Huawei Watch GT2 Pro
recenze

Huawei Watch GT2 Pro

Dostupný luxus
4

Chytré hodinky Watch GT2 Pro od Huawei si kladou za cíl vás ohromit designem. Tomu nahrávají použité materiály, které si často spojujeme pouze s výrazně dražšími modely. Již za 8 tisíc korun vám totiž nabídnou titanové pouzdro a safírové sklíčko. Otázkou však je, zda samotnému zpracování bude stačit software.

Systém a výkon: starý známý

Pokud mě něco na předchozích hodinkách od Huawei trápilo, byl to systém. V tomto ohledu se bohužel nic nezměnilo – Watch GT2 Pro nabízí stále stejný vlastní operační systém Huawei, který nemůžete rozšířit o další aplikace (zatím) a ani jej příliš upravovat. To má své nevýhody, ale i výhody.

Možná se však blýská na lepší časy. V aplikaci Huawei Zdraví, přes kterou hodinky párujete a nastavujete, se objevila nová položka menu s názvem „Aplikace“. Po klepnutí musíte odsouhlasit podmínky AppGallery, ale v tuto chvíli se zde nachází jediná položka, kterou se mi ale nepodařilo stáhnout. Zatím tedy stále platí, že hodinky o nové funkce nerozšíříte. Časem se to možná změní.

Jako prodloužená ruka telefonu mají hodinky stále velké mezery.

Uvnitř hodinek opět tiká procesor Kirin A1, který s chodem systému nemá zásadní problémy a v tomto ohledu jsem žádné vylepšení ani neočekával. Procesor doplňuje 32 MB RAM, takže si během používání nevšimnete zásadních zdržení. Snad až na drobnou prodlevu při vyměňování ciferníků.

Zmíním, že hodinky podporují český jazyk i s diakritikou, takže při čtení upozornění nebudete mít problém. Bohužel stále platí, že s příchozími zprávami nemůžete nikterak interagovat. Zapomeňte tedy na rychlé odpovědi a u příchozího emailu máte k náhledu sotva pár prvních slov. Stejně tak samo notifikační centrum není kdovíjak přehledné. Jako prodloužená ruka telefonu tak mají hodinky stále velké mezery.

Huawei Watch GT2 Pro

Potěší, že máte k dispozici 4GB úložiště pro vaše data. Do hodinek si tak můžete nahrávat nejen různé ciferníky, ale i hudbu. Samozřejmě ji můžete přehrávat přes hlasitý reproduktor (který hraje lépe, než byste u hodinek čekali), ale spíše si připojíte bezdrátová sluchátka. Takže můžete vyběhnout i bez telefonu a bez problému poslouchat. Má to však jeden háček. Hudbu ze Spotify si do hodinek nestáhnete, musíte se tak spolehnout na skladby uložené přímo v telefonu nebo třeba na paměťovce. Pokud však chcete ovládat hudbu, která se vám přehrává v připojeném telefonu, hodinky to zvládnou a může to být i Spotify.

Přestože si do hodinek nemůžete doinstalovat další aplikace, pravděpodobně v nich najdete vše potřebné. Nechybí tlakoměr, stopky, časovač, počasí, svítilna, dálková spoušť fotoaparátu, kompas a další. Několik aplikací si lze přidat do oblíbených a z hlavní obrazovky se k nim dostanete prostým tažením. Uvidíte však jen náhled aplikace. Čekal bych, že klepnutím se dostanu dále a uvidím více informací. Bohužel to tak nefunguje a pokud do aplikace chcete, musíte do menu a najít ji. Škoda.

Tažením nahoru/dolů na hlavní obrazovce zobrazíte seznam upozornění, nebo rychlý panel nastavení. To však funguje jen a pouze na hlavní obrazovce. Přejetí, byť jen o obrazovku vedle, provedení gest znemožní. Zmíním také lehce nepohodlné ovládání menu, kdy i po zvednutí prstu nabídka ještě o kus odjede.

Líbilo se nám
  • podpora češtiny
  • rychlost systému
  • úložiště pro vlastní hudbu
Nelíbilo se nám
  • na upozornění nelze reagovat
  • propojení se Spotify je nedostatečné
  • ovládání systému je neintuitivní a nelogické
  • zatím nelze hodinky rozšířit o další aplikace

Výdrž a nabíjení: konkurenční výhoda

Ač jsem měl na předchozích odstavcích výtky, výdrž baterie bude výjimkou. Kapacita 455 mAh nezní nijak zázračně, ale v kombinaci s úsporným systémem vám hodinky zajistí až 14 dní výdrže. To nemusí být vždy nutně pravda. Záleží rovněž na využití GPS, četnosti zapínání displeje nebo kontinuálním měření tepu. Po šesti dnech od plného nabití mi stav baterie hlásí 48 % procent, což tak nějak odpovídá tomu, že s neustálým měřením tepu a každodenním kratším cvičením se dostanete na 12 dní. A to je stále skvělé.

Huawei Watch GT2 Pro

Nabíjení probíhá bezdrátově. Můžete využít přiloženou kolébku, ale poslouží i bezdrátové nabíječky standardu Qi (takže víceméně všechny). Energii hodinkám ale doplní i telefon s funkcí bezdrátového reverzního nabíjení. Na 100 % se pak dostanete za hodinu nabíjení, což opět není špatné.

Líbilo se nám
  • špičková výdrž
  • rychlé nabíjení
Diskuze ke článku
Radovan P.
Radovan P.
Lze již těmito hodinkami platit?
René
René
Mě ty vaše recenze někdy úplně nesednou.
Proč mám zase pocit že když to není podle vás tak to není to správné.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze