Xiaomi MiBand
recenze

Xiaomi MiBand

Náramek za pár stovek
36

Trh s fitness náramky a wearables obecně nezadržitelně roste. Do rozjetého vlaku naskakuje také ambiciózní čínský výrobce Xiaomi, který představil MiBand. Levný náramek se základními funkcemi, který zaujme jednoduchou obsluhou. Důraz klade samozřejmě na měření vašich kroků a spánku, což je pojítkem všech náramků. Dokáže se prosadit?Xiaomi MiBand – oficiální fotografie

Čínské Xiaomi platí všeobecně za jednoho z nejúspěšnějších čínských výrobců. Však ne náhodou jej mnohé agentury řadí mezi pět největších výrobců smartphonů na světě vůbec. Prozatím lze říci, že na co Xiaomi sáhlo, to slavilo úspěch nebo alespoň pozitivní novinářský ohlas. Telefony známe všichni, první tablet MiPad si nás během testování rovněž získal takřka na všech frontách. Nyní se Xiaomi rozhodlo zkusit to na poli wearables.

Xiaomi MiBand – videopohled

A rozhodlo, že začne od podlahy, tedy obyčejným náramkem. A tak se zrodil MiBand, konkurent mnoha dalších „bandů“, který si neklade za cíl uchvátit výbavou či vzhledem, nýbrž zaujmout cenou či výdrží. Jak se mu to povedlo?

Obsah balení

MiBand je dodáván v malé krabičce čtvercového tvaru. Ta je z recyklovatelných materiálů a otevřít ji chce dávku trpělivosti. V útrobách se skrývá samotný MiBand, gumový řemínek, USB nabíječka a plánek mající pomáhat při prvním spuštění. Bohužel je celý v čínštině, avšak to se při prodeji u nás může změnit.

Vše, co najdete v prodejním balení

Design: kov vpřed

Každý výrobce ví, že vymýšlet něco nového na chytrých náramcích, je velmi složité. Uvědomuje si to i Xiaomi, nicméně se snažilo. Samotný měřící modul totiž vykukuje nejen na spodní straně, která přiléhá k vaší ruce, ale také na horní hraně, kde je vše vyvedeno ve stříbrném kovu. Na jednu stranu takto MiBand bezpečně poznáte. Otázka je, na kolik se vám daná kombinace bude líbit. V námi testované souhře kovu a černého pásku to špatně nevypadá.

MiBand v celé své kráse

Nepraktické nicméně použití kovu je. Osobně se mi stává, že náramkem běžně někde zavadím a kovovým vrškem lze snadno způsobit škrábance. Ať už na nábytku nebo na karoserii automobilu. To se například u SmartBandu od Sony, který je celý gumový, nestane. Výhodou viditelnosti samotného modulu je možnost indikace. Do stříbrné plochy jsou totiž zaneseny tři LED diody, které blikáním informují o dosažení vašich cílů, případně vybití baterie.

Samotný řemínek je v balení jen jeden. Naštěstí je dosti variabilní a připnete jej jak k velmi úzké ruce, tak k pořádně tlapě. Šetření se projevilo na kvalitě náramku. Jedná se samozřejmě o gumu, avšak velmi tuhou a topornou. Navíc náramek není poctivě černý, ale spíše lehce do šeda. Na první pohled tak budí dojem opotřebení.

Hmotnost Xiaomi MiBandu činí pouhých 13 gramů a můžete si být jisti, že jej můžete na ruce nosit stále. Takřka o něm totiž nebudete vědět.

Na ruce jej díky nízké hmotnosti takřka necítíte

Zvýšená odolnost: vodě odolá

Fitness náramky kategorie, do které se MiBand řadí, jsou předurčeny k neustálému využívání. Bez zvýšené odolnosti by tak postrádaly smysl. Zde si samozřejmě Xiaomi nemohlo dovolit zaváhat a MiBand se chlubí stupněm krytí IP67. Je tedy zcela odolný proti prachu a vydrží až 30 minut ponořen metr pod hladinou. Můžete s ním tedy umývat nádobí, sprchovat se, ale také si v klidu zaplavat v bazénu.

Senzory: jen to nejnutnější

Xiaomi MiBand bude jeden z nejlevnějších náramků a to se muselo promítnout do výbavy. Ve výčtu senzorů tak figuruje pouze akcelerometr a gyroskop. Nic víc nečekejte. Je to však daň za nízkou hmotnost a také velmi dobrou výdrž.

Diskuze ke článku
Petr
Jak přesně to funguje? To má nějakou paměť a když to spojím s telefonem, tak se přesunou data z náramku do telefonu? Jak velká ta paměť je (kolik dní nemusím párovat)? Čas se synchronizuje automaticky s telefonem? Budík funguje i při vypnutém telefonu? Kroky to měřilo přesně? Dá se nastavit délka kroku, aby lépe odpovídala vzdálenost? A délka kroku pro běh? Dá se to použít bez Xiaomi účtu a bonzování dat do cloudu? Je to nějak zabezpečené, nebo kdokoliv v okolí se na ten náramek připojí? Ty notifikace atd by mohl řešit update, to je sw věc, ne? Teda já bych tu recenzi asi pojal jinak, moc jsem se nedozvěděl :)
(ve videu je chybně, že neumí budit v mírném spánku)
Jakub
Funguje is Windows Phone ?
Jiří Roubalík
Jiří Roubalík
Naposledy upraveno: 18. 9. 2014 07:54
Opět totálně nekvalitní recenze. Narychlo jen aby byl zase nějaký další článek. Chybí gesto zjištění stavu dosažení cíle, změna doby za kterou miband upozorní na pravě příchozí hovor. Vychází updaty každou chvíli a funkce přibývají...
Ale mobilenet si dělá recenze dle sebe...
Kdyby jste si alespoň zjistili všechny funkce a nevykládali tady nesmysly, že miband zabliká, když se vzdálite od telefonu...
Jiří Roubalík
Jiří Roubalík
Vše se ukládá do náramku. Samozřejmě není nutné mít telefon stále u sebe.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze