Xiaomi Mi Band 4
recenze

Xiaomi Mi Band 4

Král levných a chytrých náramků
19

Pokud bychom měli vybrat nejoblíbenější chytrý náramek, volba by jasně padla na řadu Mi Band od Xiaomi. Do rukou se nám dostalo nejnovější provedení Mi Band 4, které láká na nové funkce. Nejzásadnější změnou je přítomnost barevného OLED displeje. Nadále se můžete spolehnout i na příznivou cenu nebo dlouhou výdrž.

Segment wearables, tedy chytrých nositelností, je mezi námi již poměrně dlouho. Zatímco hodinky nemusí každému sedět, především kvůli nezbytnosti je neustále nabíjet, mnohem větší smysl mohou dávat chytré náramky. Ty často dokáží nabídnout podobné funkce, avšak za mnohem přijatelnější cenu a především s delší výdrží na nabití. Zdárným příkladem může být řada Mi Band od Xiaomi. Nejnovější Mi Band 4 již rozhodně spadá mezi ty schopnější náramky. Má barevný a dotykový displej, zvládá různé fitness aktivity, samozřejmostí jsou notifikace a zvýšená odolnost. Cena jen mírně převyšuje hranici jednoho tisíce korun. Je i nejnovější Mi Band 4 stále tou správnou volbou?

Xiaomi Mi Band 4 je chytrý náramek s barevným AMOLED displejem – preview

Technické parametry Xiaomi Mi Band 4

Kompletní specifikace
Konstrukce45 × 18 × 9 mm, 22,1 g, odolnost: ano
Pásekumělý, vyměnitelný: ano, zapínání: flexibilní materiál
DisplejAMOLED, 0,95" (120 × 240 px), tvar: hranatý
Systémproprietální, kompatibilní s: Android, iOS
Datové funkceBluetooth: 5.0, Wi-Fi: ne, mobilní sítě: ne, NFC: ne
Chipset
PaměťRAM: 1 MB, vnitřní paměť: 16 MB, paměťové karty: ne
Akumulátor135 mAh, nabíjení: proprietární kolébka, doba nabíjení: 1:03 hodin
DostupnostQ3 2019, 950 Kč

Obsah balení: líbivá krabička

Nový Mi Band 4 si domů přinesete v pěkné krabičce, ve které byste možná očekávali spíše ochranné pouzdro na telefon. Na každý pád v něm najdete kromě černého silikonového náramku také hlavní tělo, tedy samotný Mi Band 4. Dále je zde samozřejmě nabíjecí kolébka s USB-A konektorem a kraťoučkým kabelem.

Xiaomi Mi Band 4

Konstrukční zpracování: náramek, o kterém ani nevíte

Po designové stránce Xiaomi nic moc nevymýšlelo. Máme zde jednoduché oválné tělo samotného Mi Bandu 4, které se vloží do silikonového náramku. Samotné tělo je možná až příliš tlusté a čas od času se mi stávalo, že jsem s ním drcnul o nějakou hranu. Ke cti připočtěme, že všechny kolize zvládá náramek zatím zcela bez úhony. Větší tloušťku vyváží opravdu velice nízká hmotnost pouhých 22 gramů. O náramku na zápěstí za chvíli ani nevíte a můžete s ním skutečně fungovat 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

O náramku na zápěstí za chvíli ani nevíte.

Starší generace mohly v některých náramcích o něco hůře držet, to však v letošním roce rozhodně nehrozí. Umístit Mi Band 4 do náramku je téměř nadlidský úkol vyžadující hodně síly. Podobně komplikovaně se Mi Band 4 z náramku také dostává, a je tedy jediným štěstím, že nabíjení není nijak časté.

Samotný silikonový náramek je matně černý a působí vcelku obyčejným dojmem. Samozřejmě si náramky můžete dokoupit a potěší, že je na nich dostatek zdířek, a hodí se tak na větší i menší ruku.

S Mi Bandem se nemusíte obávat ani vlhkého prostředí či vody. Výrobce se chlubí odolností až do 5 ATM, což je ekvivalent ponoření do 50metrové hloubky. Na potápění však novinka rozhodně určena není. Určitě s ní však můžete plavat, zmoknout a podobně.

Líbilo se nám
  • velmi nízká hmotnost
  • pevně drží v náramku
  • voděodolnost do 5 ATM
Nelíbilo se nám
  • tlustší tělo
  • obtížnější vyjímání z náramku

Displej: užijete si barvičky

V případě displeje došlo mezigeneračně k zásadnímu posunu. Xiaomi se rozhodlo nasadit barevný AMOLED panel s úhlopříčkou 0,96 palce. Displej je tak o něco větší, nadále obdélníkového tvaru s rozlišením 120 × 240 pixelů. Plocha těla Mi Bandu samozřejmě zdaleka není využita, přesto patří displej v rámci segmentu chytrých náramků k těm větším. Podstatné ovšem je, že se zásadně zlepšila čitelnost venku i na ostrém slunci. Vhodně zvolené barvy jednoduše dělají své. Lví podíl na čitelnosti má také jas, který lze skrze náramek v několika krocích nastavit, přičemž na nejvyšší hladinu displej září.

Xiaomi Mi Band 4
Regulace jasu displeje

Displej, respektive celá čelní strana, je chráněna nejmenovaným odolným sklíčkem, které svou práci odvádí spolehlivě a na zobrazovači není po dvou týdnech ani jeden škrábanec. Displej samozřejmě nesvítí pořád. K životu jej probudíte buď senzorovým tlačítkem pod ním, nebo gestem zvednutí ruky. To si však nejprve musíte povolit v aplikaci Mi Fit a beztak nefunguje zcela spolehlivě. Občas můžete s rukou hýbat jak chcete a náramek je nadále ponořen do tmy.

Líbilo se nám
  • velmi dobrá čitelnost
  • vysoká úroveň jasu
  • velký a barevný AMOLED panel
Nelíbilo se nám
  • gesto probuzení nefunguje spolehlivě
Diskuze ke článku
JirkaB
Několik nepřesností. "Tělo samotného Mi Bandu 4, které se vloží do silikonového náramku". Já jsem náramek v měl krabičce už kompletní. "5 ATM, což je ekvivalent ponoření do 50metrové hloubky. Na potápění však novinka rozhodně určena není". 5 ATM není ekvivalent ponoření do 50metrové hloubky. Ještě, že nikoho nenapadne mi band 4 použít jako potápěčské hodinky. Doufám:,-)
Václav B.
Mně Mi Band 4 normálně funguje na ovládání hudby přes jakoukoliv hudební aplikaci včetně Spotify (lze tedy ovládat jakékoliv hudební přehrávače, ale musí být hudba již spuštěna).
Michal
Za mě je rozhodně lepší volba Honor band 4 nebo 5. Levnější, aplikace mi přijde přehlednější. A vzhledem k tomu že mám i Huawei Watch GT na běžné nošení a do práce Honor band 4, obojí se mi synchronizuje do jedné aplikace.
Spaidy
Mě počasí funguje normálně. Doba nabíjení jsou dvě hodiny nikoliv jedna. A nainstalovat češtinu tam zvládne úplně každý ikdyž neoficiální cestou. A výdrž baterie mám menší než vy. A to se mi tep měří jen při spánku a při jízdě na kole což je ale jen pár minut. Za týden mi zbyde 40% baterie . Takže takže se dostanu tak na 10 dní, ale i to stačí.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze