Honor 8A
recenze

Honor 8A

Povedená nižší třída s velkým displejem
26

Trend obřích displejů proniká do stále levnějších telefonů. To je případ i v lednu představeného základního Honoru 8A. Zákazníkům nabídne šestipalcový displej, byť pouze s rozlišením HD+, a 13megapixelový fotoaparát. Kromě 3 GB RAM a interní paměti 32 GB potěší rovněž nejnovější Android 9.0 Pie. Půjde o dobrou volbu v nižší třídě?

Displej: HD+ na šesti palcích

Displej u Honoru 8A narostl na 6,02 palce, který nabízí poměr stran 19,5:9 a HD+ rozlišení. Vyšší rozlišení je tak vyhrazeno pouze pro dražší přístroje. Při běžném používání to však nijak zvlášť nevadí, i když při zevrubnějším pohledu jsou již jednotlivé pixely patrné. IPS displej přitom nabízí kvalitní barevné podání se širokými pozorovacím úhly.

Honor 8A

Síla podsvícení displeje by nicméně mohla být vyšší a na prudkém slunci si budete muset trochu přistínit rukou. Displej se také velice snadno upatlá, a tak vám nezbyde nic jiného než stále leštit a leštit. Také o tom, zda výrobce použil odolné sklo, případně jakou verzi, se specifikace nezmiňují.

Líbilo se nám
  • dobré barevné podání
Nelíbilo se nám
  • slabší rozlišení
  • chytá otisky prstů

Zvuk: solidní průměr

Hlavní reproduktor, který se nachází na spodní hraně telefonu, je skutečně hlasitý a nepřeslechnete ho. Jeho projev přitom není plochý, ale pozorovat můžeme i lehké náznaky basů. Rozhodně tak neurazí. Stereo se však nekoná – druhý průduch je jen do počtu.

Honor 8A

Sluchátkový výstup nabízí kvalitnější zvuk, který uspokojí většinu nenáročných posluchačů. Zde však záleží na tom, jaká sluchátka použijete. Součástí balení nejsou žádná, a tak musíte použít vlastní.

Líbilo se nám
  • hlasitý zvuk reproduktoru
  • slušný zvuk

Baterie: dva dny v pohodě

Honor použil v modelu 8A akumulátor se slušnou kapacitou 3 020 mAh. Navzdory velkému displeji však i díky nižšímu rozlišení a ne zas až tak výkonnému hardwaru poskytuje solidní výdrž. Při středním používání, kdy byla zapnuta synchronizace přes Wi-Fi i mobilní sítě, fungoval ještě druhý den odpoledne. Výdrž je však subjektivní. Záleží hodně na tom, jak intenzivně budete telefon používat. Pokud budete mít displej neustále rozsvícený a telefon vytěžovat například hraním nebo navigací, budete nabíječku hledat už po pár hodinách. Naopak při minimálním používání se dostanete na mnohem lepší výdrž. Při našem testu výdrže, kdy telefon přehrával streamované video v kvalitě 720p, vydržel 14 hodin 17 minut.

Nabíjení, které probíhá přes microUSB, příliš svižné není. Na 80 procent se telefon nabil za 2 hodiny 8 minut. Plný stav pak hlásil za dalších 46 minut.

Líbilo se nám
  • slušná výdrž
Nelíbilo se nám
  • pomalejší nabíjení

Hardware: dostatek výkonu na běžnou práci

Přestože se jedná o nižší třídu, není na tom Honor 8A po hardwarové stránce vyloženě špatně. Výrobce použil osmijádrový procesor, který doplňují 3 GB RAM. Tato kombinace poskytuje dostatek výkonu na běžnou práci i aplikace. Jen u náročnějších her je již znát, že hardware má své limity.

Benchmarky

Pro vaše data máte k dispozici úložiště o kapacitě 32 GB, ze kterých zabírá systém a předinstalované aplikace 6,27 GB. Kromě toho však existuje i varianta s dvojnásobně velkou interní pamětí. Pokud by vám to nestačilo, máte možnost použít paměťovou kartu až do kapacity 512 GB. A co je nejdůležitější – paměťová karta má svůj vlastní dedikovaný slot.

Líbilo se nám
  • slušný hardware
  • podpora paměťové karty do 512 GB
  • dedikovaný slot
Diskuze ke článku
Blue Sun
Blue Sun
A zase... výřez a k němu obří brada. Fakt hnus.
Foťák je dost slabý. Opět se ukazuje, že na ty levné čočky je 5 MPix maximum, které ještě zvládnou.
Slabě svítící displej je něco, co už by dnes opravdu nemělo být, ale na druhou stranu... aspoň to dlouho vydrží. 14 hodin videa je hodně slušná doba.
Ač nerad, tady bych raději sáhl po Xiaomi. A nebo prostě nešetřit a koupit telefon na více, než jeden rok.
Eedx
A opet se starym MicroUSB...
Thom
Přemýšlím, co dětem, jestli tohle nebo LG Q7? Honor se dá teď u O2 koupit ještě o litr levněji, ale nějak si říkám, že i přesto raději to LG, které má lepší displej (pravda, taky žravější), nemá výřez, rychleji se nabíjí a má Céčko a oproti tomuto asi i 2pásmovou wifi. Napadá někoho, v čem (kromě asi výdrže) je ten Honor lepší?
Nick Cave
Trend obřích displejů? Vždyť tenhle má 6p a jiný poměr stran, takže je přibližně stejně velký jako 5,5p s klasickým poměrem stran 16:9

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze