Apple Watch Series 3
recenze

Apple Watch Series 3

O rok starší, o něco chytřejší
3

Jak je u Applu zvykem, ani letos nás neochudil o nové produkty. Dočkali jsme se tedy nejenom iPhonů, ale také nové generace Apple Watch s přídomkem Series 3. Apple se poslední léta drží své osvědčené šablony a nejinak je tomu u Apple Watch: prakticky úplně stejný design, vyšší výkon a větší výdrž na baterii. Apple Watch Series 3 sice dostaly také integrovanou SIM kartu, avšak ta v České republice nefunguje.

Apple Watch se po nedlouhém působením na trhu staly nejprodávanějším chytrým zařízením na naše zápěstí, a to i přesto, že k dokonalému fungování potřebujete vlastnit iPhone. Bez ohledu na poměrně vysokou cenu Watch (a potažmo i iPhonu) se hodinkám od Applu daří. Ten je postupně vylaďuje, přidává nové funkce a snaží se je tak dovést blíže k dokonalosti. Jak moc pokročil s příchodem Apple Watch Series 3?

Za zapůjčení děkujeme e-shopu Alza.cz.

Technické parametry Apple Watch 3 42 mm

Kompletní specifikace
Konstrukce42,5 × 36,4 × 11,4 mm, 52,4 g, odolnost: ano
Pásekkožený, kovový, umělý, vyměnitelný: ano, zapínání: přezka
DisplejAMOLED, 1,65" (312 × 390 px), tvar: hranatý
SystémwatchOS, kompatibilní s: iOS
Datové funkceBluetooth: 4.2, Wi-Fi: 802.11b/g/n, mobilní sítě: ne, NFC: ano
Chipset
Paměťvnitřní paměť: 8 GB, paměťové karty: ne
Akumulátor279 mAh, nabíjení: bezdrátové
Dostupnostříjen 2017, 10 690 Kč

Apple Watch Series 3 – videopohled

Obsah balení

  • Apple Watch Series 3 se zvoleným páskem
  • magnetická bezdrátová nabíječka
  • koncovka nabíječky do elektrické sítě
  • stručný návod

Konstrukční zpracování: kámen zůstal na kameni

Kdybych nadpis této kapitoly převzal z naší recenze Apple Watch Series 2, chybu bych neudělal. „Zvenku stejné, uvnitř jiné“ psal tehdy kolega Michal Marek a měl by pravdu i dnes. Nové Apple Watch jsou naprosto totožné a rozeznat je od starších generací není možné, snad jen díky nápisu na spodní straně. Jenže to by hodinky onen dotyčný nesměl mít na ruce.

My jsme měli k dispozici variantu Apple Watch 42 mm s pouzdrem z vesmírně šedého hliníku a šedým sportovním řemínkem Nike Edition. Vyzkoušeli jsme i stejné provedení s černým sportovním řemínkem. Obě konfigurace hodinek vyjdou na 10 690 korun. Na vrchní straně se nachází displej o velikosti 1,66 palců, přičemž u menší 38mm verze s cenou od 9 790 Kč se budete muset spokojit s 1,5 palci. Na pravé straně najdete korunku a tlačítko, přes které vyvoláváte multitasking. Stisknutím obou vyhotovíte screenshot, který se vám objeví v galerii ve vašem iPhonu. Popisovat, že hodinky mají hranatou konstrukci, měření tepu či integrovanou GPS nemá smysl – to vše už měla předchozí generace. Největší změna nových Apple Watch spočívá v integrované SIM kartě, která, jak jsem již zmiňoval, u nás nefunguje. Dále je zde rychlejší procesor, který má být i méně energeticky náročný, Bluetooth povýšilo na verzi 4.2 a přibyl výškoměr či podpora Apple Music. Jinak zůstalo vše naprosto stejné.

Náramek si můžete při koupi zvolit. Je libo šedá, černá, nebo Nike Edition varianta? Vše záleží na vašich preferencích. Náramky můžete stejně jako u minulých generací snadno měnit, takže na své si přijde opravdu každý. Výměna je jednoduchá. Co však nepotěší jsou ceny některých originálních řemínků. A ani ty neoriginální většinou nestojí zrovna pár stovek, pokud je tedy neobjednáváte někde z Číny.

Apple Watch si můžete customizovat dle své libosti, řemínkem počínaje a velkým množstvím ciferníků, které si můžete doplnit o vámi preferované aplikace jako je kalendář, minutka, SMS zprávy nebo třeba pohybové aktivity, konče. Zvolit můžete Mickey Mouse, postavičky z Toy Story, ručičkovou klasiku nebo minimalistické uspořádání. Customizovat hodinky můžete přes jejich displej nebo také přes váš iPhone.

Jestli milujete klasické hodinky, tak vás Apple Watch asi nenadchnou. Jejich design moc hodinky nepřipomíná. Na druhou stranu ostatním stačí letmý pohled, aby zjistili, že máte Apple Watch. Zvolit můžete i kombinaci, že Apple Watch pro vás budou jakýmsi pomocníkem na ruce v pracovní dny a večery či víkendy můžete dát přednost klasice. Nevýhodou oproti klasice je fakt, že jde o spotřební elektroniku, kterou budete chtě nechtě muset po pár letech vyměnit.

Líbilo se nám
  • kvalita zpracování
  • možnost customizace
Nelíbilo se nám
  • cena řemínků
Diskuze ke článku
Offečka Jablečna
jediný Svatoš to tam říka tak jak to doopravdy je... ,proto ze tohle jsou veci bez kterych by tato republika fungovala: Samsung a mrkvosoft STEJNĚ tak jako media mlčí o te VELKÉ pravdě o imigrantech JÁ TU STÁLE PSAL , Jobse by měly oživit, A MNOHO ODBORNÍKŮ TADY SE DO MĚ POUŠTĚLO , NEUDĚL A PRÁVEM JE NA SVOBODĚ , KDO ZNÁ NAŠE SOUDY , TAK TO POCHOPÍ !!!!!!!!!!!

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze