Huawei Watch GT2 Pro
recenze

Huawei Watch GT2 Pro

Dostupný luxus
5

Chytré hodinky Watch GT2 Pro od Huawei si kladou za cíl vás ohromit designem. Tomu nahrávají použité materiály, které si často spojujeme pouze s výrazně dražšími modely. Již za 8 tisíc korun vám totiž nabídnou titanové pouzdro a safírové sklíčko. Otázkou však je, zda samotnému zpracování bude stačit software.

Sportovní a zdravotní funkce: Vyjmenujete 100 cvičení?

Zatímco uzavřený systém má svá omezení, Huawei se snaží vedle dobré výdrže nabídnout i plnou podporu sportovcům. V tomto ohledu hodinky opět doznaly vylepšení a nyní obsahují více než 100 sportovních režimů. Ne všechny ovšem nabídnou detailní měření či informace. V některých případech vám hodinky pouze měří čas, tep a do aplikace přidají správnou ikonu. Takový lyžařský sjezd vám však změří i náklon a nechybí ani golfový trénink.

U těch běžnějších sportů hodinky zvládnou zobrazit poměrně podrobné záznamy, aniž byste museli spouštět aplikaci v telefonu. Ten s sebou vůbec nemusíte nosit, protože hodinky mají vlastní GPS. Záznam polohy ovšem není kdovíjak přesný a z telefonu pravděpodobně dostanete lepší výsledek. S tím souvisí i nová funkce, která vás na základě polohy dovede navigovat zpět na začátek trasy, pokud se například ztratíte. Hodinky jsou zároveň vaším trenérem, zvládnou vám dávat příkazy a při běhu třeba snadno upravíte své tempo pro lepší výsledek na základě tepu.

Huawei Watch GT2 Pro

Hodinky stále nemají senzor EKG, v tomto ohledu tedy na konkurenci ztrácí (i když například Samsung u nás dosud tuto funkcionalitu nezprovoznil). Spokojit se tak musíte s měřením tepu, případně okysličením krve. Hodinkám samozřejmě nechybí gyroskop nebo barometr. Velkým tématem je samozřejmě měření spánku, které dle mého pozorování probíhá korektně. Hodinky zpravidla poznají, kdy se vzbudíte i kdy jdete spát. Přidružená aplikace vám pak spánek oboduje. Co si z toho odnesete, to už je na vás. Určitě však zmíním, že díky dlouhé výdrži nestojíte před dilematem, zda hodinky přes noc nabíjet, nebo měřit spánek. Měřit můžete i stres, což vyžaduje nejprve kalibraci prostřednictvím zvláštního testu, který se vás ptá například na to, zda si připadáte zbytečný. Pokud na vás při tom padne úzkost, tak se nedivte.

Líbilo se nám
 • široká nabídka sportovních režimů
 • podrobné zobrazení i v hodinkách
 • vestavěná GPS
 • hlasitý reproduktor
Nelíbilo se nám
 • GPS není příliš přesná
 • senzor pro EKG by potěšil

Zhodnocení

Oproti předchozí generaci jsme se dočkali de facto jen nového vzhledu a systém doznal pouze drobná vylepšení. Huawei bohužel nijak neřešil nedostatky, které jsme vytýkali dříve. Mohla by vás mrzet nemožnost doinstalovat další aplikace (alespoň zatím). O trochu více si povzdychnete nad nedostatečným propojením Spotify, nejvíce však zamrzí nedotažené ovládání systému, který za konkurencí znatelně ztrácí. To vše možná pro mnohé hravě zastíní fakt, že výdrž hodinek činí až 2 týdny, takže na nabíjení vůbec nemusíte myslet. A pak si je za hodinu dobijete na jakékoliv bezdrátové nabíječce. To je přesně to, co od chytrých hodinek chci. Pozadu nejsou ani sportovní funkce (pokud nejste vyloženě profesionálové).

Vůbec největší předností hodinek je jejich zpracování. Náš řemínek z šedé kůže vypadá skvěle, ale především na titanové tělo a krásný displej je radost pohledět. A zatímco konkurence si za podobné materiály nechá řádně zaplatit, Watch GT 2 Pro stojí 7 999 Kč. Pokud chcete době vypadající chytré hodinky s prémiovými materiály, lepší nabídku asi nenajdete.

Konkurence

Pokud vás zajímají sportovní funkce, oželíte bezdrátové nabíjení a nepotřebujete prémiové zpracování, chybu neuděláte s Huawei Watch GT2e, které nabídnou téměř identické funkce v levnějším balení.

Huawei Watch GT2e

Konstrukce53 × 46,8 × 10,8 mm, 43 g, odolnost: ano
Pásekumělý, vyměnitelný: ano (22 mm)
DisplejAMOLED, 1,39" (454 × 454 px)
Systémproprietální, kompatibilní s: Android, iOS
KonektivitaBluetooth: 5.1, ne, ne
Akumulátor455 mAh, nabíjení: proprietární kolébka

Pokud vás však zajímá design a zpracování, nedávno představené Samsung Galaxy Watch3 stojí za vaši pozornost. Nabídnou praktickou otočnou lunetu pro ovládání, možnost instalovat aplikace i přívětivější systém. Vydrží však 2 až 3 dny a jejich cena začíná na 12 tisících Kč. Za titanovou variantu se pak dostanete přes 17 tisíc korun.

Samsung Galaxy Watch3 45 mm LTE

Konstrukce45 × 46,2 × 11,1 mm, 53 g, odolnost: IP68 / MIL-810G
Pásekkožený, umělý, vyměnitelný: ano (22 mm)
DisplejSuper AMOLED, 1,4" (360 × 360 px)
SystémTizen, kompatibilní s: Android, iOS
KonektivitaBluetooth: 5.0, LTE, Wi-Fi, NFC
Akumulátor340 mAh, nabíjení: bezdrátové

Pokud vlastníte zařízení s iOS, pravděpodobně největší smysl dávají Apple Watch. I ty se prodávají v titanové verzi, avšak ne u nás. Budete se muset spokojit s hliníkovým provedením. I tak zaplatíte více než 11 tisíc korun.

Apple Watch 5 44 mm

Konstrukce40 × 30,4 × 10,7 mm, 36,5 g, odolnost: ano
Pásekkožený, kovový, umělý, vyměnitelný: ano
DisplejAMOLED, 1,57" (448 × 368 px)
SystémwatchOS, kompatibilní s: iOS
KonektivitaBluetooth: 5.0, NFC
Akumulátor? mAh, nabíjení: bezdrátové
huawei-watch-gt2-pro
Klady
 • univerzální vyměnitelné pásky
 • povedený displej
 • bezdrátové nabíjení
 • dlouhá výdrž na nabití
 • široká škála sportovních režimů
 • kvalitní a odolné materiály
 • prémiový design
Zápory
 • chybí propojení se Spotify
 • neintuitivní ovládání
 • zaostávající operační systém
Diskuze ke článku
Radovan P.
Radovan P.
Lze již těmito hodinkami platit?
René
René
Mě ty vaše recenze někdy úplně nesednou.
Proč mám zase pocit že když to není podle vás tak to není to správné.
Lipo Popo
Lipo Popo
Dobrý den, pane redaktorem, v aplikaci Huawei zdraví takovou položku s názvem Aplikace, kterou máte ve videu 5:47 nikde nevidím. Mám tam je Ciferníky a Hudbu. Verze 1.0.9.38.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze