Policie ČR stíhá internetové piráty, kteří ilegálně streamovali sport

Policie ČR stíhá internetové piráty, kteří ilegálně streamovali sport
6
  • Policie v několika krajích zasáhla proti internetovým pirátům, kteří na svých webových stránkách nabízeli ilegální přenosy vrcholných sportovních soutěží jako fotbalová anglická Premier League, španělská LaLiga a další
  • Všem hrozí za porušení a krádeže autorských práv pokuty, v závažných případech pak i trest odnětí svobody až na 5 let

K fotbalovým soutěžím Premier League, LaLiga, Serie A, Bundesliga a také tenisovým turnajům ATP drží exkluzivní nebo sdílená exkluzivní práva pro vysílání v ČR společnost DIGI CZ s.r.o. Ta pod značkou DIGI TV nabízí příjem vice než 110 televizních programů včetně exkluzivních sportovních stanic DIGI Sport. Placené vysílání DIGI TV mohou diváci v ČR přijímat prostřednictvím satelitu nebo ji naladí v moderní podobě přes internet.

Na základě upozornění DIGI CZ policie trestně stíhá jednoho z podezřelých na Vsetínsku. Několik dalších podezřelých odhalila policejní oddělení v Karviné a Kladně. I proti nim probíhá v současné době trestní řízení. Jeden z pirátů usvědčených pražskou policií se vyhnul soudu tím, že raději v lednu tohoto roku uhradil DIGI CZ náhradu škody v řádu desítek tisíc korun a poskytl jí písemnou omluvu.

Pachatelům trestného činu porušení autorského práva a práv souvisejících s právem autorským podle § 270 trestního zákoníku hrozí až 2 roky odnětí svobody; pokud tak činí ve značném rozsahu nebo kvůli pravidelnému výdělku, pak až 5 let odnětí svobody.

Je to pouze první vlna úspěšného postupu proti pirátům televizního vysílání. Další trestní oznámení chystáme,“ informoval advokát Daniel Čekal z advokátní kanceláře AURIXA, která zastupuje DIGI CZ v trestním řízení.

Velmi pečlivě monitorujeme jakékoliv zneužívání autorských práv k našim exkluzivním sportovním programům a ve spolupráci s Policií ČR pak zdokumentované případy nekompromisně řešíme,“ uvedl Andrej Čírtek, tiskový mluvčí DIGI CZ.

Diskuze ke článku
Mirec
Policia v CR uz ma vyriesene vsetky ostatne a zavaznejsie trestne ciny ako korupcia, podvody, danove uniky, spreneverenie statnych a EU penazi ustavnymi cinnitelmi a ich rodin a priatelov, ked sa zapodieva s takymito blbostami? lebo toto lepsi zivot neprinesie obcanom.
Pesedm
To je ta draze zaplacená a placená svoboda.. DEMOkracie :))
lld
Jen tak dál, kluci. Dneska by všichni chtěli platit za kdejakou sračku
Areon
Ostudné je to, že kvalita placených sportovních stanic je bídná. Člověk za to platí, ale ve výsledku co se týká úrovně přenosu, profesionality, technické kvality komentu, či celkové kvality zvuku je stále nejlepší ČT sport. Je to smutné, ale je to tak. Nejhorší v tomto jsou suveréně stanice Eurosport, to jejich kolísání hlasitosti, nekvalitní mikrofony a snad 2x hlasitější přestávky jsou příšerně příšerné.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze