Samsung představí 5,3" Galaxy Q, konkurenci pro Dell streak

1

Jihokorejský výrobce Samsnug možná zanedlouho představí model Galaxy Q, přístroj, který měl disponovat 5,3 palcovým displejem, a zařadil by se tak mezi hybridy mezi mobilem a tabletem, jejichž nejznámějším zástupcem je Dell Streak, a kterému by se novinka měla přímo postavit.

Samsung logo

Tip: přečtěte si také článek - Samsung chystá další tablet, bude mít 7 palcový displej

Samsung je po Applu druhým největším výrobcem zařízení typu tablet na světě. Je znám svojí sérií Galaxy Tab, která v současné době čítá tři zástupce. Předně původní, sedmi palcový model, který ještě nedisponuje OS pro tablety, ale Androidem 2.2, který byl primárně vyvíjen pro mobily, a ovládání na sedmi palcové úhlopříčce není vždy nejpříjemnější. Poté dvojici s již plně tabletovým Androidem 3.0, která se liší pouze úhlopříčkou displeje. Mluvíme samozřejmě o modelech Galaxy Tab 10.1 a Galaxy Tab 8.9. Nedávno se také objevily první informace o chystaném nástupci původního 7 palcového modelu.

Trojice tabletů Jihokorejského výrobce Samsung

Čtěte také - Recenze Samsung Galaxy Tab: recenze příjemného společníka

Tolik malý exkurz do tabletové historie Samsungu. Nyní ale k tomu hlavnímu, co vám dnes chceme sdělit. Na internetu se objevily informace, že Samsung připravuje novinku s názvem Galaxy Q. Podle názvu, ve kterém se neobjevuje ono kouzelné slovíčko Tab můžeme soudit, že jej Samsung pravděpodobně představí jako telefon. Jenže. Galaxy Q bude disponovat displejem s úhlopříčkou 5,3 palce, což je ještě o 0,3 palce víc než u Dellu Streak, tedy přístroje, u kterého se média dohadovala, zda se jedná ještě o telefon nebo už o tablet. U Samsungu Galaxy Q nás tedy pravděpodobně čeká totožná situace.

Galaxy Q bude mít stejně jako vlajková loď Samsungu Galaxy SII Super AMOLED Plus displej. Podle spekulací jej Samsung údajně představí na veletrhu IFA v září tohoto roku v Berlíně, který se bude konat ve dnech 2.-7. 9. 2011. Sledujte náš web. Jakmile se objeví více informací nebo případně i živé fotky a videa, tak vás budeme samozřejmě jako vždy okamžitě informovat.

Zdroje: pocketnow.com

Související články
Diskuze ke článku
anawarr.cz
samsung s displejem 5,3" byla "kachna". všichni tu zprávu již před týdnem dementovali ;-)

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze