Qualcomm oficiálně představil Snapdragon 820 s vlastními jádry Kryo

9

O novém procesoru Snapdragon 820 od Qualcommu již víme několik měsíců. Až nyní jej však výrobce oficiálně odhalil, takže známe kompletní podrobnosti. Například to, že půjde o čtyřjádrový procesor vyrobený 14nm technologií a s podporou nové generace rychlého nabíjení.

Qualcomm Snapdragon 820

Nový procesor bude mít samozřejmě ty nejvyšší ambice a dost možná půjde o vůbec nejvýkonnější procesor příštího roku. Qualcomm se rozhodl opustit do jisté míry nesmyslné závody v počtu jader a nový Snapdragon 820 tak bude mít „pouze“ čtyři jádra. V jejich případě se však Qualcomm spolehl namísto na ARM na vlastní schopnosti svých jader Kryo. Potěší rovněž 14nm výrobní technologie, která přinese úsporu energie. Samotný procesor je čtyřjádrový a maximální takt činí 2,2 GHz. Ve srovnání se Snapdragonem 810 by měl být až dvakrát výkonnější.

Podstatný nárůst, údajně až o 40 % oproti Adrenu 430, bychom měli zaznamenat u grafické akcelerace, kterou dostane na starost Adreno 530. Dle očekávání dojde i ke snížení energetické náročnosti, což by se opět mohlo podepsat na výdrži daného zařízení. Nový Snapdragon 820 myslí i na rychlá data a nasazuje modem X12 LTE s možností stahovat data rychlostí až 600 Mb/s a odesílat až rychlostí 150 Mb/s. V případě fotoaparátu bude moci telefon nabídnout rozlišení až 28 megapixelů a zaznamenat video ve 4K rozlišení. Vylepšovalo se také u nabíjení, kde je nasazena technologie Quick Charge 3.0, která by měla nabíjet o 40 % rychleji ve srovnání s verzí 2.0.

Nový procesor Snapdragon 820 se bezpochyby objeví v mnoha špičkových telefonech, a to hned zkraje roku 2016. Již nyní se spekuluje například o novince od Xiaomi nebo HTC.

Zdroje: qualcomm.com

Diskuze ke článku
Jaroslav Kolář
Jaroslav Kolář
Neměl náhodou s820 umět scan otiskuotisku prstů pomocí nějakého ultrazvuku? Není o tom nikde ani zmínka
mental.disease
Síce 4 jadrá, ale iba dve z toho sú taktované na 2,2GHz HMP. Zvyšné dve na 1,6/1,7GHz - low power cores.

Netvrdím, že je to zle. Iba konštatujem.

Meza
V tomto článku je video? Jestli ano, tak mi to pise, ze tento plugin nepodporuje a nejde mi zobrazit. Používám LG G3 a chrome. Je to jen u mne nebo i někomu jinému to nejde?
Jakub
Ani jsem nemusel cist clanek a vim, ze novy Qualcomm bude o 30-40% rychlejsi a o 30-40% uspornejsi nez predchozi verze....toto uz vidim od verze S801....to by znamenalo, ze S820 by mel zrat 00prd a pritom by mel byt vykonny jako hyperPC nejakeho vladniho zamestnance tajne sluzby USA

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze