Huawei Watch GT2e
recenze

Huawei Watch GT2e

Zaměřeno na sportovce
32

Chytré hodinky Huawei Watch GT2e zaujmou líbivým vzhledem, dlouhou výdrží i sympatickou cenovkou. V této recenzi se dozvíte, jaké jsou mé pocity z dvoutýdenního používání a jaké změny přináší oproti klasickým Huawei Watch GT2.

Hodinky řady Huawei Watch GT jsou s námi již několik let. První model přinesl extrémně dlouhou výdrž, kvalitní displej, ale také proprietární systém bez možnosti doinstalování aplikací. Druhá generace šla v podobných šlépějích a vsadila na stejné trumfy. A nyní zde máme „facelift“ s přídomkem „e“, který je ještě více zaměřen na sportovce. Jak si nové Huawei Watch GT2e vedly během každodenního používání?

Technické parametry Huawei Watch GT2e

Kompletní specifikace
Konstrukce53 × 46,8 × 10,8 mm, 43 g, odolnost: ano
Pásekumělý, vyměnitelný: ano (22 mm), zapínání: motýlová spona
DisplejAMOLED, 1,39" (454 × 454 px), tvar: kruhový
Systémproprietální, kompatibilní s: Android, iOS
Datové funkceBluetooth: 5.1, Wi-Fi: ne, mobilní sítě: ne, NFC: ne
Chipset
PaměťRAM: 32 MB, vnitřní paměť: 4 GB, paměťové karty: ne
Akumulátor455 mAh, nabíjení: proprietární kolébka
Dostupnostduben 2020,

Obsah balení: základní, leč dostačující

V černé krabičce je kabel USB-A/USB-C doplněný o nabíjecí kolébku a manuály. Dále zde čekají již jen pečlivě uložené hodinky s nasazeným řemínkem.

Konstrukční zpracování: sportovní elegance

Huawei Watch GT2e nezapřou podobnost s původním modelem, tentokrát jsou však kvůli odlišnému designu mírně větší (53 × 46,8 × 10,8 mm) i těžší (43 gramů) a navíc se neprodávají v dámské verzi. Hodinky však naštěstí stále působí prémiovým dojmem a na ruce vypadají velmi dobře. Za zmínku stojí například přepracovaná ovládací tlačítka, která příliš nevystupují, snižuje se tak riziko, že se s hodinkami při sportovních aktivitách o něco zachytíte. Stisk je příjemný a podobně jako u Watch GT2 slouží horní tlačítko ke spuštění menu s aplikacemi a spodní lze naprogramovat dle preferencí uživatele.

S Huawei Watch GT2e si nezavoláte.

Vzhledem k tomu, že s těmito hodinkami výrobce otevřeně cílí na sportovně založené uživatele, můžete se spolehnout na vodotěsnost do 5 ATM (50 metrů). S hodinkami se tak nemusíte bát si umýt ruce, osprchovat se nebo si zaplavat v bazénu. Rozhodně byste se však měli vyhnout hloubkovému potápění či návštěvě vířivky. Na spodní straně najdeme všechny senzory pro snímání srdečního tepu, maximální množství využitého kyslíku (VO2max) či okysličení krve. Marně byste zde však hledali průduch hlasitého reproduktoru a mikrofonu. S Huawei Watch GT2e si totiž nezavoláte. Domnívám se však, že to většině uživatelům nebude příliš vadit.

Řemínky o šířce 22 mm je možné vyměnit, dodávaný mátově zelený pásek mi však zcela vyhovoval. Díky dírkování se ruka pod páskem méně potí a lze nastavit přesně na velikost vašeho zápěstí. Navíc se tato barva výrobci povedla a v kombinaci s šedou nerezovou ocelí vypadá moc pěkně.

Tím se dostávám k poslednímu bodu, který je značně subjektivní. Hodinky podle mě opět vypadají velmi dobře a osobně v této cenové kategorii v podstatě ani nevím o žádných lépe vypadajících. Za design si tedy podle mě Huawei zaslouží pochvalu.

Líbilo se nám
  • nízká hmotnost
  • líbivý vzhled
  • vysoká odolnost
  • vyměnitelné pásky
Nelíbilo se nám
  • bez možnosti hovorů

Displej: jeden z nejlepších na trhu

Displej Huawei Watch GT2e je identický s Huawei Watch GT2 i Honor MagicWatch 2. Opět se tedy můžete spolehnout na vysokou kvalitu AMOLED obrazovky o velikosti 1,39 palce s nadprůměrnou maximální svítivosti až 1 000 nitů. Také barevné podání i pozorovací úhly lze označit za prvotřídní. Displej navíc podporuje funkci Always-On, takže jej můžete nechat permanentně zapnutý a navolit si pohotovostní ciferník s ručičkovými/digitálními hodinami. Pokud si nastavíte ručičkové, hodinky vypadají jako klasické hloupé a je těžké rozpoznat, že se nejedná o běžné hodinky.

Huawei Watch GT2e

Špičková je i jemnost rozlišení 454 × 454 pixelů, která je vyšší než u konkurence od Samsungu i Applu a pochválit lze také oleofobní vrstvu, díky níž se na displeji hodinek nedrží kapky vody. Rovněž při sprchování či obecně namočení hodinek jsem nezaznamenal problém s tím, že by se displej choval tak, jako by registroval náhodné dotyky. Navíc jsem ani dvou týdnech používání nenašel na povrchu sklíčka žádné škrábance.

Líbilo se nám
  • nadprůměrně jemné rozlišení
  • vysoká svítivost
  • podpora Always-On displeje
  • příkladná odolnost
Diskuze ke článku
Štěpán
Děkuji za vysvětlení. Zajímavé hodinky, to se musím uznat. Přeji pěkný den.
Carda
Hrůza a hnus tyto Huawei Watch GT2e
To je jako mít na ruce Pražský orloj :D
Tom
Opět nemožnost zobrazit notifikace při sportovním režimu,opět nulová možnost doinstalace čehokoliv do hodinek mimo ciferniku,opět žádný export do Strava.
Aron
S tou vydrží na jedno nabití,to je třeba brát s rezervou

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze