65W nabíjení by mohla podporovat kompletní řada Galaxy S22

2× aktualizováno
65W nabíjení by mohla podporovat kompletní řada Galaxy S22
Fotografie: Michal Pavlíček, mobilenet.cz
  • Doposud bylo možné telefony Samsung nabíjet maximálně 45 W
  • Rainbow je kódové označení pro modely řady Galaxy S22

Aktualizováno 22. 7. 2021

Uživatel s přezdívkou Tron na Twitteru oznámil, že v současné době probíhá testování 65W nabíjení u modelů s kódovým označením Rainbow, za kterým se skrývá řada Galaxy S22. Evidentně se tak Samsung, který doposud držel nabíjecí výkon svých telefonů relativně na uzdě, snaží neztratit krok s dravou konkurencí.


Aktualizováno 8. 2. 2021

Redaktoři mysmartprice.com upozornili na 65W nabíjecí adaptér od Samsungu, na který natrefili v databázi certifikačního úřadu TÜV. V popisu specifikací jsou uváděny údaje o maximálním napětí 20 V a proudu 3,25 A (s celkovým výkonem 65 W). K představení adaptéru by mohlo dojít každým dnem.


Původní informace z 11. 1. 2021

Poslední roky se nesou ve znamení výrazného zrychlování nabíjení mobilních telefonů. Již dávno neplatí, že telefony musí na nabíječce trávit 2 a více hodin. Ti nejlepší dočerpají energii za půl hodinky a již nyní víme, že to stále není konečná meta a brzy budeme telefony dobíjet za několik málo minut. V pomyslných výkonnostních válkách prozatím figurují spíše čínští výrobci jako Xiaomi nebo Realme. Zcela stranou zůstává Apple a nikam se nehnal ani Samsung, pro kterého doposud představuje maximum v podobě 45W nabíjení pro model Galaxy S20 Ultra. Jihokorejský výrobce by však přeci jen mohl vybraným zařízením dopřát svižnější dobíjení.

Naznačují to úniky v podobě fotografií nabíječky od nl.letsgofigital.nl s výkonem 65 W. Oficiálně prozatím nabíječka představena nebyla a je otázkou, kdy se tak stane. Zřejmě vás napadlo, že by ji Samsung mohl představit jako doplňkové příslušenství pro řadu Galaxy S21, která se ukáže již tento čtvrtek. V poměrně podrobných spekulacích však nikdy zmínka o 65W nabíjení nepadla, a tudíž by jihokorejský výrobce mohl jen překvapit.

Je také možné, že standardně bude k řadě Galaxy S21 pomalejší nabíječka, například 25W, a uživatel bude moci přikoupit rychlejší. Ve hře je i možnost, že si ji Samsung schová na později, například k Galaxy Z Fold3, nebo případné další generaci řady Galaxy Note.

Související články
Diskuze ke článku
Lukas Klima
Lukas Klima
Pořád je dost sebemrskačů, kterým nevadí nabíjet pěti watty tři hodiny. Před těmi smekám.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze