Na internet unikl detailní render čtvercového modulu fotoaparátu Google Pixelu 4

Na internet unikl detailní render čtvercového modulu fotoaparátu Google Pixelu 4
  • Google s velkým předstihem odhalil vzhled chystaných Pixelů 4
  • Na zadní i čelní straně mají být duální fotoaparáty
  • Čtečka otisků prstů se přesune do displeje
  • Zadní strana bude již pouze z lesklého skla

Aktualizováno 8. 8. 2019

Detailní pohled na modul fotoaparátu připravovaného Pixelu 4 nově zveřejnil tme.net, který však jedním dechem dodává, že se nemusí jednat o autentický render. Jak se vám nový design telefonu líbí, nám můžete napsat do komentářů.

Pixel 4

Aktualizováno 30. 7. 2019

Do proudu spekulací se po nějakém čase vložil opět samotný Google, který s předstihem odhalil, na jaké funkce se u Pixelů 4 můžeme těšit. První funkce nese název Motion Sense a spočívá v možnosti ovládat telefon gesty, aniž byste se jej museli dotknout. Například prostým mávnutím ruky nad displejem budete moci přepnout skladbu v přehrávači nebo Spotify. Mávnutím bude možné také odložit zvonící budík či ztlumit vyzvánění příchozího hovoru. Google vše doprovodil názorným videem. Snímání gest má na svědomí speciální senzor v rámečku nad displejem, který by v budoucnu mohl rozeznávat i velmi jemné pohyby vašich rukou.

Rámeček nad displejem bude dále využit rovněž pro pokročilé 3D rozpoznávání vašeho obličeje ve stylu Face ID od Applu. Pixely využijí nejen čelní fotoaparát, ale i infračervenou kamerku a další senzory pro hloubkové mapování vaší tváře, což znamená, že zabezpečení bude mnohem lepší než u většiny ostatních telefonů s Androidem.

Google Pixel 4

Aktualizováno 23. 7. 2019

Server igeeksblog.com zveřejnil další pravděpodobné rendery chystaných Pixelů 4 od Googlu. Na světlé variantě lépe vyniká například displej, který bude mít výraznější rámeček v horní části. Díky tomu však displej nebude mít výřez ani průstřel a navíc se budoucí uživatelé mohou těšit i na duální čelní fotoaparát.

Aktualizováno 15. 7. 2019

9to5google.com se podařilo získat fotografii z reálného používání chystaného Pixelu 4 XL. Snímek není příliš kvalitní a samotný telefon je navíc ještě umístěn v ochranném pouzdru, avšak i tak můžeme vidět modul fotoaparátu. Potvrzují se tak dřívější spekulace, že Google nasadí trojitý hlavní fotoaparát v nezvyklém uspořádání. Čočky budou vytvářet trohúhelník. Společně s přítomností přisvětlovací LED diody se však vytvoří kosočtverec.

Google Pixel 4 XL

Aktualizováno 8. 7. 2019

Po delší odmlce o sobě dávají opět vědět Pixely 4 od Googlu. Server pricebaba.com přinesl tradiční 360° video, kdy se na telefon můžeme podívat ze všech stran. Spatřit tak můžeme Pixel 4XL, který by měl mít nad displejem klasický rámeček, a v displeji tudíž žádný výřez ani průstřel

Aktualizováno 21. 6. 2019

Server indiashopps.com zveřejnil snímky chystaných Pixelů 4 v dalších variantách. Kromě černé se tak můžeme podívat na bílou a také zajímavou mentolově zelenou. Každá verze se bude lišit například i zbarvením odemykacího tlačítka.

Google Pixel 4

Aktualizováno 18. 6. 2019

Skrze @OnLeaks unikly informace o pravděpodobné velikosti displejů i samotných Pixelů 4. V případě menšího se očekává, že displej bude více protáhlý, neboť při zachování takřka shodných rozměrů 147,0 × 68,9 × 8,2 milimetrů by měla úhlopříčka displeje povyskočit z 5,5 palce na 5,6 až 5,8 palce. Větší Pixel 4 XL má mít přibližně 6,3palcový displej, což se nijak nemá projevit na celkových rozměrech, které mají být 160,4 × 75,2 × 8,2 milimetrů. Zbývá dodat, že v oblasti hlavních fotoaparátů bude tloušťka přeci jen vyšší. U obou Pixelů se předpokládá 9,3 milimetrů.

Aktualizováno 16. 6. 2019

Dnešní únik volně navazuje na předcházející a ukazuje tentýž detail, avšak v jiných podmínkách. Serveru 9to5google.com se podařilo zachytit předprodukční vzorek telefonu přímo při jeho používání. Potvrzují se tak spekulace o „plotýnkovém vařiči“ ve stylu posledních iPhonů.

Pixel 4

Aktualizováno 13. 6. 2019

Dnes se stala poměrně nevídaná věc. Výrobce s velkým předstihem skrze svůj oficiální účet na Twitteru odhalil značnou část designu chystaných Pixelů 4. Mnout ruce si mohou takřka všichni, kteří stáli za různými úniky. Finální podoba je jim totiž velmi blízká.

Google Pixel 4
První oficiální obrázek Pixelu 4 od Googlu

Spatřit můžeme pouze zadní stranu telefonu, která bude skleněná a zdá se, že nově Google opustí od lesklého a matného skla. Nasadí pouze lesklou plochu, což je trochu škoda. V levém horním rohu bude modul fotoaparátů. Ten nakonec nepůsobí tak mohutně, ale z obrázku nelze vyčíst, jak moc bude vystupovat nad okolní povrch. Na každý pád se můžeme těšit na blíže nespecifikovanou sestavu dvou fotoaparátů. Ze zadní strany zmizela čtečka otisků prstů, což naznačuje, že ji Google přesune přímo do displeje. Závěrem dodejme, že představení Pixelů 4 se očekává v průběhu října 2019.

Aktualizováno 12. 6. 2019

Shivam Pandya poskytl serveru gsmarena.com exkluzivní fotografie zachycující údajný prototyp Pixelu 4 od Googlu. Na telefonu lze vidět velký displej s průstřelem v pravém horním rohu. Zdá se, že Google zásadně zmenší rámečky kolem displeje. Na druhou stranu designu zůstává záhadou, neboť je na prototypu aplikováno silné maskování. Navíc Google údajně využívá tři nezávislé týmy, které pracují na budoucích smartphonech a ve výsledku může jít o slepou vývojovou větev.

Aktualizováno 11. 6. 2019

Dnešní zdroj úniků si pro nás připravil skoro detektivní práci. Rendery očekávaného Pixelu 4 jsou tak tmavé, že se můžeme jenom těžko dohadovat, co je na nich vidět. Nicméně pár zajímavých detailů tu je. Podobně jako u iPhonu XI jsou všechny čočky na zádi sloučeny do jednoho velkého ostrova. Na zádech rovněž nenajdeme čtečku otisků prstů, a tak lze předpokládat, že se odstěhuje pod displej. Anebo Google překvapí a přichystá vlastní variantu odemykání pomocí rozpoznání obličeje. Nahoře a dole vidíme mřížky reproduktorů, takže se asi neobejdeme bez výřezu.

Zdroj tohoto úniku pricebaba.com v minulosti přinesl přesné předpovědi, ale je nutné mít na paměti, že v tak časné fázi vývoje se jedná o rendery podle nákresů. Je tak možné, že Google takový design testuje, ale nakonec se pro něj nerozhodne.

Aktualizováno 12. 4. 2019

Příchod 4. generace Pixelů od Googlu je ještě poměrně vzdálenou budoucností, přesto spekulace unikají. Zatímco před měsícem jsme byli svědky možného designu, dnes jsou na programu kódová označení. Pixel 4 nese název Coral, větší Pixel 4 XL pak Flame. Menší z budoucích novinek unikla skrze Geekbench, který odhalil nepřekvapivé prvky výbavy. Ta má stát na Snapdragonu 855 a 6GB operační paměti. RAM meziročně naroste. Poslední prozrazenou informací je Android Q.

Google Pixel 4

Původní informace ze 14. 3. 2019

Server slashaleaks.com zveřejnil první skicu (barevná vizualizace od phonearena.com), která má údajně zachycovat budoucí Pixel 4/Pixel 4 XL. V tuto chvíli není potvrzeno, zda jde o opravdový vzhled, ale mohlo by to být cesta, kterou se Google v další generaci svých referenčních telefonů vydá. První, čeho si lze všimnout, je duální fotoaparát na zadní straně. To nám dává naději na opravdu špičkové snímky. Stačí vzpomenout, jak skvělé výsledky podávají Pixely 3. Můžeme si zaspekulovat, že by druhý fotoaparát mohl být ultraširokoúhlý, což je vlastnost, kterou softwarově nahradit nelze.

Google Pixel 4
Google Pixel 4

Ze zadní strany také zmizela čtečka otisků prstů a je nasnadě, že ji Google přemístí přímo do displeje. Ten bude zabírat drtivou většinu čelní plochy. Rámečky mají být tenké. Jenže kam s duálním čelním fotoaparátem? Google zřejmě zvolí průstřel displeje po vzoru Samsungu, alespoň zveřejněná skica to naznačuje. Půjde však spíše než o průstřel o skutečně velkou díru v pravém horním rohu. Poslední postřehnutelnou věcí z náčrtu je úprava zadní strany. Vypadá to, že Google nadále využije velmi líbivé zpracování, kdy má skleněná záda, na kterých neulpívají otisky prstů.

Diskuze ke článku
Xwert Is
Xwert Is
Nechápem. Mne osobne by vôbec nevadil rámik hore či dole 3 mm široký: Takto pokaziť displej ...
Porydge
Samsung dá díru do displeje a všichni tleskají a padají z toho na prdel. Google udělá díru v Pixelu ale zároveň "eliminuje" rámečky, což se naopak Samsungu nepovedlo, a každej se může posr*t jak je to hnusný. Jinak se mi ta díra taky nelíbí, ale furt je to designově lepší než modely S10.
David
Aneb jdeme s davem.
Bukkake Sun
To je hnusný, to bych nedal na hraní ani svýmu psovy

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze