Snapchat představil Spectacles – chytré brýle s kamerkou

Mezi nejpopulárnější sociální sítě dnešní doby dozajista patří Snapchat. Společnost se nyní částečně přejmenovala pouze na Snap, což dává tušit, že chystá i další věci než pouze svou aplikaci. Dočkali jsme tak představení chytrých brýlí.

Snap Spectacles
Snap Spectacles

Chytré brýle jsme tu už jednou měli, jistě si vzpomenete na futuristicky vyhlížející Google Glass. Společnost Snap, která stojí za aplikací Snapchat, to však zkusí také, ačkoliv zcela jiným způsobem. Představila totiž vlastně klasické sluneční brýle, které dokáží pořizovat video záznam, a to díky speciálním kamerkám, které jsou v nich zabudovány. Pouhým stiskem tlačítka zaznamenáte dění kolem sebe z originálního pohledu první osoby.

Snap Spectacles

Provázání s aplikací Snapchat bude mít za následek omezení délky nahrávky na 10 vteřin. Záznam spustíte tlačítkem na brýlích, k jeho ukončení pak dojde automaticky. Vyzdvihováno je hned několik věcí. Kromě již zmíněného pohledu první osoby je to i fakt, že budete mít volné ruce. Kamerka je také širokoúhlá a její záběr činí 115°. Výsledný záznam má být také spíše v kruhovém tvaru. Dle CEO společnosti Snap, Evana Spiegela, je obdélníkový formát, dnes běžně používaný, již spíše přežitkem. Kruhový záběr dle jeho slov více odpovídá tomu, co reálně vidíme. Po dokončení záznamu se video automaticky sesynchronizuje s vaším smartphonem prostřednictvím Bluetooth nebo Wi-Fi.

Chytré brýle Spectacles se v prodeji objeví již během tohoto podzimu a nabízeny budou v černé, zeleno-modré nebo korálové variantě. Oznámena byla také cena, která bude činit 129,99 dolarů, což je přibližně 3 750 Kč s daní. Bohužel si na ně počkáme déle, než se zdá. Ve zmíněném podzimním termínu se totiž objeví pouze na trhu v USA a navíc ve značně omezené míře.

Stáhnout Snapchat

Google Play (zdarma) App Store (zdarma)

Zdroje: snap.com, wsj.com

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze