Viber přináší nové funkce, zaměřují se na online vzdělávání

Viber přináší nové funkce, zaměřují se na online vzdělávání
Fotografie: Viber
  • Novinkou je možnost organizovat kvízy ve skupinách i komunitách
  • K dispozici jsou také připomínky v poznámkách, které upozorní na blížící se termíny

Viber představuje novinky, které pomohou učitelům, rodičům a studentům lépe komunikovat. Komunikační aplikace, kterou vlastní japonská skupina Rakuten, přináší možnost organizovat kvízy ve skupinách i komunitách, která učitelům umožní snadno a rychle zjistit, jaké jsou znalosti studentů ve vybrané oblasti nebo předmětu.


Členové skupiny nebo komunity mohou vidět, jak jsou v odpovědích zastoupeny jednotlivé možnosti, správnou odpověď a krátké vysvětlení odpovědi se ale dozví pouze poté, co sami odpoví. Odpovědi jednotlivců zůstávají v komunitách skryty i pro toho, kdo kvíz vytvořil. Ve skupinách vidí jednotlivé odpovědi autor kvízu. Tato nová funkce je užitečná pro každého, kdo si potřebuje ověřit u ostatních, jestli něčemu porozuměli, jaké mají vědomosti nebo pro zábavu.

Viber

Na konci minulého školního roku dostal přechod k online vzdělávání zcela novou podobu. Z postupného procesu se stalo něco, co bylo potřeba řešit okamžitě. V rozmezí několika dnů se proces vzdělávání přesunul ze školních tříd do domácího prostředí. Studenti, učitelé i rodiče vytvořili mnoho komunit na Viberu, které jim pomohly s komunikací a obecně se vzděláváním. Když se podíváme na čísla uživatelů komunit ve stejném období o rok dříve, uvidíme, že letos se toto číslo zdvojnásobilo. To dokazuje, že Viber je užitečným nástrojem v této nové době,“ řekla Anna Znamenskaya – Chief Growth Officer ve společnosti Rakuten Viber.

Jak uspořádat kvíz?

  • Vyberte si komunitu/skupinu, kde chcete kvíz uspořádat, a klikněte na ikonku anket ve spodní liště
  • Vyberte si režim pro kvízy, napište otázku, zadejte odpovědi a pokud chcete, tak i vysvětlení, proč je daná odpověď správně
  • Vyberte správnou odpověď a klikněte na „vytvořit“

Viber se zavázal, že bude maximálně podporovat a rozšiřovat nástroje vhodné pro oblast vzdělávání. Představil tak několik novinek pro studenty, učitele a rodiče. Nyní se nově přidává také vylepšená galerie nebo připomínky v poznámkách, které upozorní na blížící se termíny.

Stáhnout Viber

Google Play (zdarma) App Store (zdarma) Microsoft Store

Související články
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze