Sony Xperia miro
recenze

Sony Xperia miro

Kompaktní a šikovný

Další adept na masový úspěch se objevil v řadách Sony. Do redakce se nám dostal Sony Xperia miro, novinka, která se bude snažit prosadit v agresivních vodách v cenové hladině kolem 5 000 Kč. Podaří se tomuto malému šikulovi prosadit v agresivních vodách nižší střední třídy s 800MHz procesorem, Androidem 4.0 ICS a 3,5“ displejem?

Telefonování a adresář

Aplikace telefonu a adresáře je zpracovaná v rámci jedné aplikace rozdělené na tři záložky. První záložka nabídne klasický adresář, který se však rozhodně nemůže nějak pyšnit svou přehledností, především u použití některého z barevných schémat. Funkčně však adresář v ničem nezaostává a pokračuje v tom, na co jsme u Androidu zvyklí.

Adresář

Každý kontakt samozřejmě můžete doplnit o nejrůznější detaily, kromě jména a čísla tak můžete přidat také adresu, e-mail, uživatelské jméno na IM (Google Talk, AIM, Skype, ICQ a další), firmu, webové stránky a tak dále. Samozřejmostí je také online synchronizace s Google účtem, takže vaše kontakty budou vždy bezpečně zálohované na serverech Google.

Telefonní aplikace

Druhá záložka je tvořena telefonní sekcí, která se skládá z klasického číselníku a dále protokolu hovorů. Vidíte samozřejmě všechny typy hovorů, tedy příchozí, odchozí i zmeškané a přímo z aplikace můžete neznámá čísla přidávat do adresáře, zavolat zpět nebo rychle odeslat SMS.

Skupiny kontaktů a oblíbené kontakty

Poslední záložka nese název Skupiny, což již samo o sobě říká, co zde můžeme očekávat. Najdeme zde seznam skupin kontaktů, které v telefonu máme. Můžete také přidávat nové skupiny, tuto obrazovku pak ještě můžete změnit na zobrazení oblíbených kontaktů.

Klávesnice a zprávy

Ačkoliv je Sony Xperia miro spíše menší telefon a displej má úhlopříčku 3,5 palce, na klávesnici se píše vcelku pohodlně. Klávesy jsou dostatečně velké, abyste po chvíli tréninku mohli vcelku slušně psát, ale mnohem horší než velikost klávesnice je spíše odezva. Můžete si také zvolit buď QWERTY klávesnici, zadávání pomocí tahů po klávesnici (podobně, jako Swype) nebo klasickou mobilní klávesnici.

Klávesnice a nastavení klávesnice

Během psaní totiž dochází ke značné prodlevě mezi tím, když klepnete na písmenko a tím než se písmenko skutečně napíše do textového pole. Při zběsilejším psaní se vám tak může klidně stát, že budete třeba o 2-3 slova napřed před textovým polem. A platí to bohužel všude, jak v internetovém prohlížeči, tak ve zprávách a tak dále.

Aplikace Gmailu

Zprávy jsou v telefonu opět vyvedeny čistě v duchu Androidu, takže zde nečekejme žádná překvapení. Gmail klient nabízí přehledně zobrazené e-maily roztříděné do jednotlivých složek stejně jako v počítačovém prohlížeči, nechybí hvězdičky ani štítky. Samostatný e-mailový klient dokáže pracovat s protokoly POP i IMAP nebo s Exchange účtem.

Aplikace SMS zpráv

SMS zprávy jsou standardně zobrazovány ve formě konverzací s jednotlivými kontakty, můžete si nastavit předmět konverzace a pokud připojíte nějakou přílohu, zprávy se automaticky změní na MMS. Nechybí samozřejmě možnost přidat více příjemců nebo stávajícího příjemce upravit.

Diskuze ke článku
pudl
sympatická mašinka, chtělo by to ale masívní propagaci od Sony.
HonzaS
Xperia Miro jsem měl ve výběru (měl by to být můj první telefon s Androidem), ale trochu mě teď zvyklala ta kritika na pomalost telefonu (psaní sms, listovani v menu apod). Druhý můj typ byl levnější dříve testovaný Xperia Tipo, kde žádná kritika na pomalost nebyla (spíše naopak). Jak je to možné, když oba telefony mají stejný hardware ? Je tedy Miro oproti Tipu opravdu tak pomalejší ? U Mira mě lákal lepší foťák a 3,5" displej, tak teď nevím zda koupit, pokud je tak pomalý..
Jura
Citace z článku: "Sony Xperia miro se díky 5Mpx snímači s přisvětlovací LED a automatickým ostřením řadí mezi průměr, výsledky fotoaparátu však tento model katapultují mezi nejlepší fotomobily zmíněné kategorie."; "Fotoaparát Sony Xperia miro je opravdu velmi povedený."; "Výsledné fotografie jsou však to nejlepší, co můžete v cenové kategorii kolem 5 000,- Kč najít. Sony Xperia miro se má rozhodně čím chlubit, protože fotografie jsou dostatečně ostré, barvy jsou věrné a fotografie tak rozhodně nevypadají jako přesaturované omalovánky."

Prosím vás, nevoďte nás za nos. To si myslíte, že si ty fotografie nedokážeme rozkliknout? A nebo jste vložili do článku fotografie z jiného zařízení? Tyto prezentované snímky jsou podprůměrné. Na 5 Mpx fotoaparát to není žádná sláva. Hlavně exteriér je opravdu tragédie. A pokud píšete, že konkurence je horší, tak by jste se měl asi pořádně porozhlédnout. Např. Nokia 700, kterou má přítelkyně pořizuje diametrálně kvalitnější snímky exteriéru.
Concionator
Prosím vás, kde se v androidím nativním webovém prohližeči (ikonka modré zeměkoule) volí domovská stránka? Prohližeč vůbec nepoužívám, proto ho neznám, ale teď by se mi na chvilku hodil pro porovnání. :oD Děkuji!

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze