Viber jde do boje proti spamu a také umožní vyhledat uživatele podle jména

Viber jde do boje proti spamu a také umožní vyhledat uživatele podle jména
Fotografie: Viber
  • Uživatelé nově mohou volit, kdo je může přidat do skupinových konverzací nebo komunit – jestli pouze jejich uložené kontakty, nebo kdokoliv
  • Ti, kteří si nepřejí, aby je ostatní mohli vyhledávat, si to snadno nastaví v nastavení a možnostech pro soukromí

Rakuten Viber oznamuje, že uvede několik nových nástrojů s cílem omezit nechtěné zprávy a zvýšit bezpečnost uživatelů. Kromě toho uvede také možnost vyhledávat uživatele podle jména.

Význam a užití komunikačních aplikací neustále roste, zvyšuje se ale také množství informací, které každý z nás obdrží. Je proto důležité vyhnout se nechtěným zprávám a přehlcení informacemi, a tak Viber rozšiřuje své bezpečnostní nástroje o další možnosti. Uživatelé si nyní budou moci sami zvolit, kdo je může přidat do skupinových konverzací nebo komunit – jestli pouze jejich uložené kontakty, nebo kdokoliv. Nastavit si to lze snadno v nastavení a možnostech pro soukromí.

Pozvánky do nových komunit a skupinových konverzací od neznámých uživatelů se navíc nebudou zobrazovat v hlavním seznamu chatů, ale budou se ukládat do složky „žádosti o zprávy“. Nová možnost vyhledávat na Viberu kontakty podle jména dá uživatelům možnost rozšiřovat jejich síť kontaktů, ale zároveň jim umožní zachovat si maximální soukromí. Při vyhledávání se objeví jméno uživatele a profilový obrázek. Další informace ale zůstanou skryté:

  • Telefonní číslo se nezobrazí, dokud ho uživatel sám nebude sdílet
  • Online status bude skrytý
  • Nebude možné uživateli zavolat

Ti, kteří si nepřejí, aby je ostatní mohli vyhledávat, si i to snadno nastaví v nastavení a možnostech pro soukromí. Vyhledávání osob a „žádosti o zprávy“ budou otestovány ve vybraných zemích předtím, než se spustí globálně.

Uživatelé rádi rozšiřují svou síť kontaktů, zároveň ale nechtějí být spamování. Snažíme se proto najít optimální řešení, abychom jim umožnili komunikovat s širokou škálou kontaktů při zajištění jejich bezpečnosti a soukromí,“ řekl Ofir Eyal, COO ve společnosti Viber.

Stáhnout Viber

Google Play (zdarma) App Store (zdarma) Microsoft Store

Související články
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze