Vyzkoušeli jsme tři trumfy HTC U Ultra: displej, zvuk a asistenta

13

V redakci pro vás nadále testujeme zbrusu nové HTC U Ultra, které stanulo na vrcholu portfolia tchajwanského výrobce. Takový model se nemůže spoléhat jen na povedený vzhled, ale musí přihodit i bonusy navíc. U novinky od HTC lze najít hned tři různé prvky. V prvé řadě jde o dva čelní displeje, dále velký důraz na špičkový zvuk a v neposlední řadě se nabízí nový asistent.

HTC U Ultra

HTC U Ultra se již zhruba dva týdny prodává na českém trhu a okamžitě platí za nejlépe vybavený smartphone, který si lze pořídit. Výrobce současně nasadil velmi sebevědomou cenovku přesahující hranici 21 tisíc korun. To novinku staví do nezáviděníhodné pozice, kdy si nemůže dovolit takřka žádný přešlap. Případný kupující očekává, že za své peníze již obdrží také něco navíc, čím se odliší od konkurence. Jaké vychytávky mu může HTC U Ultra nabídnout?

TIP! Rozbalujeme perleťové HTC U Ultra se dvěma displeji (video)

Sekundární displej

HTC tentokrát opisovalo od LG a svůj špičkový model po vzoru modelů LG V10 a V20 vybavilo hned dvěma displeji. Řešení je to v podstatě zcela shodné. Na první pohled nerozeznáte, kde končí hlavní 5,7palcový Quad HD displej a kde začíná sekundární 2,05palcový panel se shodnou jemností 515 PPI. Při bližším zkoumání si však lze povšimnout, že zcela nahoře je displej ukrojený. I přes přímou návaznost fungují displeje zcela nezávisle a obsahově se nepropojí. Výjimkou bývá pouze moment, když vám přijde například zpráva. Její příchod uvidíte na sekundárním displeji a při dotyku se náhled objeví na hlavním displeji.

HTC U Ultra
Sekundární displej

Sekundární displej umí prakticky totéž, co nabízelo LG u svých modelů. Pouze nastavení je o poznání jednodušší. Pod položkou sekundární displej najdete tutoriál zvaný Kurz a dále možnosti displej deaktivovat. Zvlášť lze nastavit, zda má být displej v provozu, když je hlavní displej zapnutý/vypnutý.

Tím se dostáváme k faktu, že veškeré funkce jsou na displeji vždy napevno a nejde například nevyužívané skrýt či vypnout. To je trochu škoda, na druhou stranu zobrazovaný obsah je většinou velmi užitečný. Sekundární displej je dotykový a tahy do stran přecházíte po jeho obrazovkách. Praktické jsou obrazovky se 6 zástupci aplikací a 6 kontakty. Získáte tak velmi rychlý přístup k oblíbeným programům a kontaktům. Povedená je obrazovka s hodinovou předpovědí počasí. Poté na ni stačí jen kliknout a jste na podrobné předpovědi, zobrazené již na velkém displeji.

Možnosti sekundárního displeje

Na další obrazovce se vypisuje nejbližší událost z kalendáře, díky čemuž ji máte stále na očích a nezapomenete na ni. Vhod může přijít i poznámka, jejíž délka je dostatečná. Je-li delší než prostor displeje, pomalinku roluje. Poslední obrazovka je vyhrazena hudebnímu přehrávači, kdy vidíte skladbu, interpreta a ovládání.

Pokud vám telefon leží na stole, bude vás sekundární displej informovat o příchozích notifikacích. Na chvíli se rozsvítí, poté opět zhasne. K jeho samostatné aktivaci vedou dvě cesty. Dvojité poklepání na druhý displej, kdy dojde k zobrazení všech důležitých informací – času, data, zmeškaných událostech a počasí, či zdvihnutí telefonu, kdy se displej na chvíli rozsvítí.

Zvuk

Už od dob HTC Sensation XE a zejména pak od modelu One dbá tchajwanský výrobce na kvalitní zvukový projev svých telefonů. Věhlas si získaly především čelní stereo reproduktory, se kterými jsme se však v roce 2016 museli u špičkových HTC rozloučit a akceptovat změnu rozmístění. Také model U Ultra má jeden reproduktor na spodní hraně. Ten hraje hodně hlasitě a spíše se zaměřuje na hloubky. Další reproduktor je nad displejem, je o něco tišší a má na práci vysoké tóny. Výsledný dojem není špatný, ale rozdílnost v zaměření a umístění reproduktorů je slyšet. Přesto hodnotíme zvukový projev jako nadprůměrně dobrý a nemusíte se bát skrze ně pustit i vaší oblíbenou hudbu.

Kromě hlasitého projevu si HTC zakládá i na výstupu do sluchátek. U modelu U Ultra vám však trošku hází klacky pod nohy. Máte-li vlastní drátová sluchátka, smůla. Nepřipojíte si je. Novinka postrádá 3,5mm jack konektor a současně redukci z USB-C konektoru na jack. V základním balení najdete pouze výrobcem dodávaná špuntová sluchátka (včetně náhradních špuntů) s USB-C konektorem. Ovšem pozor, fungovat vám budou jen v modelech od HTC. V jiných telefonech či tabletech nikoliv.

Přejděme však k veselejším informacím. HTC se chlubí novou funkcí Usonic, která by každému uživateli sluchátek měla vytvořit unikátní zvukový profil. Slovy výrobce provede sken vaší ušní struktury sekvencí speciálně naladěných zvuků. Jak vše probíhá? Pokud prvně připojíte sluchátka, spustí se Usonic automaticky, vždy jej však lze vyvolat i z nastavení. Jakmile spustíte skenování, začnou sluchátka lidově řečeno šumět. Na poprvé to uživatele až zaskočí, ale celý proces trvá přibližně dvě vteřiny. Poté má HTC vaše zvukovody v malíku a pochlubí se vám, jak zvuk vylepšilo. Spustí hudební ukázku, kterou doprovází graf a vy si můžete přepínat zvuk před a po vylepšení.

Funkce HTC USonic

Samotný zvuk po vylepšení je laděn zásadně na hluboké tóny, ale současně nezanikají středy či výšky. Bez problémů uslyšíte veškeré hudební nástroje ve vaší skladbě. Komu však důraz na hloubky nevyhovuje, bude mít trošku smůlu. Může využít původního neupraveného zvuku, který však zní hůře. Klasický ekvalizér byste totiž v telefonu hledali marně.

Asistent od HTC

Na závěr tu máme novou aplikaci HTC Sense Companion, kterou se výrobce velmi chlubí. Má jít o systémového pomocníka pro každý den. Zpočátku nám aplikace udělala radost, je totiž lokalizována do češtiny. Následně vás obeznámí, že potřebuje nějaký čas, aby vás poznala a věděla, jak vám být co nejvíce nápomocná. Tu a tam se tak ptá, zda by se vám hodily informace o počasí, restauracích, akcích. Proč ne, vše jsme povolili.

HTC Sense Companion

V ideálním případě by aplikace například měla upozornit, že o víkendu bude pršet a zda nechcete přehodnotit sobotní plány. Případně připomenout, že se baterie rychle vybíjí a vy máte dnes večer ještě nějakou akci. Stejně tak by vám asistent mohl doporučit nové restaurace a podobně. Po více než týdnu jsme se však konkrétního tipu nedočkali. Nabízí se možnost, že jsem velmi komplikovaná osoba mnoha zájmů a HTC Sense Companion potřebuje více času mě poznat. Pravděpodobnější je ale varianta, že tato služba založená na používání telefonu nebude v našich podmínkách příliš využitelná.

Technické parametry HTC U Ultra

Kompletní specifikace
Konstrukce162,4 × 79,8 × 8 mm, 170 g, konstrukce: klasická, odolnost: ne
DisplejSuper LCD 5, 5,7" (2 560 × 1 440 px)
Fotoaparát12 Mpx (4 000 × 3 000), LED dioda, autofocus, video: 3 840 × 2 410 px, 30 FPS
ChipsetQualcomm Snapdragon 821 MSM8996 Pro, CPU: 2×2,15 GHz + 2×1,6 GHz, GPU: Adreno 530
PaměťRAM: 4 GB, vnitřní paměť: 64 GB / 128 GB, paměťové karty: microSDXC
Datové funkce5G: ?, LTE: 600 / 50 Mb/s, Wi-Fi: 802.11a/b/g/n/ac, Bluetooth: 4.2, NFC: ano
Operační systémAndroid 7.0
Akumulátor3 000 mAh, bezdrátové nabíjení: ne, doba nabíjení: 1:28 hodin
Dostupnostbřezen 2017, 22 895 Kč
Diskuze ke článku
Xwert Is
Xwert Is
Offtopic! Mohli by ste oboznámiť verejnosť ohľadom nového webu alebo emailových notifikácií ? Ďakujeme
Pesedm
HTC se těmi sluchátky vrací na hřbitov.
Janko
Bohužel nic nového pod sluncem, to samé měl Samsung již u tabletu 4roky starém. Zvuk se ladil pro vlastní uši téměř jako u ušního doktora, nebyl problém přepnout zpět na běžný poslech aby jiný posluchač nemusel poslouchat pazvuky, které vyžaduje můj sluch. Bylo možné upravit zvuk v ekvalizéru a jsem přesvědčen, že měření bylo přesnější než měření podle šumu. To je vše.
Radim
Suki....opravdu se stydím jako čech za takové pitomce jako jsi ty .....Být tebou nikam raději do diskuzi nelezu....

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze