Už i Land Rover má vlastní smartphone. Přivítejte modulární telefon Explore

3
Už i Land Rover má vlastní smartphone. Přivítejte modulární telefon Explore
  • Land Rover Explore má být odolný telefon s modulárním designem od výrobce telefonů CAT, JCB či Kodak
  • Jediný prozatím oznámený modul má být samostatná GPS s vlastní baterií a navigací ViewRanger
  • O parametrech telefonu se dozvíme až na MWC 2018, ale zařízení má odolat extrémním teplotám, tvrdým pádům i slané vodě

Do výroby smartphonů se pouští stále více nečekaných výrobců. Již je tomu delší dobu, co nás překvapil telefon ověnčený značkou KFC, svůj první telefon má i herní značka Razer, málokdo ví, že telefony vyrábí i automobilka Hyundai a už dlouho se mluví o smartphonu z dílen Tesly Elona Muska. Není tedy zase tak velkým překvapením, že se nyní do telefonů pouští i slavný výrobce automobilů Land Rover.

Land Rover Explore

Toho proslavily samozřejmě zejména terénní schopnosti jeho vozidel a spousta lidí si kvůli tomuto důvodu kupuje modely Defender a Discovery dodnes. Byť značka za posledních pár let ztratila své drsné kořeny, pořád je spojována s terénem a odolností, a proto není překvapením, že musí být takový i jejich první smartphone. Ten se jmenuje Land Rover Explore a je kupodivu lehce inspirován telefony od Motoroly.

Nejde však o design, ale o modularitu prostřednictvím dokupovatelných částí, které lze snadno přicvaknout na záda telefonu stejně jako u Motorol. Prvním takovým modulem se stane takzvaný Adventure Pack. Jedná se v podstatě o samostatnou výrazně výkonnější GPS, kterou doplňuje vlastní baterie a mapová aplikace ViewRanger. V plánu jsou samozřejmě i další moduly, ale prozatím víme jen o tomto.

Moc toho ostatně zatím není známo ani o samotném telefonu. Ví se jen, že bude splňovat vojenské standardy odolnosti a minimálně certifikaci IP68. Výrobce Bullitt, který pro Land Rover telefon vyrábí, se nechal slyšet, že si dokáže nový smartphone poradit s extrémními teplotami, tvrdými pády a dokonce i se slanou vodou.

Land Rover Explore

U designu telefonu můžeme zároveň spatřit prvky odkazující na automobily Land Rover, jako je třeba přední mřížka. Název Bullitt vám přitom můžeme být znám. Jedná se totiž o britského výrobce, který vytváří již delší dobu odolné telefony pro CAT, JCB či Kodak. Partnerství s Land Rover společnost uzavřela již v roce 2016.

Prozatím o telefonu více nevíme, ale jeho kompletního představení se dočkáme již brzy na veletrhu MWC 2018 v Barceloně. Do prodeje má jít Land Rover Explore v dubnu a bude stát v přepočtu více jak 16 tisíc korun.

Stáhnout ViewRanger

Google Play (zdarma) App Store (zdarma)

Zdroj: bullitt-group.com, tgomagazine.co, gizchina.com

Diskuze ke článku
Offečka Jablečna
Hustá frajeřina. Tedy až do prvního lagu.
Cáca
A bude i trabant phone?
Yegor
Vypadá to jako smartphony od Zebra

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze