První dojmy z 360° kamerek od Aceru

První dojmy z 360° kamerek od Aceru
  • Kamerka Vision360 určená do auta je skvělý nástroj pro kontrolu vozu a nabízí 4K rozlišení
  • Její protějšek Holo360 naopak zamíří na běžné uživatele, kteří chtějí přímo z kamerky sdílet a editovat svoje videa

Vision360

Nová kamerka do auta Vision360 je hezky zakulacené a sympatické zařízení, které se i pohodlně drží díky nízké hmotnosti, byť na to samozřejmě není kamerka stavěná. Svůj život stráví spíše ve speciálním držáku, který je velmi bytelný, plně nastavitelný a drží na místě jako přibitý, takže se o pád kamerky nemusíte určitě vůbec bát.

Navíc i propojení s ukázkovým smartphonem probíhalo bez problému, byť občas obrazový přenos ve 4K z kamerky škubl, ale to se dalo čekat. Koneckonců do začátků prodeje je ještě čas a software se může vyladit aktualizacemi.

Holo360

Holo360 je klasická 360° kamerka se 4K rozlišením a jedním esem v rukávu – nemusíte k ní mít připojený smartphone a můžete pomocí jejího dotykového displeje video stříhat a sdílet přes LTE. Díky tomu je však kamerka vcelku velká a tlustší v pase, nicméně hranaté tělo se drží vcelku pohodlně a hrany ani moc neřežou. Využití kvalitních materiálů pak dodává robustní pocit.

Přenášený obraz vypadal skutečně dobře, ale měli bychom výtku k plynulosti prostředí a ani framerate animací nebyl stabilní. Odhadujeme však, že v kamerkách běžel testovací/ukázkový režim, který ve finálním produktu nebude, což může vysvětlit pomalejší reakce a zádrhy systému. Navíc přijdou dozajista aktualizace a další vylepšení, než Acer kameru vypustí na trh.

Diskuze ke článku
Woji Naceste Cz
Woji Naceste Cz
Holo360 - ma gps? co propojeni se streetview?
Petr Bašta
Petr Bašta
V české republice nesmíte vozit nic pridelaneho na čelním skle takže zabezpečení proti pokutě vás muže paradoxně přijít celkem draho.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze