kovového modulu, a tak při vsunutí modulu do pásku tedy senzor směřuje na vaše zápěstí. Další vylepšení jsou spíše kosmetická. V dnešní recenzi se zaměříme především na srovnání a ohodnocení toho, jak se s fitness náramkem s cenou okolo 700 Kč existuje.

Za zapůjčení náramku děkujeme internetovému obchodu xm.cz, kde si jej můžete také zakoupit.

Technické parametry Xiaomi Mi Band 1S

Kompletní specifikace
Konstrukce37 × 13,6 × 9,9 mm, 13,5 g, konstrukce: ?, odolnost: IP67
Displej?, ?" (? × ? px)
Fotoaparát
Chipset
Paměťvnitřní paměť: ?, paměťové karty: ne
Datové funkceHSPA: ?, LTE: ?, Wi-Fi: ne, Bluetooth: 4.0, NFC: ne
Operační systém
Navigacevestavěná GPS: ne,
Akumulátor45 mAh, bezdrátové nabíjení: ?
Dostupnostlistopad 2015, 799 Kč

Obsah základního balení

Základní balení nového fitness náramku je opět velmi skromné, takže kromě samotného kovového modulu naleznete v balení už jen gumový pásek s několika otvory (bezproblémově sedne i slečnám s úzkým zápěstím) a nabíjecí kolébku. Vzhledem k tomu, že je tělo Xiaomi Mi Band 1S opravdu velmi malé, nabíjecí microUSB konektor se na něj nevměstnal. Modul tedy musíte umístit do speciální plastové objímky, která Mi Band dobije během pár desítek minut.

Design a konstrukce: proč měnit to, co funguje?

Xiaomi se nesnaží měnit to, co funguje, což dokazuje i novým modelem fitness náramku Mi Band 1S. Tělo modulu je kovové a na první pohled vypadá poměrně hodnotně. Nevýhody kovového provedení jsou jasné – vzhledem k tomu, že se jedná o tenký plát hliníku, je velmi snadné tělo náramku poškrábat, zvláště když vystupuje i nad okolní gumovou ochranu v podobě řemínku na zápěstí. Xiaomi však deklaruje, že alespoň základní odolnost vůči poškrábání by náramek nabídnout měl.

Mi Band 1S

Kovová vrchní strana, ač se tváří jako celistvá, nabízí ještě jedno překvapení. Samozřejmě máme na mysli trojici indikačních LED diod, které prosvětlují kovovou část a slouží jako signalizace hned několika věcí. Informovat se můžete jak o stavu baterie, tak také o dosažení vaší denní aktivity nebo například o zmeškaných událostech.

Kromě předchozího Mi Band nabízí novinka také již zmíněný „heart rate“ senzor, tedy senzor tepové frekvence. Ten se nachází na spodní části modulu a jedná se o jedno z nejvýraznějších vylepšení oproti předchozí generaci. Tento senzor je poměrně malý, svit senzoru je v zelené barvě, což je dnes běžné u většiny fitness náramků, které senzor tepové frekvence nabízejí. O jeho funkčnosti si povíme v následující kapitole.

Jak už jsem zmínil, plastový pásek je velmi variabilní – kovový hrot lze upevnit do jednoho z osmi otvorů, a tak je vhodný jak pro úzké zápěstí, tak také pro velmi mohutnou ruku. Řešit kvalitu pásku nemá příliš smysl, neboť se jedná o levnou gumu, která bohužel není zrovna extra poddajná a umístění kovového hrotu do některého z otvorů je – alespoň než si náramek „zvykne“ – poměrně obtížné, ale má to i svoji výhodu. Vzhledem k enormně nízké hmotnosti 13,5 gramů o Mi Band 1S během chvíle ztratíte ponětí, a tak je dobré vědět, že vám při prudším pohybu nesklouzne ze zápěstí.

Vzhledem k ceně jsme kovový pásek nečekali. Xiaomi každopádně umožní přikoupení dalších pásků v různých barvách nebo materiálech. Na závěr doplníme také rozměry: 37 × 13,6 × 9,9 milimetrů.

Xiaomi Mi Band 1S

Odolá vodě

Fitness náramky jsou samozřejmě předurčeny k tomu, že je na ruce budete nosit bez přestání. Bez zvýšené odolnosti by tak postrádaly smysl. Zde si samozřejmě Xiaomi nemohlo dovolit zaváhat a Mi Band 1S se chlubí odolností dle standardu IP67. Je tedy zcela odolný proti prachu a vydrží až 30 minut ponořen metr pod hladinou. Můžete s ním tedy umývat nádobí, sprchovat se, ale také si v klidu zaplavat v bazénu.

Xiaomi Mi Band 1S Xiaomi Mi Band
Materiál konstrukce kov kov
Certifikace odolnosti IP67 IP67
Senzor tepové frekvence ano ne
Cena od 799 Kč 699 Kč

Senzorová výbava: obohacený základ

Předchozí varianta náramku Mi Band byla na senzorovou výbavu poměrně chudá, neboť nabídla pouze akcelerometr a gyroskop. To pro základní orientaci náramku samozřejmě postačuje, avšak novinka se pyšní také již zmíněným senzorem tepové frekvence. Ten je rozdělen na dvě části, jeho svit je tmavě zelený. Skvělé je rovněž to, že při zahájení běhu je senzor neustále aktivní a vaši tepovou frekvenci monitoruje průběžně. V aplikaci, o které si více povíme později, si také můžete navolit maximální tepovou frekvenci. V případě jejího překročení vás náramek informuje a doporučí krátkou přestávku. Tepovou frekvenci si můžete samozřejmě změřit také manuálně, kdy se výsledky uloží do jednoduchého přehledu.

Xiaomi Mi Band 1S
Diskuze ke článku
Milan Kutaj
Milan Kutaj
Na GearBest je prvý MiBand za skvelých $10 :)
http://www.gearbest.com/smart-wristband/pp_259237.html
Vladimír Březina
Vladimír Březina
"...takže po dobu co je náramek v dosahu nemusíte zadávat PIN nebo otisknout prs."
Já teda ještě nemám na telefonu ani čtečku prstů a už se na nás řítí další novinka? :)
m4t35
Zajimalo by me, jestli je mozne tepovou frekvenci merit pravidelne, napr. trikrat denne nebo kazdou hodinu i behem spanku, vysledky by mohly byt zajomave :-)
Wesi
Bohuzel jsem jej vratil prave z duvodu, ze neumi sam od sebe merit tep prubezne behem dne. Problem take byl s odpojovanim naramku, kdy pri vstupu do aplikace moselo nejdrive dojit ke spojeni, coz otravovalo. Pouzivano s iOS 9.2, autor by do clanku mohl doplnit podporu konektivity Apple

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze