Stavbaři mají novou modlu: odolný CAT B100 naživo na CES 2014

1

Na veletrhu CES v Las Vegas jsme krátce vyzkoušeli také novou obrněnou novinku CAT B100, kterou tento výrobce představil právě v pouštní Nevadě. Odolnému telefonu vládnou jednoduché tvary i funkce, vše je podřízeno maximální odolnosti a snadnému ovládání. Podívejte se na první fotografie.

Nový telefon bez otevřeného operačního systému navazuje na známý model B25 a jak jste si už mohli přečíst v našem preview, zlepšovala se funkční výbava a naopak znatelně snížena byla hmotnost i tloušťka. To je v praxi opravdu znát, novinka není tak zavalitá a v ruce je až překvapivě lehká. Výrazně k lepšímu se změnil design, viditelné boční kovové lišty působí naživo hodnotným dojmem a celý přístroj vypadá o poznání elegantněji.

Displej, který není dotykový, se mírně zvětšil a jeho kvalita, zejména pozorovací úhly, se rovněž zlepšila. Pohodlná je klávesnice, kterou by opět neměl být problém ovládat i v rukavicích, i když ovládací kříž se zmenšil a uvidíme, zda se to nepodepíše na ovladatelnosti celého přístroje právě v takto stížených podmínkách. Inovováno bylo i uživatelské prostředí, které nyní vypadá robustněji, i když písmo je drobnější. Neměl by být problém si jej ale zvětšit. Lepší je i výbava, narostlo rozlišení fotoaparátu a telefon si rozumí i s 3G sítěmi.

Novinka se již začíná prodávat a my ji brzy otestujeme i v naší redakci.

Technické parametry CAT B100

Kompletní specifikace
Konstrukce123 × 56 × 17,5 mm, 136 g, konstrukce: klasická, odolnost: ano
DisplejTFT TN, 2,2" (240 × 320 px)
Fotoaparát3 Mpx (2 048 × 1 536), LED dioda, video: 480 × 320 px, 30 FPS
ChipsetMediatek 6276W, , GPU: ne
PaměťRAM: 64 MB, vnitřní paměť: 128 MB, paměťové karty: microSDHC
Datové funkceHSPA: ne, LTE: ne, Wi-Fi: ne, Bluetooth: 3.0, NFC: ne
Operační systémNucleus
Navigacevestavěná GPS: ano (A-GPS), Google Mapy
Akumulátor1 150 mAh, bezdrátové nabíjení: ne
Dostupnostleden 2014, 3 900 Kč