Asset 1Vše z veletrhu CES na jednom místě
Withings Steel HR Sport
recenze

Withings Steel HR Sport

Elegantní hybrid s dlouhou výdrží
6

Francouzský výrobce nositelné elektroniky Withings se po dvou letech, kdy ho vlastnila finská Nokia, letos v květnu opět osamostatnil. Svou znovunabytou samostatnost oslavil novým modelem hybridních hodinek Withings Steel Sport HR, které v sobě spojují mechanický strojek s fitness funkcemi. Jak si vedly v našem testu?

Withings nabízí chytré váhy, teploměry či monitory krevního tlaku. Má však ve svém portfoliu i řadu hybridních fitness hodinek, kde jsou Steel HR Sport nejvyšším modelem. Vypadají jako klasické mechanické hodinky, které však navíc na miniaturním displeji umí zobrazovat notifikace, počítat kroky i měřit vzdálenost , mají řadu režimů pro různé sporty včetně plavání, umí sledovat kvalitu spánku, měří srdeční tep a analyzují kondici na bázi VO2 max. Sice nedisponují vestavěnou GPS, ale umí využít tu z připojeného telefonu.

Withings Steel HR Sport
Oficiální fotografie Withings Steel HR Sport

Velkou přednosti hodinek Withings Steel HR Sport pak má být i 25denní výdrž baterie, čímž nechávají většinu konkurence v podobě nejrůznějších fitness náramků za sebou. Jejich prodej začal 18. září 2018 a objednat je lze na stránkách výrobce či Amazonu za cenu 199,95 eur, tedy v přepočtu za něco málo přes 5 tisíc korun. Z českých eshopů je má v nabídce pouze CZC za necelých šest tisíc korun. Vyplatí se za svou cenu? To zodpoví naše recenze.

Technické parametry Withings Steel HR Sport

Kompletní specifikace
Konstrukce39,5 × 39,5 × 13 mm, 49 g, odolnost: ano
Pásekkožený, umělý, vyměnitelný: ano (22 mm), zapínání: přezka
Displej?, ?" (? × ? px), tvar: kruhový
Systém?, kompatibilní s: Android, iOS
Datové funkceBluetooth: 4.2, Wi-Fi: ne, mobilní sítě: ne, NFC: ne
Chipset
Paměťvnitřní paměť: ?, paměťové karty: ?
Akumulátor? mAh, nabíjení: proprietární kolébka, doba nabíjení: 2:00 hodin
Dostupnostzáří 2018,

Obsah balení: klasika

Poměrně velká krabička obsahuje samotné hodinky s dobíjecím dokem, ke kterému je napevno připojený kabel s USB koncovkou. Adaptér do elektrické sítě přibalený není. Výrobce počítá s tím, že k dobíjení použijete nabíječku svého telefonu, nebo budete například dobíjet z PC či notebooku. Samozřejmě nechybí ani stručný manuál.

Withings Steel HR Sport

Konstrukční zpracování: na sport i do společnosti

Steel HR Sport vypadají jako klasické hodinky. Elegantní pouzdro o průměru 39,5 milimetrů vyrobené z oceli 316L se hodí nejen pro sport, ale ostudu vám neudělá ani při společenské události. S tloušťkou 13 milimetrů a hmotností 49 gramů hodinky na ruce téměř ani nepocítíte. Jsou přitom současně vodotěsné do hloubky 50 metrů. O tom, jak odolné je krycí sklíčko, se výrobce nezmiňuje.

Na výběr jsou varianty s bílým a černým ciferníkem se silikonovými i koženými pásky. My jsme měli k dispozici na test černou variantu se silikonovým černobílým řemínkem. Řemínek však můžete vyměnit za libovolný jiný o šířce 20 milimetrů.

Kromě hlavního hodinového ciferníku s mechanickými ručičkami nabízí hodinky ještě jeden menší ciferník s mechanickou ručičkou, který slouží jako ukazatel ušlých kroků. Nad ní je pak menší černý kruhový OLED displej. Lépe přitom vypadá verze s černým ciferníkem, kdy s ním displej do jisté míry splývá – u bílého ciferníku vypadá poněkud rušivě.

Ovládací tlačítko není otočné, ale reaguje pouze na stisk.

Hodinky nemají dotykový displej a k jejich ovládání slouží jediné tlačítko na pravém boku. To vypadá na první pohled jako otočná korunka, ale nejde jím otáčet. Reaguje pouze na krátký a dlouhý stisk. Za jakýmkoli nastavením, včetně úpravy času, musíte do aplikace

Na spodní mírně zkosené straně je snímač srdečního tepu se dvěma zelenými diodami a jedním kontaktem pro spojení s nabíječkou. Do té se hodinky nemusí nijak zacvakávat, stačí je jen položit a silný magnet se postará o zbytek. Celkově je zpracování hodinek na velice dobré úrovni.

Líbilo se nám
  • elegantní design
  • vodotěsné do 50 metrů
  • standardní 20 mm pásky
Diskuze ke článku
joovi
Hodinky jsou to moc pěkné (ale mohli jste je před focením očistit, ta zadní strana to je prostě hnus). Kdyby ještě při notifikacích vibrovaly, tak bych je zařadil mezi své favority, ale takhle se budu podívat jinde.
Blue Sun
Blue Sun
Naposledy upraveno: 8. 11. 2018 15:23
Když píšete o výdrži, vůbec nezmiňujte nějaké měření s využitím GPS! Ty hodinky GPS nemají a uvedená formulace je přinejmenším zavádějící. Polohová data si berou z telefonu a v té chvíli je jim jedno, co přes BT LE teče, zda notifikace či poloha.
Jinak je to docela zbytečná hračka k ničemu. A že prý "sport"... dokonce multisportovní...
Luděk
"Ke správě hodinek potřebujete aplikaci Health Mate" - je celkem zavádějící věta. Spíš bych napsal: "Pokud chcete hodinky uvést v život (a to i když by Vám stačily prozatím analogové hodinky...), nejprve si musíte do mobilu nainstalovat aplikaci a následně hodinky pomocí BT spárovat". Toto se mi zatím nepodařilo a netuším proč. Absence jakéhokoli návodu (quic guide s poznámkou visit xy.com to get the app and follow the instruktions nepovažuji za návod) a aplikace jen v anglickém jazyce mi moc nepomůže...
Přemýšlím jak řešit, ale nezbyde mi nic jiného, než reklamace.
Vsichni jsme GOGO
Ad: v té chvíli je jim jedno, co přes BT LE teče, zda notifikace či poloha.
To zajisté, ale není až tak jedno jestli to vyvolá tel. v okamžiku notifikace (jednou za XY minut) či GPS jednou za 1-3-5-10 sekund ... ukazuje se, že blbost je stejná napříč stětadíly, stačí číst a aspoň trochu přemýšlet, není to tak dávno, kdy se "češi" smáli američanům stran "v návodech nedoporučovanému sušení koček v mikrovlné troubě" a dnes by 9 z 10ti českých chytrolínů za podobnou kokotinu výrobce zažalovali, kdyby z toho něco koukalo ... nejsme chytřejší, jen jsme prostě o pár let pozadu (a v tomto případě to není pozitivní)

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze