Huawei P Smart
recenze

Huawei P Smart

Hliníková poctivost
32

Střední třída chytrých telefonů bude v letošním roce ještě zajímavější než kdykoliv dříve. Naplno se i mezi těmito telefony projevil nástup protáhlých displejů a aktivně si v tomto ohledu počíná čínský Huawei. Novinka P Smart tak láká na papírově vynikající mix vzhledu a velmi dobré výbavy. To vše za cenu startující pod hranicí 6 tisíc korun. Potvrdí naše testování slibný začátek?

Zdá se, že mezi telefony s cenou kolem 6 tisíc korun jsou pro následující měsíce karty rozdané. Toto cenové pásmo si pro sebe rezervoval čínský Huawei. Po velmi povedeném Honoru 9 Lite zde máme jeho dvojče v podobě Huawei P Smart, který přichází s opět velmi nadějnou výbavou s trendy protáhlým displejem, duálním fotoaparátem či nejnovějším Androidem. Tentokrát však výrobce cílí na všechny odpůrce skla a otisků prstů.

Huawei P Smart

Rozměry150 × 72 × 7,5 mm, 165 g
DisplejTFT IPS, 5,65" (2 160 × 1 080 px)
Fotoaparát12 Mpx, video: 1 920 × 1 080 px, 30 FPS
ProcesorKirin 659, 4×2,36 GHz + 4×1,7 GHz
PaměťRAM: 3 GB, úložiště: 32 GB, microSDXC
Akumulátor3 000 mAh, doba nabíjení: 2:33 hodin

Huawei P Smart – videopohled

Obsah balení

V základním balení najdete vyjma samotného telefonu ještě obyčejná pecková sluchátka, USB kabel a koncovku nabíječky. Displej už z výroby chrání obyčejná ochranná fólie. Tu sice dříve či později nahradíte, avšak pro první dny používání jde o vítanou ochranu.

Huawei P Smart

Konstrukční zpracování: tentokrát v hliníku

Vzhledově se výrobce nemusel nijak příliš snažit a spíše recykluje již léty zaběhnutý vzhled. Konstrukce je však celohliníková a velmi zaoblená. Nasazení hliníku takřka zcela zamezuje otiskům prstů, byť zapatlat telefon po nějakém čase samozřejmě lze. Současně můžeme dodat i informaci o malé tloušťce a nijak vysoké hmotnosti, z čehož nám v praxi vyplývá značné pohodlí při držení. Telefon ani nijak neklouže z ruky

Nezamlouvá se vám zlatá verze? Sáhněte po černé či svěží modré.

Originalitu lze hledat ve velkém displeji, který mění čelní stranu. Ta tudíž vypadá odlišně od starších modelů řady P, Y či nova. Pakliže se vám nezamlouvá námi testovaná zlatá verze, můžete sáhnout po konzervativní černé či svěží modré verzi.

Po bocích najdeme klasickou sestavu prvků: vhodně umístěná a dobře stisknutelná tlačítka po pravém boku a šuplíček pro dvě nanoSIM karty a paměťovku vlevo. Jedná se o tzv. hybridní slot, kdy vždy stojíte před volbou, zda do něj umístit dvě nanoSIM karty a žádnou paměťovku, nebo jednu nanoSIM kartu a jednu paměťovou kartu.

Huawei P Smart

Spodní hrana hostí postarší microUSB konektor a také hlasitý reproduktor. Z telefonu máte po vizuální i hmatové stránce velmi dobrý pocit. Velmi dobře totiž působí i samotné zpracování těla zařízení. Opomenout nemůžeme na zadní straně umístěnou čtečku otisků prstů, která funguje velmi dobře a lze ji snadno nahmatat.

Líbilo se nám
  • kvalitně zpracovaná konstrukce
  • pohodlně se ovládá
  • spolehlivá čtečka otisků prstů
Diskuze ke článku
robin
Jo Huawei. Značka která byla u mě vždy ve výběru až do té doby, dokud tupě nezkopírovala největší uchýlárnu dneška, jíž je vykouslý displej. Výrobce který se sníží k takové omezenosti škrtám a končí pro mě. Nějak zapomněl na to, že mu chybí tupí zákazníci kteří koupí vše, těmi oplývá více méně jen Apple. Ostatní co mají všech pět pohromadě, jdou se smíchem jinam.
Methanol Ethanolovicz
"Toto cenové pásmo si pro sebe rezervoval čínský Huawei."
Xiaomi: Hold my beer!
Lukáš
Honor 9 lite má dvojitou přední kameru, tak pro mě by byl jasně lepší volbou
Marduch
Konečně také jednou fotky od nás z Děčína;) P.Pavlíčku, příště doražte v mimozimnim období, tam nahoru, odkud jste fotil, totiz vedou parádní ferratové trasy, v centru města v rámci ČR unikát;)

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze