Acer Switch 12
recenze

Acer Switch 12

Povedený hybrid

S příchodem Windows 8 se na trhu s notebooky a tablety odbouraly konvence a začaly vznikat nové koncepce. Mezi typické zástupce patří třeba Lenovo Yoga nebo Acer Aspire řady R. Dnes se však zaměříme na Acer Switch 12, který je více tablet než notebook, ovšem jeho konstrukce je tak zvláštní, že může zastoupit v určitých oblastech i notebook.

Acer byl dříve znám jako výrobce přenosných počítačů, které za moc nestály, ale to se změnilo. V poslední době tento tchajwanský výrobce chrlí jeden model za druhým a člověk se až nestačí divit nad kvalitou určitých notebooků a konvertiblů. Mezi hybridní zařízení patří i Acer Switch 12, kterému jsme se podrobně podívali na zoubek, a rozhodně nás překvapil. Jaký doopravdy je? Na to si odpovíme v naší recenzi.

Oficiální fotografie

Obsah balení

S příslušenstvím se Acer bohužel příliš nepředal. Očekávejte pouze konvertibl, napájecí adaptér, kabel k nabíjení a nějaké ty brožurky. Ostatně vzhledem k ceně se nedá ani očekávat nic jiného.

Napájecí adaptér a krabice

Acer Aspire Switch 12 – videopohled

Konstrukce 317 mm × 221 mm × 16,5 mm, 1,4 kg, konstrukce: konvertibilní
Displej IPS , 12,5" (1 920 × 1 080 px), dotykový: ano
Operační systém Windows 8.1 64bit
Čipset Intel Core M-5Y10a, CPU: 2 × 0,8 – 2,0 GHz, GPU: Intel HD 5300 Graphics
Paměť RAM: 4 GB, vnitřní úložiště: 64 GB (SSD)
Konektory 1× microUSB 3.0 (OTG), USB 2.0, microHDMI, 1× Jack 3,5 mm
Datové funkce 3G modem: ne, Wi-Fi: 802.11b/g/n/ac, Bluetooth: 4.0 (A2DP, EDR), NFC: ne. GPS: ne
Akumulátor a výdrž 35 Wh, pohotovostní doba: 7 hodin
Cena
Acer Aspire Switch 12 NT.L7FEC.002 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Design: netradiční klasik

Acer Switch 12 je na první pohled podobný tabletu Microsoft Surface. Jakoby do řady Switch vůbec nepatřil, žádné zaoblené hrany, ale přesně naopak ostře řezané rysy. Ty vypadají opravdu elegantně, podobně jako má již zmíněný Surface. Boky jsou naštěstí poměrně šikmé, takže neřežou do dlaní, držení je tak poměrně pohodlné. Rozměry jsou celkově větší, což je dáno především úhlopříčkou. Nyní v číslech, 317 mm na šířku, 221 mm na výšku 16,5 mm na hloubku. Problémem je i hmotnost, 1 400 gramů je už opravdu hodně.

Různé režimy použití

Zařízení nabízí i různé režimy použití – prvním z nich je notebook. Displej můžete otevřít prakticky do jakéhokoliv úhlu a dostupnou máte i klávesnici, kterou musíte odepnout a připnout k displeji z druhé strany. Tento režim je vhodný vhodné pro dlouhodobější práci. Desktop je stejný jako režim notebook, ale klávesnice komunikuje se zařízenímbezdrátově a můžete si ji tak přisunout blíže k sobě tak, jak je vám to pohodlné. Režimy bez klávesnice jsou následující. Režim displej je vlastně takový režim stojan v podání Aceru, máte k dispozici dotykový displej, ideální pro prohlížení sociálních sítí. Režim tablet je jednoduchý, máte k dispozici pouze dotykový displej bez jakéhokoliv stojánku. A nakonec režim stan, ten umožňuje mít dotykový displej o něco vyvýšený, takže k němu máte lepší přístup.

Různé pohledy

Zadní strana není na první pohled zajímavá. To se však mění po odpojení klávesnice, která je držena na těle konvertiblu magnety. Bez klávesnice je zde tlustší část s baterií a tenčí část, kde byla klávesnice. Celý přístroj je plastový, ale nevypadá tuctově. Plasty mají hrubou texturu, která neklouže a je poměrně příjemná na dotek. Pevnost je poměrně slušná, konvertibl jen tak neohnete. Nikde nic nevrže a to je chvályhodné. Z pohledu zpracování není prakticky co vytknout.

Acer Aspire Switch 12

Klávesnice: hlavně bezdrátově

Klávesnice je poměrně pohodlná, vzhledem k jejím rozměrům. Má pět řádků, stejně jako většina nejnovějších notebooků ze stáje Aceru. Rozložení je zvláštně uspořádané. Funkční klávesy se totiž přesunuly na klávesy s čísly. Dalo by se říci, že Acer stále využívá stejnou klávesnici a pouze mění její barvu. Výhodou je, že klávesnice obsahuje rádiový vysílač, tudíž je bezdrátová, což je hlavně znatelné u režimu desktopu. Baterie se nabíjí při připojení k zařízení v režimu tabletu.

Klávesnice

Bohužel klávesnici chybí podsvícení, ale to není v této cenové relaci nic neobvyklého. Navíc, kdyby klávesnice měla podsvícení, její výdrž by klesla, na druhou stanu je fakt, že se nám po celou dobu testování nevybila. Samozřejmě ji lze vypnout, stačí přepnout posuvník a je hotovo.

Trackpoint: chybí tu tlačítko

Modul s klávesnicí nese ještě malý trackpoint s dvěma tlačítky. Bohužel nijak neumožňuje posouvání obrazu po displeji. Za to může chybějící prostřední tlačítko, takže scroolovat musíte buď pomocí šipek na klávesnici, nebo dotykem. Jeho přesnost je dobrá, jen škoda, že nereaguje na poklepání.

Trackpoint je uprostřed klávesnice

Displej: radost pohledět

Samotný displej se opravdu povedl. Jeho uhlopříčka činí 12,5" a rozlišení je 1 920 × 1 080 pixelů, což je pro Windows ideální. Jemnost je sice nižší, 176 ppi, ale to na displeji není příliš znatelné. Více zaujme jeho kvalita, ta je excelentní. Barvy jsou pěkně syté a černá vcelku přesvědčivá, to především díky IPS technologii. Pozorovacím úhlům ani čitelnosti na přímém světle není co vytknout, snad až na odlesky, ale za to může lesklá úprava displeje. Displej má samozřejmě i dotykovou vrstvu, která zvládne rozpoznat až 10 prstů najednou. Acer přidal i digitizér, který je kompatibilní s Acer Active Pen, ovšem stylus v balení standardně není a dokoupit také nelze .

Pozorovací úhly
Diskuze ke článku
Lukáš
Šílená konstrukce, podobný úlet jako Surface. Pro někoho kdo si zakládá na jednoduchosti a celkové čistotě konstrukce jsou podobná zařízení noční můrou.
mb
prosim vas aka je vaha po odpojeni klavesnice,resp kolko vazi klavesnica

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze