mobilenet.cz
mobilenet.cz
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz

Samsung ATIV Q: tablet s klávesnicí nabízející Android i Windows

autor:
, vydáno:

Samsung měl včera velký den a představil a také ukázal několik zbrusu nových zařízení. Mezi nimi nechyběl ani zajímavý kříženec mezi tabletem s operačním systémem Android a notebookem s Windows 8. Pojďte se s námi blíže seznámit s novým, zajímavým convertiblem nazvaným Samsung ATIV Q.

Včerejší londýnská premiéra nových Samsungů nám přinesla zástupce stále vzrůstajícího a oblíbenějšího odvětví takzvaných konvertiblů. A jakže takové zařízení vlastně vypadá? Není to jen obyčejný tablet, ke kterému přes speciální piny či bezdrátově připojíte klávesnici. Ano, ve výchozím stavu zcela připomíná tablet. Pokud jej ale rozevřete, objeví se prostorná, téměř plnohodnotná klávesnice notebooku včetně charakteristického menšího trackpadu, umístěného zhruba v jejím středu. Zajímavý je použitý materiál při výrobě, a to slitina magnesia, díky jejímuž použití přístroj váží pouze 1,29 kilogramů a měří 13,9 milimetrů.

Samsung ATIV Q Samsung ATIV Q

Samsung však myšlenku konvertiblu posunul výše, než jen na úroveň konstrukčního provedení. Nový ATIV Q totiž používá rovnou dva operační systémy – Android 4.2.2 Jelly Bean a také plnohodnotný Windows 8. Těžko říci, zda se výrobci toto neobvyklé řešení osvědčí, tedy přesněji řečeno, zda se setká s větším ohlasem u zákazníků. Přepínání obou systémů bude fungovat jednoduše pouhým stisknutím tlačítka start bez nutnosti provedení restartu a dalších zdržujících peripetií.

TIP! Sony představilo hybridní ultrabook VAIO DUO 13

Pojďme si raději podrobněji popsat hardwarové parametry. Displej má úhlopříčku 13,3 palce a vysoké rozlišení qHD+ (3200 x 1800 pixelů). Přesná jemnost LCD panelu vychází na 275 ppi. Displej by se také měl vyznačovat velmi dobrým zobrazením i na přímém slunci a širokými pozorovacími úhly až 178 stupňů. Součástí balení by mělo být také dotykové pero S-Pen, které už dobře znají i uživatelé ostatních dotykových zařízení od Samsungu (řada Galaxy Note).

Samsung ATIV Q Samsung ATIV Q

Pod kapotou má konvertibilní ATIV Q procesor Core i5 (Haswell), se kterým by měl být zajištěn nejen vysoký výkon, ale také spotřeba by měla být při průměrné zátěží a se standardní dodávanou baterií stanovena zhruba na 9 hodin.

První pohled - YT kanál MiniPCPRo

Žádné oficiální údaje o ceně a dostupnosti modelu ATIV Q Samsung neoznámil. Jisté už ale podle zdroje renomovaného serveru engadget.com to je, že se letos objeví na trhu ve Velké Británii. Mezi konkurenci na trhu se budou dát považovat třeba i konvertibly Vaio od Sony.

Zdroje: engadget.com

Tagy článku: , , , ,

Související články

Samsung Ativ Q: zajímavý hybrid se výrazně zpozdí | vydáno
3
Samsung zastavil prodej Ativ Tabu - zatím jen v Německu | vydáno
Samsung ATIV Tab 3: Nejtenčí tablet s Windows 8 | vydáno
7

diskuze ke článku (nejnovější příspěvky)

Celej Asus Slider, myslím vizuálně. Ten samozřejmě neměl Win 8, ale na Adnroidu to sviští pěkně. franta
Tak se koukni na tenhle http://mobilenet.cz/clanky/sony-vaio-duo-11-prvni-dojmy-z-hybridniho-tabletu-9969 lokop
A jak to funguje v mobilu? Pokud jsem to dobře pochopil, jak mi to jednou vysvětloval jeden programátor, tak Android je de facto program, který běží na linuxovém jádru. Říkal, že je to taková slátanina, ale pokud chce člověk vydělat, tak musí jít s tím, co zrovna lidi kupují. Tenkrát dělal nějakou androidí aplikaci pro sázkovou kancelář (mám pocit, že to byl Sinot tip nebo Tipsport). Jura
pokud jsem dobre cetl tak ten android je tam virtualizovany (spustitelny program) defekt
mě by zajímalo na jakém CPU běží ten android jestli na Core i5 (Haswell) tak ne diky nemám zájem :P Petr
Mně se hodně líbí! Ale stačily by mi tam pouze Windows. Tomastus
zaujimavé, 2 OS v jednom samsung prekvapuje.... Tomáš
To jsem právě měl na mysli. Jedna baterie, dva operační systémy a známý androidí hlad po energii, nemluvě o možnosti zvýšení spotřeby při používání specializovaných aplikací od Microsoftu nebo hraní her. Snad to Samsung dobře promyslel! Ale nápad opravdu zajímavý! Concionator
S těma kohoutama to je pravda a spotřeby bych se teda moc nebál. Testy ukazují, že nové Macbooky s Haswellem mají až 2x větší výdrž na baterku. Ale je pravda,že na to může mít velký vliv OS. Michael
Dva kohouti na jednom dvorku - zajímavé! Bál bych se ale reálné spotřeby energie... Concionator

zobrazit celou diskuzi přidat názor

celkem 10 příspěvků

další zajímavé články na mobilenet.cz

Apple akademie: jak prodloužit výdrž iPhonu?
vydáno |
Michal Marek
| článek
iPhone je, podobně jako další moderní smartphony, mimořádně výkonný a chytrý. Inteligentní funkce ovšem často vyžadují využívání různých senzorů, připojení k internetu i třeba zjišťování polohy, což je náročné na energii a uživatel brzy zjistí, že za výkon a funkčnost smartphonu platíme svou cenu – telefony musíme prakticky denně nabíjet.
9Retro: Sony Ericsson T610 – švédsko-japonská legenda
vydáno |
Michal Pavlíček
| článek
Celou jednu dekádu fungovalo spojení švédského Ericssonu s japonským Sony. Během této nezanedbatelné doby jsme se dočkali hned několika povedených telefonů, které se nesmazatelně zapsaly do mobilní historie. Bezpochyby se mezi ně řadí také kultovní Sony Ericsson T610, který před téměř 15 lety zaujal vzhledem i výbavou.