Řadě Galaxy Note zvoní umíráček. Pero S Pen se však objeví ve 3 novinkách

2
Řadě Galaxy Note zvoní umíráček. Pero S Pen se však objeví ve 3 novinkách
Fotografie: Petr Vojtěch, mobilenet.cz
  • Pro příští rok Samsung zřejmě chystá 4 modely řady Galaxy S a 3 modely s ohebným displejem
  • Z těchto 7 telefonů mají mít 3 stylus S Pen
  • Kvůli této změně pozbude řada Galaxy Note smyslu

Psal se rok 2011 a Samsung představil vůbec první telefon zvaný Galaxy Note, který přinesl víceúčelové dotykové pero S Pen. Díky obrovské popularitě se tato řada stala klíčovou součástí portfolia jihokorejského výrobce a vlastně do letošního roku jsme si závěr léta nedokázali představit bez nové generace. Poslední informace však naznačují, že 10. narozenin se Galaxy Note již nedožije. Například spolehlivý zdroj @UniverseIce uvádí, že prozatím nejsou žádné informace, že by alespoň probíhal vývoj řady Galaxy Note21.

A jaký je důvod toho, že Samsung uzavře doposud úspěšnou řadu? Poměrně prostý. Hlavní výsada řady Note, dotykové pero S Pen, se totiž přestěhuje do dalších prémiových modelů. Dle Maxe Weinbacha se například v roce 2021 dočkáme čtyř telefonů Galaxy S (Galaxy S21, Galaxy S21+, Galaxy S21 Ultra a Galaxy S21 FE) a tří ohebných mobilů (Galaxy Fold3, Galaxy Fold3 FE a Galaxy Flip2). Hned tři z těchto vyjmenovaných kousků se mají pochlubit integrovaným perem S Pen. Poměrně jistě vypadá přítomnost pera u Galaxy S21 Ultra, dále lze předpokládat, že se objeví minimálně u jednoho ohebného telefonu.

Samozřejmě nadále existuje malá naděje, že řada Galaxy Note nebude zrušena a prozatím o ní jen nejsou žádné informace. S ohledem na to, že již nyní se ví o vývoji Galaxy Foldu3, je ale tato naděje poměrně malá.

Diskuze ke článku
Petr Válek
Naposledy upraveno: 20:14
Tak v tom případě i za mě Samsungu zvoní umíráček , esková řada se mě nikdy nelíbila .
Roman Müller
Tyto informace v posledních dnech vidím nerad, Note řada je krásná, hodně by mi chyběl.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze