Samsung Galaxy Fit e
recenze

Samsung Galaxy Fit e

Chytrý náramek pro nenáročné
10

Chytrý náramek Samsung Galaxy Fit e je určen nenáročným uživatelům, kteří vyžadují pouze základní funkce. Jak se povedl a zdali za doporučenou cenu 990 Kč nabízí adekvátní hodnotu, to se dozvíte v této recenzi.

Pokud se poohlížíte po chytrém náramku a nemáte přílišná očekávání, možná vás zaujal Samsung Galaxy Fit e. Pochází od renomovaného jihokorejského výrobce, který se proslavil již svou řadou chytrých hodinek. Jestli se úspěch zopakuje i u zbrusu nové řady chytrých náramků Galaxy Fit, na to se podíváme v dnešní recenzi. Že bude v případě zájmu o koupi zapotřebí akceptovat nejeden kompromis, to napovídá nejen nízká cena, ale i chybějící reproduktor, mikrofon či GPS modul.

Samsung Galaxy Fit-e

Technické parametry Samsung Galaxy Fit-e

Kompletní specifikace
Konstrukce40,2 × 16 × 10 mm, 15 g, odolnost: ano
Pásekumělý, vyměnitelný: ne, zapínání: přezka
DisplejPOLED, 0,74" (128 × 64 px), tvar: hranatý
Systémproprietální, kompatibilní s: Android, iOS
Datové funkceBluetooth: 5.0, Wi-Fi: ne, mobilní sítě: ne, NFC: ne
Chipset
Paměťvnitřní paměť: ?, paměťové karty: ?
Akumulátor70 mAh, nabíjení: proprietární kolébka
Dostupnostkvěten 2019, 990 Kč

Obsah balení: nic důležitého neschází

V miniaturní bílé krabičce najdeme kromě chytrého náramku také útlý manuál a malou nabíjecí kolébku s koncovkou USB-A. Adaptér do elektrické zásuvky se v balení již nenachází, takže je potřeba využít vlastní, nebo nabíjecí kolébku zapojit například do USB portu počítače.

Samsung Galaxy Fit-e

Konstrukční zpracování: jednoduše funkční

Chytrý náramek Samsung Galaxy Fit e vsadil na jednoduchou konstrukci, která se skládá ze silikonového pásku, do kterého se vloží malý modul, jenž představuje mozek celého zařízení. Úchyt modulu v náramku působí velmi solidně a nehrozí tak, že by modul ze silikonového náramku vypadl, a to ani při náročnějším používání, za což výrobci náleží pochvala. Například u prvních generací Xiaomi Mi Band jsem se často obával, že modul vypadne, zatímco zde drží o poznání lépe.

Náramek se na zápěstí nosí velmi příjemně.

Ani k celkovému zpracování nemám výtek. Silikonový náramek je na ruce příjemný, a to i pokud zrovna sportujete a jste zpocení (častokrát jsem jej bral s sebou na lekce TRX nebo kruhových tréninků, kde se zpravidla hodně zpotíte). Mnou testovaná černá barevná varianta nijak neurazí, stejně jako bílá verze, která bude méně praktická. Nejzajímavější je pak reflexně žlutá, která může pěkně ladit se Samsungem Galaxy S10e. Velikost 40,2 × 16,0 milimetrů a hmotnost 15 gramů zajistí, že jej po většinu času na zápěstí ani neucítíte. Množství otvorů na pásku umožní náramek pohodlně nosit zástupkyním něžného pohlaví i statným mužům. Zapínání přezky je zde mírně netradiční. Nejedná se totiž o klasickou přezku, ale její miniaturní obdobu zakončenou malým výstupkem, který zasunete do otvoru na pásku. Náramek na ruce drží velmi dobře a obavy o to, že by se náhodou nechtěně otevřel a spadl, se ukázaly jako liché.

Disponuje vojenským standardem odolnosti MIL-STD-810G a vodotěsností do 5 ATM.

Podíváme-li se na modul náramku zespodu, uvidíme zde dvojici zlatých pinů, skrze které se zařízení nabíjí, a zeleně blikající snímač srdečního tepu. Zasunutí do nabíjecí kolébky mi občas činilo mírné problémy a rozhodně nepatří k těm nejpohodlnějším. Pokud se to naučíte, stane se situace snadnější, ale i tak by bylo elegantnější úchyt vyřešit například pomocí magnetů. Kablík u nabíjecí kolébky je také na můj vkus až příliš tenký a z dlouhodobého hlediska bych se obával o jeho životnost. V určitých situacích, pokud se rozhodnete nabíjet z klasického adaptéru, se navíc může stát, že bude náramek doslova viset za kablík ze zásuvky ve zdi. Ano, správně byste takto náramek na kabelu neměli nechat viset, ale obávám se, že to mnoho uživatelů řešit nebude a po nějaké době se kabel zlomí. Škoda že Samsung alespoň nepoužil tlustší kabel, nebo jej neudělal delší.

S náramkem se nemusíte obávat pohybu ani v mokrém prostředí, neboť disponuje voděodolností až do 5 ATM (ekvivalent ponoření do hloubky 50 metrů). Výrobce rovněž udává, že náramek disponuje dokonce vojenskou certifikací odolnosti MIL-STD-810G, což se hodí. S ohledem na nízkou cenu zařízení, která v současnosti činí 990 Kč, si nemohu na zpracování a použité materiály stěžovat a hodnotím jej kladně.

Líbilo se nám
  • velmi nízká hmotnost
  • příjemné materiály
  • voděodolnost do 5 ATM i vojenská certifikace

Displej: nevyužitý potenciál

Ve čtvercovém sklíčku je schován displej, který netvoří ani 50 % přední plochy modulu chytrého náramku. Jedná se o PMOLED obrazovku o velikosti 0,74 palců a rozlišení 128 × 64 pixelů. Displej je navíc monochromatický, kdy na černém podkladu uvidíte bílé písmo a ikonky. Výhodou tohoto řešení je velmi dobrá čitelnost na slunci, ale stejně mě mrzí, že Samsung nevyužil relativně velkou plochu modulu pro větší displej.

Samsung Galaxy Fit-e

Jestli displej kryje nějaký druh odolného sklíčka již výrobce neuvádí, avšak po několikatýdenním používání se displej jevil jako nepoškozený a bez viditelných škrábanců. Nastavení jasu displeje je možné skrze aplikaci na telefonu pod označením „Ztlumit obrazovku“, ale pouze v jedné úrovni. Využívat tedy můžete standardní nebo ztlumený jas, přičemž automatickou regulací jasu tento náramek nedisponuje. Probudit displej lze poklepáním na něj či zvednutím zápěstí, což ne vždy fungovalo úplně spolehlivě. Spolehlivost však nijak nevybočovala ve srovnání s jinými chytrými náramky a hodinkami, takže si nestěžuji.

Líbilo se nám
  • velmi dobrá čitelnost
Nelíbilo se nám
  • displej mohl být větší
Diskuze ke článku
Lukáš
Ioannisi, díky za odpověď! ;-)
Lukáš
Dotaz pro redakci - mohu k nabití použít i rychlonabíječku z S8? Nepoškodí to obě zařízení?
Grom51
Chytrý náramek pro nenáročné ... chybi GPS modul .. jako vazne toto ma nejsou souvislost ? Bude to mit i levny senzor tepu .. takze k nicemu ..
B3TA
Výdrž baterie úplně na nic. Tvrdí 10 dní no tipnul bych, že budete rádi tak za 6.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze