Sennheiser Momentum True Wireless
recenze

Sennheiser Momentum True Wireless

Ta pravá bezdrátová
6

Plnohodnotně bezdrátových sluchátek není nikdy dost. Má je Apple, Samsung, Sony, B&O, LAMAX i Jabra a chybět nesmí ani zástupce věhlasné značky Sennheiser. Model Momentum True Wireless chce zaujmout především zvukovou kvalitou, která by měla být mnohem lepší než u konkurence. Když k tomu připočteme povedený design, možná se Sennheiser trefil přímo do černého. Nebo tomu bude nakonec jinak?

Plně bezdrátová sluchátka jsou poslední dobou velice oblíbená a my jdeme tomuto trendu rádi naproti. Naposledy jste si u nás mohli přečíst recenzi takových sluchátek v případě LAMAX Dots 1, která útočí primárně cenou. Stejně tak jste si však na mobilenet.cz mohli přečíst recenzi Apple AirPods, Samsung Gear IconX a BeoPlay E8 od B&O. Abychom vám zamotali hlavu ještě více, dnes se zaměříme na model Momentum True Wireless od společnosti Sennheiser.

Sennheiser Momentum True Wireles

Ve velké konkurenci by se Sennheiser mohl ztratit, ovšem jak už z našich recenzí víte, produkty této společnosti patří v oblasti audia k naprosté špičce. Na nás je tak ověřit, zda se Sennheiseru dařilo i v případě čistě bezdrátových sluchátek.

Obsah balení: pouze základ

Obsah balení produktů Sennheiser nebývá bohatý a balení sluchátek Momentum True Wireless netvoří výjimku. V balení tak kromě sluchátek, pouzdra, silikonových koncovek v různých velikostech a nabíjecího kabelu naleznete jen základní dokumentaci. Žádný nabíjecí adaptér nehledejte, použít můžete kupříkladu ten od svého smartphonu. Je trochu škoda, že se nedostalo na nějaký ochranný vak na ochranu látkou potaženého krytu sluchátek, ale investice do něj vás ve srovnání s pořizovací cenou sluchátek okolo 8 tisíc nevyjde draho.

Konstrukční zpracování: palec nahoru

Co se týká vzhledu a provedení čistě bezdrátových sluchátek, až na Apple AirPods jsou si všechna velice podobná. Designově se Momentum True Wireless nejvíce podobají sluchátkům BeoPlay E8, alespoň dle mého subjektivního pohledu. To rozhodně není urážka, naopak – sluchátka BeoPlay patří mezi ta nejpovedenější.

Sluchátka Momentum True Wireless jsou subtilní a poměrně lehká – celková váha činí něco přes 13 gramů, což je skvělá hodnota. Jejich čelní strana však není tak decentní jako u BeoPlay. Jde především o logo společnosti Sennheiser na stříbrném podkladu. I když jsme z toho byli zpočátku trochu v rozpacích, kupodivu v uších vypadají sluchátka hodnotněji než sluchátka B&O. Samozřejmě jde ale o subjektivní názor.

Sennheiser Momentum True Wireless

Co se týká pohodlnosti nošení, jde o „klasická“ špuntová sluchátka, která někomu sedí a jiný je zase nemůže vystát. My doporučujeme vyzkoušet různé koncovky. Pokud vám nebudou sedět ty, které jsou v balení, můžete vyzkoušet i koncovky konkurenčních značek, které možná budete v uších snášet lépe, například pěnové od Comply.

To, že jsou sluchátka plastová, je vzhledem k potřebě nízké hmotnosti naprosto logické. Když si představíte, že uvnitř sluchátek se musí nacházet akumulátor a také chytrá elektronika, která zpracovává zvuk a zároveň rozpoznává vaše doteky při ovládání, je téměř až neuvěřitelné, že jsou sluchátka takto lehká. Plasty samozřejmě perfektně lícují a z vnitřní strany, která se dotýká ucha, jsou navíc pogumované. Díky tomu je nošení opravdu pohodlné a nemáte nepříjemný pocit v uchu.

Sennheiser Momentum True Wireless
Dotyk registruje pravé i levé sluchátko.

Jak už jsme zmínili, dominantou vnější strany sluchátek je logo výrobce, umístěné je na stříbrném podkladu, na kterém jsou vyfrézované jemné drážky do tvaru kružnice. Na světle tedy dochází k lomu světla a kružnice při pohybu zdánlivě otáčí. Do barevných kreací se Sennheiser nepouštěl, což ve výsledku absolutně nevadí. V čem nás Sennheiser naopak velice potěšil je to, že jsou sluchátka odolná vůči stříkající vodě dle certifikaci IPX4. To ne každý z konkurentů nabízí.

Jak jsme již naznačili, samotná vnější část sluchátek, kde se nachází logo, slouží zároveň i jako dotyková ploška, kterou sluchátka ovládáte. Jde o stejné řešení, kterým se chlubí sluchátka od B&O i od Samsungu. Dotyk registruje pravé i levé sluchátko, avšak každé sluchátka má svá konkrétní gesta, která je třeba si nastudovat.

Sennheiser Momentum True Wireless

Co Sennheiser jednoznačně sdílí s BeoPlay E8 a také Gear IconX je čistota – na těle se nenachází žádné mechanické tlačítko, jen skryté LED diody na vnitřní straně sluchátek. Jednou z primárních otázek, které budete u takových sluchátek řešit, je jistě to, jak pohodlně se nosí. Prvně něco málo o usazení. Koncovku stačí jemně vložit do zvukovodu a následně celými sluchátky zatočit. Díky tomu se jemné zahnutí dostane dále do zvukovodu a sluchátka drží doslova jako přibitá.

Design hodnotíme velice kladně, stejně tak i zpracování. Celkově se nám tedy sluchátka velice líbí a jde o ideální kompromis mezi sluchátky vhodnými jak na sport, tak také na běžné použití.

Diskuze ke článku
Dawe
V této ceně bych už očekával podporu kvalitnějšího kodeku LDAC. Kodeky aptx a AAC mě nikdy zvukově nepřesvědčily. Výdrž nic moc, jinak vypadají sluchátka zajímavě.
puch
A za rok / dva budou komplet na vyhozeni.
skacelp
Nějaká, aspoň základní technická data by nebyla? Neustále a pouze nějaké subjektivní hodnocení, to přece není relevantní, už jenom proto, že někdo má rád holky a jiný vdolky. To pak není recenze, ale reklama.
OSN
Hlavní ovládání na levém uchu mi naopak přijde jako výhoda. Na QC35 mne naopak irituje, že i přeskočit track potřebuje dominantní ruku.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze