Acer Aspire Switch 11 V
recenze

Acer Aspire Switch 11 V

úložiště nade vše
6

Na veletrhu Computex se Acer vytasil se svou novinkou Aspire Switch 11 V. Přednosti Switche spočívají jak v poměru cena/použitelnost a výkon, tak také v připojitelném klávesnicovém doku, který ukrývá i klasický plotnový disk pro uložení větší porce dat. Jak se toto multifunkční zařízení Aceru povedlo?

Acer se tento rok na Computexu vytasil s novinkou v podobě Switche 11 V. Zajímavý způsob řešení se mu rozhodně nedá upřít, a to především díky nadstandardní porci prostoru pro data. Jako jedno z mála zařízení 2v1 má totiž ve svém doku zabudovaný i klasický plotnový disk s kapacitou 500 GB, čímž výrazně rozšiřuje své využití.

Oficiální snímky

Technické parametry Acer Aspire Switch 11 V

Kompletní specifikace
Konstrukce195 × 299,5 × 9 mm, 770 g, konstrukce: klasická, odolnost: ne
DisplejTFT IPS, 11,6" (1 920 × 1 080 px)
ChipsetIntel Core M, CPU: 2×800 MHz, GPU: ano
PaměťRAM: 4 GB, disk: 128 GB, paměťové karty: microSDXC
Konektory?× USB 3.0, ?× USB 2.0, video: ?, další: ne
Datové funkcemodem: ?, Wi-Fi: 802.11a/b/g/n, Bluetooth: 4.0, NFC: ne
Operační systémWindows 10
Akumulátor4 420 Wh, udávaná výdrž: ? hodin
Dostupnostsrpen 2015, 19 999 Kč

Acer Aspire Switch 11 V – videopohled

Na našem trhu se prodává zatím pouze jedna varianta s procesorem Intel Core M 5. generace, 4 GB operační paměti a kombinací 128 GB SSD v tabletu a zmiňovaného 500GB klasického, plotnového disku v doku. Úhlopříčka displeje činí kompaktních 11,6 palců a nabízí Full HD rozlišení. Cena je, bez koruny, 20 000 Kč. Má ale šanci s danou cenovkou prorazit? To zjistíme v dnešní recenzi.

Obsah balení: jen to nejnutnější

Už podle nadpisu je jasné, že v dodávaném příslušenství se Acer moc nepředvedl a mimo doku se v balení nachází pouze napájecí kabel. Mnoho z vás si jistě řekne, že se Acer mohl rozhodnout prodávat dok a tablet samostatně. Protože se ale zařízení od ostatních liší právě funkcionalitou doku, pak považuji za samozřejmost, že je v balení přítomen i on. Ocenila bych i redukci na LAN konektor, na který na zařízení již nezbylo místo.

Design a konstrukce: kámen úrazu

Design samotného zařízení se nese v jednoduchém stylu a od ostatních podobně zaměřených přístrojů ho nijak neodlišíte. Celkové zpracování je na přijatelné úrovni a povrzávání jsme během testování nezaznamenali. Kamenem úrazu je ale materiál, a to především ten, z nějž je vyroben samotný dok, kde je použit levně vyhlížející plast. Po přitlačení ze spodní strany a po obvodu se totiž dok značně prohýbá. Tablet pak známky prohýbání nenese.

Acer Aspire Switch 11 V

Tablet

Tablet samotný je vyroben z podstatně hodnotnějších materiálů. Jeho zadní strana je kovová a kov zasahuje i do stran, aby byla dosažena vyšší míra pevnosti. V tomto případě kovová část perfektně doléhá na přední stranu. To už ovšem tak neplatí o plastovém předělu, který nese jemnou texturu a ve kterém je také čočka 5megapixelového fotoaparátu.

Téměř celou přední stranu kryje odolné sklo Gorilla Glass 3. generace, které je ošetřeno oleofóbní vrstvou, která funguje jak má, a otisky prstů se snaží minimalizovat. Displej s úhlopříčkou 11,6palců má vcelku silné rámečkym, aby bylo zařízení v režimu tabletu za co chytit.

Rozměry tabletu i s dokem jsou 299,5 × 195 × 25 mm a to rozhodně není málo. Samotný tablet pak váží 770 gramů a jeho tloušťka je 9 mm. Po spojení s dokem je výsledná hmotnost necelých 1,5 kg.

Pravý bok tabletu okupují dobře nahmatatelná tlačítka z plastu, konkrétně zde najdeme tlačítka na vypnutí a zapnutí, regulaci hlasitosti a tlačítko Windows. K mé nejistotě výrobce přidal i malou zdířku na resetování tabletu. Levý bok si pro sebe uzmuly konektory, konkrétně ten napájecí, microUSB a microHDMI. Nechybí ani slot na microSDXC paměťové karty.

Dok

Dok je kompletně vyroben z plastových materiálů, což se odrazilo na pevnosti. Materiály k sobě sice pěkně lícují, ale to nic nemění na faktu, že se dok prohýbá. Kloub doku vypadá bytelně a také oceňuji pogumovanou část, která při nahnutí tabletu dosedá na povrch a zařízení je stabilnější.

Problém vidím hlavně u dvou trnů držících tablet, které jsou vyrobeny překvapivě také z plastu. Tablet do konektoru a dvou trnů musíte tedy zasazovat opatrněji, protože plast je logicky na hrubší zacházení náchylnější než častěji používaný kov.

Acer Aspire Switch 11 V

Součástí doku je i klávesnice, která je prostorná, ale má tvrdý dopad. Po pár dnech cviku si na ní ale zvyknete a překlepů se budete dopouštět jen málokdy. Chybí jí podsvícení a její popisky jsou lepené (polepy by nemusely vydržet tak dlouho).

Pro posuv kurzoru vám poslouží touchpad, který je nadstandardně velký, za což chválím. Bohužel to kazí jeho funkčnost. Je dosti nepřesný a navíc tuhý. Stisknout se dá přibližně od spodní poloviny, a tak spíš využijete přítomné USB 3.0 pro připojení myši.

USB 3.0 je také jediný konektor, kterým dok oplývá, a tedy nijak zvlášť nerozšiřuje konektorovou výbavu. Je to rozhodně škoda, protože dok má tajnou zbraň, pro kterou ho oceníte nejvíc, a může pro vás být klíčovým argumentem pro koupi. Jedná se o integrovaný plotnový disk s kapacitou 500 GB a 5400 otáčkami. Ten značně rozšiřuje použitelnost doku a celého zařízení.

Za tento krok Acer chválím, je to skvělý nápad, jen škoda, že to z nějakého důvodu odnesla konektorová výbava. Integrace harddisku se ale projevila na celkové hmotnosti kompletu, která je necelých 1,5 kg, což je vzhledem k velikosti nemalá hodnota.

Diskuze ke článku
aaaaaa
pisete tu o ulozisku ako by to bolo nieco revolucne.. pritom rovnaku konstrukcaiu s 500gb hdd ma uz asi 2 rocny asus transformer book t100ta
Petr
Mam ho a je to nádherný stroj, samotný tablet působí vylozene premiove. Kromě hraní nových AAA her a strihani videa na něm lze dělat uplne vše, jsem hodně spokojen.
stormovoew91
Insulium stoc


Really all kinds of amazing advice!

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze