Samsung Galaxy Fit
recenze

Samsung Galaxy Fit

Povedený náramek s odvážnou cenou
5

Samsung Galaxy Fit představuje vybavenější verzi dříve testovaného Galaxy Fit e. Náramek si tak zachovává minimalistický design či nízkou hmotnost, ale zároveň nabídne větší barevný displej, podporu měření více sportovních aktivit nebo baterii s vyšší kapacitou. Jestli se vyplatí novinku zakoupit si zodpovíme v následující recenzi.

Znovu, lépe, ale také dráž. Tak by se dal jednou větou popsat chytrý náramek Galaxy Fit, který je velmi podobný levnějšímu Galaxy Fit e. Za doporučenou cenu 2 599 Kč nabídne 0,95" barevný AMOLED displej, certifikaci vodotěsnosti 5ATM nebo možnost měření sportovních aktivit. Obstojí v záplavě dalších chytrých náramků?

Samsung Galaxy Fit
Náramek je na českém trhu k dispozici v bílé a černé variantě.

Technické parametry Samsung Galaxy Fit

Kompletní specifikace
Konstrukce45,1 × 18,3 × 11 mm, 23 g, odolnost: ano
Pásekumělý, vyměnitelný: ne, zapínání: přezka
DisplejAMOLED, 0,95" (120 × 240 px), tvar: hranatý
Systémproprietální, kompatibilní s: Android, iOS
Datové funkceBluetooth: 5.0, Wi-Fi: ne, mobilní sítě: ne, NFC: ne
Chipset
PaměťRAM: 2 MB, vnitřní paměť: 32 MB, paměťové karty: ?
Akumulátor120 mAh, nabíjení: proprietární kolébka
Dostupnostkvěten 2019, 2 499 Kč

Obsah balení: znovu a lépe

Miniaturní bílá krabička v sobě ukrývá kromě samotného chytrého náramku také sadu příruček a pochopitelně i proprietární nabíjecí kolébku. Ta si zaslouží pochvalu, neboť je na rozdíl od levnějšího Galaxy Fit e magnetická, takže k ní nově stačí náramek pouze přiložit, a rovněž disponuje podstatně delším kabelem o délce přibližně jednoho metru, který je zakončen USB-A konektorem.

Samsung Galaxy Fit

Konstrukční zpracování: jednoduše funkční

Pokud jste četli podrobnou recenzi na menší Galaxy Fit e, nemá vás u náramku Galaxy Fit moc co překvapit, neboť je konstrukce velmi podobná a změn minimum. Tou jednoznačně největší je nárůst rozměrů displeje, ke kterému se však dostaneme v samostatné kapitole. Tělo náramku je přichyceno čtveřicí šroubků a samotný silikonový pásek lze od těla odepnout a vyměnit za jiný. Tato možnost však zůstává uživatelům, kteří se po ní vyloženě nepídí, skryta. Samsung navíc na českém trhu v současnosti nedává možnost si dokoupit náhradní silikonové pásky a pravděpodobně ani nebude. Vzhledem k tomu, že se u nás Galaxy Fit prodává v černé a bílé barevné variantě, kdy silikonový pásek ladí s barvou těla náramku (v případě bílé varianty je tělo stříbrné), by to ani nedávalo příliš smysl. Další novotou, která si zaslouží zmínku, je fyzické tlačítko umístěné na levé straně, jež má ideální stisk i velikost.

Nechybí vodotěsnost do 5 ATM.

Nošení náramku je díky použitým materiálům i nízké hmotnosti velmi komfortní, přestože je Galaxy Fit s rozměry 45,1 × 18,3 × 11,2 mm a hmotností 23 gramů o něco větší i těžší. Fakt, že náramek na zápěstí takřka neucítíte, z něj dělá rovněž ideálního společníka na běhání či jiné sportovní aktivity, kde nechcete mít na zápěstí velké hodinky. Náramek si navíc můžete bez obav vzít do bazénu nebo si s ním dát sprchu, výrobce se totiž chlubí vodotěsnosti do 5 ATM a dokonce nechybí ani americký vojenský standard odolnosti MIL-STD-810G. Zpracování i kvalitu náramku hodnotím kladně a celkově jsem spokojen.

Líbilo se nám
  • minimalistický design
  • nízká hmotnost
  • voděodolnost do 5 ATM i vojenská certifikace
Nelíbilo se nám
  • silikonové náramky nelze vyměnit

Displej: barevný a větší

Výměna monochromatického 0,74" PMOLED displeje za 0,95" barevný AMOLED panel o rozlišení 120 × 240 pixelů náramku pouze prospěla. Uživatel má tak možnost vidět podstatně více informací a větší displej jednoduše vypadá lépe.

Samsung Galaxy Fit

Displej lze probudit klasickým poklepáním, otočením zápěstí či zmáčknutím tlačítka na levém boku. Díky vysokému jasu, který lze nastavit v deseti stupních přímo na náramku a případně i přes telefon v Galaxy Wear, jsem neměl problém s čitelností ani na přímém slunečním svitu.

Líbilo se nám
  • vysoký jas
  • dostatečná velikost
  • jemné rozlišení
Diskuze ke článku
Jan Rejlek
Jan Rejlek
Hezká recenze i náramek ????
Kdybych o něm věděl dříve byl by to asi favorit. Takhle jsem z Číny pořídil Honor band 5.
Jsem s ním taky spokojenej, jen se mi na tom Samsungu hodně líbí to tlačítko. Pouze dotyk není úplně ideální.
Ale zase ta cena... Z. Číny za 700,- a s češtinou. Doporučuju.
Kunťa Punťa
Kunťa Punťa
Miluju ten váš eufemismus - odvážná cena.
Honza
Máte to špatně. Pásek je vyměnitelný. Tělo náramku je kovové a pásek je do něho zacvaknutý.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze