Samsung Gear Icon X (2018)
recenze

Samsung Gear Icon X (2018)

Šikovnější AirPody z tohoto světa
5

Samsung uvedl na trh druhou generaci svých bezdrátových sluchátek Icon X. Nová generace přináší několik vylepšení v čele s výrazně lepší výdrží. S cenou 6 tisíc korun nepatří mezi nejlevnější, ale Samsung integroval spoustu užitečných funkcí, které by cenu mohly ospravedlnit. Mají třeba vestavěnou paměť pro přehrávání hudby a zaznamenávají průběh cvičení. Navíc jsou malé, kompaktní a skutečně bezdrátové. Jsou přímo konkurencí pro Apple AirPods a v dnešní recenzi si povíme, zda fungují stejně dobře jako vypadají.

Konstrukční zpracování: padnou skvěle

Samsung Gear Icon X jsou další ze série skutečně bezdrátových sluchátek, kde kabel nefiguruje ani mezi pravým a levým sluchátkem. Poskytují tak dokonalý komfort a jsou velmi praktická. i když to neplatí vždy. Pověsit si sluchátka na chvíli kolem krku, abyste s někým prohodili pár slov, tady jaksi nelze. Většinou ale budete naprostou bezdrátovost milovat.

Samsung Gear Icon X (2018)

Sluchátka mají jednoduchý, ale elegantní a nenápadný vzhled. Aspoň tedy v černé a šedé barvě – růžová je hodně výrazná. Tvarově jsou ale sluchátka klasická a jde o pravý opak AirPods, která vypadají, jako by jim někdo utrhl kabel, a mnoha lidem jejich design připadá zvláštní. Pokud hledáte sluchátka podobná AirPods, která ale nevypadají „divně“, Icon X vás mohou oslovit. Hlavní odlišností od AirPods je také konstrukce – zatímco AirPods jsou „peckové“ konstrukce, v případě Icon X jde o klasické „špunty“.

Icon X jsou jedny z úplně nejmenších plně bezdrátových sluchátek. Celá se vejdou do uší, ze kterých prakticky nevystupují a nic z nich nikam nevyčuhuje. To je velmi praktické, nikde s nimi nemůžete zavadit a vypadají nenápadně. Co je ale hlavní, výborně drží v uších. Není divu, Samsung je pozicuje jako sportovní sluchátka. Díky špuntům se přizpůsobí každému uchu a po zatlačení dovnitř se nehnou ani při dlouhém běhu nebo náročném cvičení. Zároveň velmi utlumují okolní hluk, což může někomu vyhovovat a někomu vadit. Pro tu druhou skupinu nabídnou sluchátka speciální funkci reprodukci okolního hluku, který snímají mikrofonem.

Samsung Gear Icon X (2018)
Pokud hledáte sluchátka podobná AirPods, která ale nevypadají „divně“, Icon X vás mohou oslovit.

Už v základní konfiguraci se středně velkým špuntem a středně velkým ušním nástavcem, který zabraňuje vypadnutí při sportu, mi sluchátka drží v uších dokonale. V balení dostanete celkově tři velikosti špuntů a tři velikostí nástavců, vybrat by si tak měl skutečně každý. Ani po delším nošení sluchátka v uších nevadí, jejich konstrukce je velmi pohodlná. Přispívá k tomu i nízká hmotnost 8 gramů. Apple AirPods ale váží ještě méně, přesně polovinu. Zase ale nevydrží tak dlouho na jedno nabití.

Sluchátka mají infračervený senzor, který pozná, když je vložíte do uší. V tu chvíli se aktivují, což doprovází příjemný zvuk. Každé sluchátka má navíc dotykovou plochu pro ovládání.

Nabíjecí pouzdro: esenciální součást

Nepostradatelnou součástí každých bezdrátových sluchátek je pouzdro. To se Samsungu skutečně povedlo, je vyrobeno z matného a mírně měkčeného plastu a je velmi příjemné na dotek. Oválná krabička i dobře vypadá, i když by mohla být tenčí – v kapse už ho budete cítit.

Nabíjecí pouzdro

Pouzdro má v útrobách baterii s kapacitou 340 mAh a sluchátka tak v něm můžete nabíjet. Stačí ho tlačítkem otevřít, vložit sluchátka a zavřít. Sluchátka v pouzdře sedí dobře a nehrozí jejich vysmeknutí z nabíjecích kontaktů jako u některých levnějších modelů. Otvírá se elegantně pomocí tlačítka, díky pružině se pouzdro celé otevře a vyzývá k vyjmutí sluchátek.

Připojení a doprovodná aplikace: všeobjímající Gear

Sluchátka můžete používat jak se zařízením s Androidem, tak s iOS. Nutností je pouze stažení ovládací aplikace Samsung Gear, která je společná pro veškeré příslušenství Samsung včetně hodinek nebo chytrých náramků.

V případě telefonu Samsung je párování skrze aplikaci Gear velmi snadné, ani u ostatních zařízení s Androidem jsme se nesetkali s problémem, i když je párování nutno provádět již klasickou metodou. Aplikace Gear je opravdu nezbytnou a zároveň hodně užitečnou součástí sluchátek. Můžete skrze ni nejen snadno zkontrolovat stav nabití sluchátek, ale provést i veškerá nastavení hlasového ovládání či fitness trenéra, přenést do sluchátek hudbu nebo aktualizovat jejich software.

Ovládací aplikace Samsung Gear

Sluchátka můžete samozřejmě používat obě najednou nebo jen jedno z nich a druhé nechat v nabíjecím pouzdře, když chcete používat Icon X třeba jako Bluetooth hands-free pro hovory. Celková stabilita připojení je dobrá, pochválit musím i jejich dosah. Spojení s telefonem při přehrávání drží i na deset metrů spolehlivě. Občas jsem pouze zaznamenal velmi krátké výpadky zvuku u levého sluchátka. Stává se to ale jednou za 3 až 5 hodin a nejde o nic významného, navíc výpadek trvá pouze zlomek vteřiny.

Diskuze ke článku
Carach
Vypadají skvěle. Jako fanoušek značky mám zcela jasno co bude další položka která mi ukousne část rozpočtu. Díky za recenzi.
Ondřej
Recenze pěkná.

Jen by to chtělo nějaké fotky, které vypovídají např o rozměru. Např vedle krabičky karet.A jak vypadají sluchátka v uších. Jak moc např vyčuhují.

A možná udělat i něco s nehty. Ty fotky jsou šílený.
Venous
Zkoušel jsem na sport Airpody, tyhle Samsungu , Jabry Elite a pak Sony wf1000 a nakonec skončil u Xiaomi sport mini (pozor mini model se asi v čr nedá koupit) za které jsem zaplatil asi 700 kč na gearbestu . Sice to nejsou true wireless ale zvuková kvalita stejná jako Samsung, váhu sice nevím ale jsou také lehké jako peří. Vše porovnám s mojima Sony Hi-Res WH-1000XM2, které jsou hlavní sluchátka na cestování. Jinak jsem Samsung ovce...Mam S7 a S3 hodinky. Jediné co doufám ze Galaxy S9 bude mít apxt HD

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze