Redmi Buds 3 Pro jsou nadějně vypadající bezdrátová špuntová sluchátka, která vás v první řadě osloví cenou, která se na českém trhu pohybuje kolem 1 500 Kč. Přesto vás dokážou zlákat vzhledem a výbavou, ve které nechybí dotykové ovládání, snadné párování či pokročilé funkce v čele s aktivním potlačením okolního hluku.
Technické parametry Redmi Buds 3 Pro
Hmotnost | 55 gramů včetně pouzdra (4,9 gramů / sluchátko) |
---|---|
Výdrž bez ANC | 6 hodin (sluchátka) 28 hodin (s pouzdrem) |
Možnost vypnutí ANC | ano |
Uživatelsky vyměnitelná baterie | ne |
Konektivita | Bluetooth 5.2 |
Bezdrátové nabjení | ano |
Obsah balení | sluchátka, plastové pouzdro, nabíjecí USB kabel |
Barevné varianty | černá, bílá |
Cena | 1 500 Kč |
Obsah balení: nic podstatného nechybí
krabička je rozdělena na dvě části. V té první je pouzdro se sluchátky, ve druhé části najdete nabíjecí kabel a také náhradní špunty. Kromě nasazených špuntů získáte ještě tři další páry, což se hodí.
- vše potřebné připraveno
Konstrukční zpracování: nenápadně stylové
Sluchátka jsou schována v malinkém plastovém pouzdře, které má matný povrch a je příjemný na dotek. Pouzdro má spíše oválný tvar a snadno jej schováte do dlaně. Přenášení nečiní žádný velký problém, neboť pouzdro se sluchátky váží pouhých 55 gramů. Když už jsme u hmotnosti, zmiňme, že sluchátko váží necelých 5 gramů.
Výrobce se snažil o minimalistický design. Sluchátka tedy postrádají jakoukoliv nožičku a po vložení do uší se krásně schovají a zvenku nejsou takřka vůbec vidět. Z vnější strany jsou lesklé plochy, které jsou na pravém sluchátku dotykové a slouží k ovládání, o čemž si řekneme níže.
Pochválit musím celkovou ergonomii. Osobně se považuji za člověka, kterému v uších nedrží téměř žádná sluchátka a je jedno, zda jde o pecky či špunty. Redmi 3 Buds Pro však příjemně překvapila, když mi ani z jednoho ucha nevypadávala, a to ani při chůzi či běhu. Za zmínku stojí i velmi snadná výměna špuntů, která je otázkou několika málo vteřin. U jiných levných sluchátek můžete s nasazením špuntu i poměrně zápasit.
Se sluchátky se nemusíte bát ani základně sportovat. Pot ani déšť by jim totiž neměl vůbec vadit, neboť disponují stupněm krytí IPX4.
- povedené pouzdro
- nenápadná, ale líbivá sluchátka
- nízká hmotnost
Zvuk a ovládání: jednoduše a funkčně
Párování je velmi snadné. Postačí sluchátka vyjmout z pouzdra, čímž dojde k jejich zapnutí. Následně je můžete propojit s vámi zvoleným zařízením a následně klidně i s druhým. Pak sluchátka využívá primární zařízení. Jakmile však na jednom poslech/hovor ukončíte, můžete přirozeně přejít na poslech z dalšího zařízení, což je velmi praktické. Snadné párování se doplňuje se skvělým dosahem díky nejnovějšímu Bluetooth 5.2. Deklarovaný dosah 10 metrů splní s rezervou, nevadí ani stěny či dveře. Ani po několika metrech přitom nedochází k slyšitelnému snížení kvalitu hudby či hlasu.
Základní ovládání obstará pravé sluchátko, kdy dvojitým dotykem pozastavíte/spustíte přehrávání. Trojitý stisk vám dovolí přeskočit na další skladbu. Při příchozím hovoru slouží dvojité poklepání k přijmutí, trojité hovor položí, respektive odmítne. Samotná kvalita hovoru je na velmi slušné úrovni a hravě zastíní sluchátka v podobné cenové relaci.
Posledním ovládacím prvkem je dlouhé přiložení prstu na sluchátko, kterým přepínáte mezi režimem ANC a transparentním režimem. Ten propouští okolní zvuk přímo do sluchátek, což v praxi znamená, že vše uslyšíte i ve chvílích, kdy máte sluchátka v uších. Režim ANC, tedy aktivní potlačení okolního hluku, je u levných bezdrátových sluchátek velkou vzácností. Překvapí proto, že funguje velmi dobře a spolehlivě odfiltruje většinu hluku z okolí. Samozřejmě ale nemůžete Redmi Buds 3 Pro srovnávat s několikanásobně dražšími modely, které mají režim ANC ještě lepší.
Sluchátka také rozpoznají, že je vyjmete z uší a automaticky pozastaví přehrávané skladbu. Regulace hlasitosti však bohužel není možná, musíte ji provádět skrze telefon, případně další připojené zařízení (například hodinky či náramek). Závěrem musím vyzdvihnout, že reakce dotykové plochy je takřka vždy přesná, což je často jev nevídaný i na dražších sluchátkách.
- přesné ovládání
- povedený režim ANC
- velmi dobré možnosti propojení
- hlasitost na sluchátkách neupravíte
Baterie: slušná výdrž s překvapením
Každé sluchátko je vybaveno baterií o kapacitě 35 mAh a dokáží dle výrobce hrát až 6 hodin při vypnutém ANC a 50% úrovni hlasitosti. Pakliže si potrpíte na ANC a posloucháte spíše mírně hlasitěji, klesne výdrž na zhruba 3,5 hodiny, což je ale nadále výborné. Sluchátka lze totiž snadno opětovně nabít jen skrze pouzdro, ve kterém se nachází baterie s kapacitou 470 mAh. V součtu tak společně s pouzdrem získáte 28hodinovou výdrž při přehrávání hudby bez ANC a na 50% úroveň hlasitosti.
O dobíjení pouzdra se v prvé řadě stará dodávaný kabel a na těle pouzdra USB-C. Dobití je otázkou zhruba 2,5 hodin. Velkým bonusem je podpora bezdrátového nabíjení. Pouzdro postačí položit na bezdrátovou nabíječku standardu Qi, konkrétně logem Redmi dolů, a nabíjení do pár vteřin začne. Signalizuje jej malá dioda.
- velmi dobrá výdrž
- USB-C
- bezdrátové nabíjení
Zhodnocení: konkurence má problém
Mobilní telefony Redmi jsou známé velmi dobrým poměrem cena/výkon a sluchátka Buds 3 Pro hodlají tento oblíbený trend přenést i do dalšího segmentu. Za zhruba 1 500 Kč nabízí opravdu nevídanou porci funkcí. Chválit lze povedený vzhled či celkově skvělou ergonomii. Navíc kvalitně hrají, párování je snadné a dosah skvělý. Potěší velmi dobrá výdrž, navrch režim aktivního potlačení hluku a pomyslnou třešničkou na dortu je podpora bezdrátového nabíjení.
Konkurence
Ze známější konkurence můžeme vybrat Honor Magic Earbuds, které mohou oslovit zájemce o sluchátka s nožičkou. Současně nabízí také dobrou výdrž i režim ANC. Ačkoliv jsou o téměř tisíc korun dražší, nepodporují bezdrátové nabíjení.
Alternativou za takřka identickou cenu jsou Huawei Freebuds 4i, jejichž velkou výhodou je ještě lepší výdrž na nabití. Jedná se o opravdu blízkého konkurenta a zvažte je v případě, že se obejdete bez bezdrátového nabíjení.
Foto: Xiaomi