Špičkový Samsung Galaxy Tab S6 láká na Snapdragon 855, 6 GB RAM a duální kameru

Špičkový Samsung Galaxy Tab S6 láká na Snapdragon 855, 6 GB RAM a duální kameru
4
  • O výkon se postará Snapdragon 855 spolu se 6 GB operační paměti
  • Tablet má být nabízen se 128/256GB úložištěm
  • Na zadní straně se bude nacházet duální fotoaparát

Jak se zdá, poslední vlajkový tablet společnosti Samsung s označením Galaxy Tab S4 nenahradí Tab S5, nýbrž rovnou model s označením Tab S6. S touto informací přišel sammobile.com, který získal přístup k několika exkluzivním fotografiím chystaného Samsungu Galaxy Tab S6.


Tablet s displejem o velikosti 10,5 palců bude údajně dodáván hned ve dvou variantách, a to s 128/256GB úložištěm. Nejmenší 64GB varianta, na kterou jsme byli zvyklí z minulosti, tak pravděpodobně zmizí. Chybět nebude ani speciální chytré pero, které si budou moci uživatelé jednoduše připnout k tabletu pomocí magnetického úchytu a zároveň jej tak nabíjet. Očekává se rovněž podobná funkcionalita jako u S Pen z Galaxy Note9, tedy například možnost ovládat prezentaci na dálku či vyfotit snímek fotoaparátem.

Na zádech se vůbec poprvé v historii tabletů jihokorejského výrobce usídlila duální kamerka, jejíž specifikace zatím zůstávají neznámé. Podle uniklých informací bude v prodeji kromě standardní Wi-Fi verze (s označením SM-T860) také LTE varianta (SM-T865). Tablet má být dostupný v šedém (viz. fotografie), modrém a hnědém odstínu.

Mnohé však bude zajímat výkon, jenž bude u tohoto modelu naprosto bezkonkurenční. Samsung se rozhodl použít v současnosti nejvýkonnější čipset, který můžeme u Android zařízení vidět, a to Snapdragon 855 vyrobený 7nm procesem. Tomu by mělo dělat společnost 6 GB operační paměti spolu s nejnovějším Androidem 9 Pie.

Otázkou zatím zůstává, kolik bude nový Galaxy Tab S6 stát a kdy jej Samsung oznámí. Podle některých by se tak mohlo stát zároveň s představením nových Samsungů Galaxy Note10 7. srpna v New Yorku. Z minulosti však víme, že Galaxy Tab S4 byl představen již týden před představením Galaxy Note9. Možné také je, že k představení dojde na veletrhu IFA 2019 v Berlíně v září.

Diskuze ke článku
Joe Black
Joe Black
Je to pěkné, ale stále mi přijde, že pokud si člověk někdy koupil od Samsungu nějaký tablet s Spen, tak popravdě nic nového není, co by mělo nějakou solidní váhu rozhoupat k upgradu.
Přibyl DeX, výstup na HDMI bez blbostí, podpora více tlaků pera ... no a samozřejmě vyšší výkon, který je z 99% k ničemu na Androidu i iOS.
Tab S4 teď budu dávat jednomu s potomků na hraní, iPad Pro taky stál za prdlačku ... no alespoň děti a babičky mají s čím si hrát, takže ve výsledku proč ne :D
#TFS
Pěkná mašinka! :)
Ale to bude cena.... :Đ
Refael
Kdyby byl s displejem 12.3" jako můj Galaxy Note Pro 12.2 LTE z r.2013, měl bych konečně nástupce.
Takže zase čekám.
Elvira
Nekonečný růst je jako rakovina.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze